Hirdetés

A Honor View20 az idei év első csúcskészüléke lett, ráadásul elég trendire is sikerült, ami a vagány hátlapon és a majdnem teli kijelzős előlapon is látszik.

A doboz tartalma

A Honor View20 doboza tartalom szempontjából meglehetősen minimalista: használati útmutató, simtű, 22,5W-os gyorstöltő adapter és USB Type-C adatkábel.

Dizájn

A Honor View20-at leginkább a hátlapról lehet felismerni, ugyanis az üveg hátlap fénytörési effektjét egy teljesen új szintre emelték. Ahogy forgatjuk a telefont, a fény „V” alakban törik meg rajta, ez nem véletlenül van így, hisz Kínában a telefon a Honor V20 nevet kapta. A Chevron dizájn nekem különösen bejön, de persze ezt embere válogatja.
Ha körbenézzük a mobilt, alul találunk USB Type-C portot, mikrofont és hangszórót, jobb oldalon a szokásos gombok helyezkednek el, a bal oldalon a két nanoSIM tálcája van, tehát fontos, hogy a View20 nem bővíthető, fent viszont az infra port mellett van jack csatlakozónk is, aminek persze sokan örülnek majd. Sokan kérdeztétek, hogy mi az a másik fekete pont az infra mellett, nos az a közelségérzékelő, ez figyeli, ha a füledhez emeled a telefont.
A Honor View20-at rendkívül jó volt használni, az ívelt hátlap miatt kényelmes volt kézben tartani, az ujjlenyomat-olvasó számomra pont jó helyen van és szokáshoz híven gyors, de ugyanez elmondható a 2D-s arcfelismerésről is. Az anyaghasználat remek, a hangzás nem sztereó, de az alsó hangszóró szerintem minőségi, az énekhang tiszta és mellette értékelhető mennyiségű basszus is van. Van azonban mit hiányolni is, ugyanis a telefon NEM vízálló, nem bővíthető és nem támogat vezeték nélküli töltést.

Kijelző

A 6,4 hüvelykes IPS panel az előlap nagyjából 86%-át lefedi, felbontás szempontjából pedig 1080 x 2310 pixelről beszélhetünk. A kamerakivágás engem egyáltalán nem zavart, de ha téged zavar, akkor persze itt is van lehetőség a sáv kitakarására, ezért sincs teljesen szimmetrikusan a sarokban, mert így még belefér a kamera a felső sávba.
A kamera körül minimálisan sötétebb a panel, a Honor ezt azzal magyarázta, hogy így a kijelző fénye nem szivárog bele az előlapi kamerába, tehát ez nem hiba. Viszont ami annak tekinthető, hogy alul, fehér háttérnél van egy pici fényszivárgás, engem szintén nem zavart, de észre lehet venni, ezt leszámítva a panel megjelenítési minőségével egyáltalán nincs gond.
A kijelző maximum 479 nites fénysűrűséggel bír, ami elegendő, de nem kiemelkedő, illetve a színhőmérsékletet lehet állítani kedvünk szerint a beállításokon belül.

Szoftver

Szoftveres szempontból a készüléken Android 9.0 Pie alapokon Magic UI 2.0.1-et fogunk találni a Google januári biztonsági csomagjával. A Magic UI – noha más nevet visel – gyakorlatilag ugyanaz, mint a Huawei és a korábbi Honor mobiloknál megismert EMUI felület és szinte ugyanazokkal a képességekkel bír, mint a Huawei Mate 20.
A felület itt is témázható, testreszabható, választhatunk, hogy legyen-e alkalmazásválasztó lista, az alaprendszer magával hozta a gesztusvezérlést is, ami akár egy nap után is megszokható, itt is megtaláljuk az emeléses ébresztést, az egykezes felületet, az osztott képernyős módot és a készülékhasználati szokásainkat monitorozó Digitális egyenleg funkciót is, alap alkalmazásokat tekintve pedig a szokásosakat találjuk, rajta van a telefonon a Microsofttal közösen fejlesztett offline fordító, van HiCare, Egészség, Telefonkezelő és még sorolhatnám.

