Hirdetés

Nálunk jártak a Parrot új minidrónjai, név szerint a Parrot Hydrofoil NewZ és a Parrot Airborne Cargo Travis. Előbbi különlegessége, hogy használható vízen és levegőben is, míg utóbbira legóelemeket tudunk pakolni, így „szállítmányozásra” képes.

Ami közös a drónokban, hogy mindegyiket ugyanolyan gépezet hajtja. Ugyanaz a quadrokopter mindkét drón alapja. A Cargo-ra rá lehet rakni egy műanyag védőt, ami a propellereket védi, ha esetleg nekirepülnénk valaminek, a vízi modell pedig ugyanilyen drón, csak védő nélkül.

Mindkét drón Bluetooth-on keresztül kommunikál az okostelefonnal, ehhez a FreeFlight 3 nevű applikáció szükséges, aminek segítségével tudjuk majd a drónokat irányítani. Ez az app ingyenesen letölthető a Play Áruház-ból és az AppStore-ból is.

Parrot Cargo minidrón
Parrot Cargo minidrón
Parrot Hydrofoil minidrón
Parrot Hydrofoil minidrón

Mindkét drón (ha levesszük az úszó platformról a NewZ-t) ugyanazokat a manővereket, trükköket tudja, saját tengelye körül megfordul egy kétszeri nyomás hatására. Alul található rajtuk egy-egy VGA kamera, amivel nem lehet igazán jó fotókat készíteni, mint mondjuk egy Bebop drónnal, de erre is van lehetőség.

A FreeFlight 3 applikációban vannak biztonsági beállítások is, így beállítható a maximális magasság, ugyanis a Bluetooth kapcsolat miatt maximálisan 20 méter a hatótáv. Maximum 10 méter magasságba lehet vinni a drónokat, így magasságban nem vihetjük túl messzire őket, viszont távolságra nincs korlát, így ügyeljünk arra, hogy 20 méternél távolabb ne vigyük vagy ha így is teszünk, akkor tudjunk utána menni, mert ebben az esetben újracsatlakozik.

parrot-cargo-travis (7)

A minidrónok beüzemelése rém egyszerű. Be kell helyezni az akkumulátort, ilyenkor automatikusan bekapcsolnak, le kell tölteni az appot okostelefonra, kapcsoljuk be a Bluetooth-t a telefonon, és az appon belül máris megtaláljuk és csatlakozhatunk a drónra és kezdődhet a móka.

A Parrot Hydrofoil összerakása IKEA módon történik, de kapunk hozzá csavarokat és csavarhúzót is, a beüzemelésről és a működésről itt láthattok részletes videót.

A videóban elmondottak a repülést tekintve teljes mértékben igazak a Parrot Cargo drónra is, így amit a Hydrofoil minidrón tud, azt tudja a Cargo is.

A drónok egyre olcsóbbak, bár egy komoly kamerával felszerelt nagyobb méretű drón még mindig a több százezres kategóriába tartozik. A Parrot minidrónjai pont olyan árazással bírnak, amit még nem sajnál rá az ember és jól szórakozik vele. A Parrot Hydrofoil minidrón az Edigital kínálatában most akciósan 32.990 Ft, míg a Parrot Cargo 24.990 Ft szintén az Edigital-nál. Nagyon jól el lehet szórakozni ezekkel a kütyükkel, aki kedvet érez és megteheti, annak a drónirányítás itt kezdődik.

parrot-hydrofoil (4)

parrot-cargo-travis (9) parrot-cargo-travis (1)
Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.