A Vodafone Smart Platinum 7 okostelefon a június közepén bemutatott termékcsalád legerősebb, felsőkategóriás tagja QHD felbontású kijelzővel és 3000 mAh kapacitású akkumulátorral.
Megjelenés / Dizájn
A Smart Platinum 7 okostelefont is a TCL (Alcatel) gyártotta a Vodafone megbízásából, tulajdonságait tekintve teljesen megegyezik az Idol 4S-sel. A készülék képátlója 5.5 inch, fizikai kiterjedését tekintve pedig 154 x 75.7 x 7 milliméter, valamint 155 grammot nyom.
A kijelző alatti rész nem kapott fizikai- vagy érintőgombokat, ezek a gombok a kijelzőből veszik el a helyet, így ott megtalálható a főgomb, a vissza és az alkalmazásválasztó. A kijelző fölött találjuk a 8 megapixeles kamerát a profi szelfik készítéséhez, valamint a fényérzékelő és a közelségérzékelő szenzorokat. A hangszóró az Idol 4S-hez hasonlóan sztereó, viszont úgy lett kialakítva, hogy ha arccal lefelé rakjuk asztalra, akkor a zenét nem fogjuk úgy hallani, mint az Idol 4S-nél, ahol a hátlapon is megvannak a hangszórórácsok. A kijelzőt Gorilla Glass üveg védi a külső hatásoktól, a panel maga pedig már AMOLED.
Alul találunk egy microUSB portot, illetve egy mikrofont, ezeket a két alsó antennacsík fogja közre. A keret maga fémből készült, ennél a készüléknél már jobban odafigyeltek az anyaghasználatra, hisz már felsőbb kategóriát képvisel. A jobb oldalán találjuk a többi Smart 7 terméknél is hasonlóan kinéző fizikai gombokat, melyek itt is recés felületet kaptak, így látatlanban is könnyű megtalálni őket. A bal oldalon a SIM kártya és a microSD tálcája fölött találunk egy plusz gombot, mely az Idol 4S-hez hasonlóan (Boom gomb) plusz funkcionalitással látja el a készüléket. A Vodafone készülékének esetében ez a gomb a kamerát indítja el dupla nyomásra, valamint exponálásra és kép készítésére használhatjuk. Felül szintén találunk egy mikrofont és a szokásos Jack audio bemenet is itt kapott helyet.
Szoftver
A Smart Platinum 7 is Android 6.0.1 Marshmallow verziót futtat, ugyanúgy, mint a többi, ebbe a családba tartozó készülék. Ugyanaz a felület várja a felhasználókat, a HTC-nél ismert vízszintes alkalmazáslistával.
Az AMOLED kijelzőn jól néznek ki a megjelenített tartalmak, így a szoftver használata is élményszerű. Extra alkalmazásként (mivel Vodafone-os készülékről van szó) megtaláljuk a szolgáltató mobilalkalmazását, illetve az Updates, a Tips és a Protect appokat, melyek a szoftver és az alkalmazások frissítésére, kezdő felhasználók segítésére és alapszintű védelem biztosítására szolgálnak.
Szoftveresen teljesen elégedett vagyok a készülékkel, nem volt gond vele a tesztidő alatt, bár ez el is várható egy felsőkategóriás okostelefonnál, hogy maga a szoftver problémamentesen működjön.
Hardver
Specifikációit tekintve – ahogy fentebb említettem – a Vodafone Smart Platinum 7 teljesen megegyezik az Alcatel Idol 4S-sel, így ugyanaz a Snapdragon 652 chipset található meg benne 4 db Cortex-A72 (1.8 GHz) és 4 db Cortex-A53 (1.2 GHz) processzormaggal és Adreno 510 grafikus gyorsítóval.
Operatív memóriából szintén 3 GB jutott a készüléknek, míg a belső tárhely natív 32 GB, ami bővíthető 256 GB-ig microSD kártyával.
Teljesítményben hozza az elvártat a készülék, az 5.5 inches QHD felbontású AMOLED kijelzőn jól mutatnak a készített képek és maga a felület is. Lefuttattunk rajta két tesztprogramot, az egyik az AnTutu, a másik pedig a Geekbench 3. A pontszámokat lent láthatjátok.