Hardver

Hardveres fronton a View20 megkapta a Huawei jelenlegi legjobbját, a 7nm-es Kirin 980-at, mellé pedig 6 GB RAM-ot és 128 GB belső tárhelyet kapunk, de elérhető lesz hazánkban is a telefon 8 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel felvértezett változata is, mi utóbbi teszteltük.
AnTuTu Benchmark 308023 pont
Geekbench 4 3348 / 9927 pont
Mindennapi használat és játékok során sincs probléma a készülékkel, ez köszönhető a nagy teljesítményű processzornak és a vízhűtésnek is. Mindennemű játék hibátlanul fut rajta, a Honor ígéretéhez híven elhozta a 60 FPS-t a Fortnite-ba is, illetve kaphatsz egyedi skint is, de szuperül működik a PUBG Mobile, az Asphalt 9 és minden más, kisebb nagyobb játék is.
Adatkommunikáció szempontjából van kétsávos WiFi, Bluetooth 5.0, GLONASS, GALILEO és QZSS támogatás is, illetve ott az infra port, na meg az NFC is, tehát mobillal is tudunk fizetni.

Kamera

A Honor View20 előlapján egy 25 MP-es, f/2.0 rekeszértékű kamerát fogunk találni, amivel egész jó szelfiket lehet készíteni, jó a dinamikatartomány, bár autófókusz továbbra sincs. A hátlapon két kameránk van, a Honor elsőként kapta meg a Sony 48 MP-es IMX586-os szenzorát, amihez f/1.8-as rekeszértéket társítottak, mellé pedig egy TOF kamerát tettek. A TOF, másnéven Time of flight kamera egy beépített fényforrás segítségével pásztázza az előtte lévő teret, így a telefon hatékonyabb szeparálásra és mélységélességre képes.
A képek teljes felbontásban Google Drive mappánkban találhatók.
Nos portréfotók esetében van még mit javítani szoftveresen, nem mindig tökéletes a szeparálás, de egyébként pedig a 48 MP-es kamera nagyon szuper. A Quad Bayer színszűrőnek köszönhetően 12 MP-es felbontás esetében sokkal részletgazdagabbak a fotók, jobb a vonalélesség és a dinamikatartomány is.
48 MP-es fotók készítésénél nincs zoomolási lehetőség, viszont itt van egy extra MI Ultra Tiszta mód, ami hasonlóan az Este módhoz több ideig készül, de minimálisan szebb is lesz a fotó. Az Este mód itt is hibátlanul működik, sok részletet megörökíthetünk vele, de normál fényviszonyok mellett is remek, részletgazdag fotókat készíthetünk.
Videórögzítés szempontjából a Honor View20 maximum 4K@30FPS videókra képes AI stabilizálás itt is van, ezen kívül rengeteg módunk van a szoftverben, lehet lassítást, time-lapseot készíteni, valamint 3D panoráma és művészi módunk is van.

Akkumulátor

Üzemidő szempontjából a készülék mondhatni a legjobbak közé tartozik. 4000 mAh-s akkuról beszélhetünk, amivel a két napig simán használhatjuk a mobilt, persze használattól függően. Én például úgy merültem le 7%-ig, hogy 2 nap 11 órája vettem le a töltőről, szokásos közösségi oldalakat böngésztem, illetve navigáltam is és 7 óra kijelzőidő volt a mobilban. Ez azért egyáltalán nem rossz, illetve az is fontos, hogy a gyári töltővel fél óra alatt 55%-ot tudunk tölteni a készülékbe.

Összegzés

A Honor View20 egy nagyszerű telefon, jól megoldották a notch kérdést, bár szerintem – hasonlóan a notch-hoz – ez is egy ideiglenes megoldás, előbb-utóbb teljesen eltűnnek a kivágások, de ez az év még erről fog szólni.
A View20-at rendkívül jó volt használni, sokáig bírja, gyors és gyönyörű képeket készít, azonban 209.990 Ft-os kezdőárával fej-fej mellett halad a Huawei Mate 20-szal, amiben igaz, hogy 4 GB RAM van, de ott van a széleslátószögű kamera, ami sok helyzetben nagyon jól tud jönni.
Én azt mondanám, hogy ha nem igényed a széles látószög, akkor a Honor View20-at érdemes választani, ha pedig igen, akkor a Mate 20-at, hisz más lényegi eltérés a dizájnt leszámítva nincsen.
Hirdetés
ÁTTEKINTÉS
Dizájn
9
Szoftver
10
Hardver
9,5
Kamera
9
Akkumulátor
10
Ár/érték arány
8,5
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.
honor-view20-tesztA Honor View20 az idei év első csúcskészüléke, trendi, fiatalos dizájnjával, gyönyörű kameraképeivel és a hosszantartó akkumulátorával nagy kedvenc lehet.