Hirdetés
A OnePlus 6T-t pont ott frissítették, ahol szükség volt rá. Igaz, hogy ugyanaz a hardver és kamera van benne mint a OnePlus 6-ban, ám csomó olyan téren fejlődött, aminek szinte minden felhasználó örülni fog, mindezt úgy, hogy az ár nem változott.
A doboz fedelét felemelve egyből a telefon fog elénk tárulni. Alatta külön fakkban találjuk az ajándék szilikon tokot és a használati útmutatón kívül a simkiszedő tűt. A további tartozékok tárházát képezi a 20W-os gyorstöltő, a szokásos piros USB Type-C adatkábel, illetve van egy jack átalakítónk is, ez lehet az egyik fájó pont, a OnePlus 6T-n nincs jack csatlakozó.

Dizájn

Ami viszont örömre adhat okot, hogy az előlapi notch látványosan kisebb lett, itt csak az előlapi kamera, a szenzorok és fölötte a hangszóró kapott helyet, ám értesítési LED nincs a telefonon.
A következő nagy újdonság a hátlapra nézve tűnhet fel, ugyanis a duál kamera alatt a OnePlus 6 esetében itt volt az ujjlenyomat-olvasó. Ezt az új modellnél a kijelzőbe integrálták, ami technológiailag nagyszerű dolog, viszont akinek tetszett a OnePlus 6 hátlapi szenzora, az ennek nem biztos hogy örül, bár szerintem minden megszokás kérdése.
A telefonban van 2D-s arcfelismerés is, ami szokás szerint elképesztően gyors, ha sötét van, akkor a kijelző fényét használhatjuk, hogy felismerjen, bár nem olyan kellemes, ha belevilágít a retinádba a panel. Van olyan gyors az ujjlenyomat-olvasó is mint az arcfelismerés, ám ahhoz, hogy láthassuk a szenzor helyét fel kell emelni a telefont vagy koppintani kell a kijelzőre. A feloldás abban az esetben lehet lassabb, ha nem pont középen érinted meg a szenzort (amire van esély), ezen még persze lehet szoftverfrissítéssel is hangolni.
A mobil fém keretén természetesen itt is megtaláljuk a hangerőszabályzókat, a két nanoSIM tálcáját, a zajszűrő mikrofont, a bekapcsológombot és a háromállású némítót, alul pedig szimmetrikusan a mikrofont, a hangszórót és az USB-C csatlakozót.
Anyaghasználatban a OnePlus 6T az elsők között büszkélkedhet Gorilla Glass 6-os elő- és hátlapi üveggel, ez a Corning eddigi legstrapabíróbb üvege, de ettől függetlenül persze örülünk a gyárilag rajta lévő fóliának és a toknak is. A OnePlus 6T vezeték nélküli töltést nem támogat, illetve vízállósági tanúsítvánnyal sem rendelkezik, ezek szintén lényegi információk.
A hangzás sajnos nem sztereó, a lenti hangszóró hangerejével és hangzásával egyébként nincs problémám, de ebben azért kicsit elmarad a drágább csúcskészülékektől.

Kijelző

Készülékünk előlapján egy 6,41 hüvelykes, 1080 x 2340 pixel felbontású Optic AMOLED kijelző található, ami az előlap 85,6%-át fedi le. A megjelenítési minőség itt sem hagy kívánni valót maga után, a használt technológiából adódik, hogy a betekintési szögek és a kontrasztarány kiváló és külön előny üzemidőben, ha a beállításokon belül fekete témát használunk.
A vízcsepp notch szoftveresen itt is elrejthető, állítható színtérnek megfelelően vagy egyénileg is a színhőmérséklet, az Ambient kijelző funkcióval pedig egy koppintással láthatjuk az időt és hogy jött-e értesítés, valamint ha jön, akkor az fel is villan szürkeárnyalatosan a kijelzőn.

Szoftver

Igaz, hogy a OnePlus 6 is megkapta már az Android Pie alapokon nyugvó új OxygenOS-t, de a 6T alapból Android 9.0-val és OxygenOS 9.0.5-tel érkezett. Az elődmodellnél is lenyűgözött a rendszer légiessége, hogy milyen jól optimalizálták és annak ellenére, hogy gyári androidra hajaz a felület, mégis egyedi.
Itt is megtalálható jobbra legyintve a Shelf, a OnePlus widget-központja, az alaprendszernek köszönhetően pedig sok újdonságot köszönthetünk. Megújult az értesítési központ, a gesztusvezérlés természetesen itt is alapfunkció, ám megjelent egy harmadik opció, ahol külön gomb helyett felfelé legyintéssel érhetjük el a megnyitott appokat.
Lehetőségünk van rögtön feloldás után bizonyos alkalmazásokat, funkciókat elérni a Gyorsindítás nevű funkcióval, az üzenetkezelő appokat itt is duplikálhatjuk és persze nem marad el az osztott képernyő vagy a kép a képben funkció sem.
Egyszóval az Android Pie nagyon jót tett a telefonnak, a felület továbbra is pörgős, funkciókban gazdag és jól kezelhető.