AnTuTu Benchmark v6.1.4 | 82.023 pont |
Geekbench 3 | 1531 / 4784 pont |
A legjobb játékok is gond nélkül futottak a készüléken, próbaképp az Asphalt 8-cat próbáltuk ki, ez ugyebár egy nagyobb teljesítményigényű játék. Érdekesség, hogy összehasonlítottuk a Smart Ultra 7-tel, a játék hamarabb betöltött az Ultra-n, viszont maga a játékélmény jobb volt a Platinum-on, egyrészt a jobb kijelző, másrészt a szaggatásmentes játék miatt. Természetesen nem veheti fel a versenyt a Snapdragon 820-as chipsettel rendelkező okostelefonokkal, jó telefon, de van jobb is (több pénzért).
Kamera
A készülék előlapi kamerája 8 megapixel felbontást kapott, míg a hátlapi kamera 16 megapixeles lett, ugyanaz a lencse található benne, mint az Alcatel Idol 4S-ben. A kamera rekeszértéke f/2.0, arcészlelés, panoráma, slow-mo opció is van benne, továbbá van hozzá egy LED villanó is.
A kameraképek szépek és gazdagok, viszont a videófelvételnél majd láthatjátok, hogy néha bevillan, hirtelen vált fényt a kamera, amit indokolatlannak látok. Ez viszont lehet, hogy egy szoftverfrissítéssel javítható lesz. Lentebb láthatjátok a kameraképeket és az említett videót.
Adatkomm. / Akkumulátor
Adatkommunikáció szempontjából a Vodafone Smart Platinum 7 nem szégyenkezhet, ugyanis Cat6-os LTE-t támogat, amivel 300/50 Mbps sebesség érhető el, további jellemzői közé tartozik a WiFi 802.11 a/b/g/n, a Bluetooth v4.2, A-GPS és az NFC.
Hiányérzetünk egyedül az infra port miatt lehet, így a készüléket nem használhatjuk távirányítóként.
A telep egy 3000 mAh kapacitású nem eltávolítható akkumulátor, amivel a készülék másfél napot bír ki normál használat mellett, ami szerintem egyáltalán nem rossz. A normál használat relatív, mindenkinek más jelent, nekünk a folyamatos WiFi, 4G, Facebook, Messenger használatot és a böngészést jelenti az alapfunkciók mellett.
Ár/Érték arány
A készülék a Vodafone kínálatában feltöltőkártyásan Max M csomagban 110.990 Ft-ba kerül, viszont Go+ EU B tarifa mellett a készülékár 1 Ft.
Amiért azt mondható, hogy megéri a készülék az árát, az a QHD felbontás. Akit esetleg meggyőzött a készülék és nem mellesleg a Vodafone-nál van, az megtekintheti élőben a készüléket a Vodafone üzletekben, illetve megrendelheti a Vodafone.hu oldalon.
Nem rossz kis review ez, de azért én úgy érzem van ami kimaradt vagy nem úgy került említésre ahogyan azt megérdemli.
Nem igazán sikerült méltatni azokat a JBL hangszórókat amiknél jobbat én még nem hallottam, pedig HTC 10, meg Nexus 6P-is hallgattam már.
Viszont azt meg nem említed. hogy a kijelző azzal együtt hogy összességében tényleg nagyon jó, az alap színhőmérséklete bizony kicsit melegebb a normálisnál és van a szoftverben ugyan lehetőség ennek az állítására (gyakorlatilag egy négy állású kapcsolóval, ami már önmagában nem túl széles spektrumú módosítási lehetőségeket tár a felhasználó elé) de ez a funkció ahelyett, hogy új hidegebb/melegebb tónusú színegyensúlyt hozna létre igazából csak úgy nézki mintha csak szűrőket rakna a képre.
Vmint, hogy a gesture controll funkció kimaradt a szoftverből az 4s-el szemben.
(Mellesleg kissé lehangoló húzás az Alcateltől, hogy 4 és a 4s-nek csak az európai verziója van megtisztelve azzal a keggyel, hogy lemaradt róla az ujjlenyomat olvasó)
.
És végül a 8 pontos hardvare értékelést én azért kissé alacsonynak érzem mert: A kijelzője van olyan szép mint mondjuk egy s7-é, a hangzása viszont agyba-főbe ver mindent amit eddig hallottam. Tehát ami a multimédia élményt illeti elég nehéz olyan készüléket találni a piacon ami meg tudná szorítani.
Ezért én úgy érzem hogy hardver kategóriában megérdemelné a 9 pontot.
szia bocs a zavarésért a telefon hangzása a beszélgetés esetén van olyan komoly mint mondjuk a blackberryk?