Hardver

A sebességbe persze a hardvernek is van beleszólása, ami a 6-hoz képest nem változott. Ugyanúgy Snapdragon 845-ös rendszerchip és 6 vagy 8 GB RAM van a telefonban és igaz, hogy továbbra sincs bővítésre lehetőség, ám megduplázták az alap tárhelyet, ugyanazért a pénzért 64 helyett 128 GB-ot (108 GB az elérhető) kapunk, de van 256 GB-os verzió is.
AnTuTu Benchmark 296955 pont
Geekbench 4 2359 / 8928 pont
Mindennapi használat során laggokról nem nagyon lehet beszélni, minden nagyon fluid és gördülékeny, a nagyobb játékok sem kottyannak meg a mobilnak, prímán fut a Real Racing 3, az Asphalt 9, de minden más is, RAM-ból mindig volt elegendő, hasonlóan a OnePlus 6-hoz.
Adatkommunikációs szempontból is megegyeznek, itt is van Bluetooth 5.0, GLONASS és GALILEO támogatottság, kétsávos WiFi és NFC is, tehát a mobilfizetés előtt nincs akadály.

Kamera

A kamerák mindkét oldalon teljesen ugyanazok, mint a OnePlus 6-nál lévők. Az előlapon van egy 16 MP-es, f/2.0 rekeszértékű kameránk, amivel normál szelfiken kívül portrékat is készíthetünk, a hátlapra pedig egy 16 MP (f/1.7, OIS, PDAF) + 20 MP (f/1.7, PDAF) duó került. A képek teljes méretben Google Drive mappánkban találhatók.
Funkciókat tekintve a OnePlus 6T esetében kapunk éjszaka módot, ami hasonlóan a Huawei megoldásához alul- és túlexponált fotókkal növeli a részletgazdagságot, illetve a Google Lenst is integrálták, ami a kamerából próbálja kitalálni, hogy mi van előtte, ha pedig nem ismeri fel, akkor hasonló találatokat dob fel.
A képminőség szerintem a telefon árához képest abszolút rendben van, normál fényviszonyok mellett a vonalélesség és a részletgazdagság a helyén van, bár dinamikatartomány szempontjából vannak már jobbak is a piacon, de persze nem ennyi pénzért.
Videózás szempontjából a 4K@60FPS itt is adott, amiért persze nem panaszkodunk, van timelapse és 1080P@240FPS lassított videókra lehetőség.

Akkumulátor

Az üzemidő az a pont, ahol jó irányba fejlődött a telefon, ugyanis 400 mAh-val nagyobb lett a OnePlus 6T akkuja, így egy pontosan 3700 mAh-s telepet kaptunk. A OnePlus 6 is kibírt két napot visszafogottabb használattal, ám most már nem kell annyira visszafogni magunkat. Ha játszol is, akkor az egy nap garantált, az én szokásaimmal 6-7 órás kijelzőidőt tudok kinyerni belőle, ami egyáltalán nem rossz, de ennél többet is el lehet érni.
A 20W-os töltő igaz, hogy már nem a leggyorsabb a piacon, de azért még így is a legjobbak között van, a készülék melegedése nélkül lehet 50%-ot beleküldeni fél óra alatt.

Összegzés

A OnePlus 6T elődjéhez képest dizájnban, ujjlenyomat-olvasóban, az üveg védelem minőségében, tárhelyben és akkuméretben változott, azokon a területeken, ahol szükség volt a fejlődésre.
Vezeték nélküli töltés és vízállóság továbbra sincsen, nincs jack csatlakozó, illetve nem mindenkinek jöhet be a kijelzőbe integrált (előlapi) ujjlenyomat-olvasó, de ha 180.000 Ft alatt keresel csúcstelefont, a OnePlus 6T az egyik legjobb választás. A Snapdragon 845-öt a Pocophone F1 is hozza 100.000 Ft-ért, viszont kamerában és anyaghasználatban nincsenek egy szinten én a OnePlus-t hamarabb választanám, de persze ez csak én vagyok.
Amennyiben vásárlásra adjátok a fejeteket, úgy érdemes használni EZT A LINKET, ugyanis azzal kaptok egy 20 eurós tartozékkupont, így pl. egy tok vagy egy üvegfólia 22 helyett 2 euróért lehet a tiéd.

OnePlus 6T vásárlásért katt

Hirdetés
ÁTTEKINTÉS
Dizájn
9,5
Szoftver
10
Hardver
10
Kamera
8,5
Akkumulátor
9,5
Ár/érték arány
9
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.
oneplus-6t-tesztA OnePlus 6T-t igen lényeges területeken finomították, továbbra is egy kiváló minőségű, gyors telefont rakott le elénk a vállalat, ráadásul változatlan áron.