Nálunk járt a Samsung új aktivitásmérője, mely június 2-án bemutatkozott be a Gear Fit utódjaként – és azt kell mondanom, hogy méltó utód lett.
Dizájn
A Samsung a Gear Fit 2 tervezésénél fontosnak tartotta, hogy az eszközt a felhasználó ha lehet, ne vegye le (inkább használja), ezért úgy alakították ki, hogy az több órai használat után is kényelmes, hordható legyen. Ebben segít a rugalmas gumi szíj, illetve magának az aktivitásmérőnek a kialakítása is.
Az ergonomikus dizájnnak és súlyának köszönhetően egyáltalán nem kényelmetlen a viselése, éjszaka sem zavaró, miután megérkezett hozzánk 3 nap után vettem csak le (vízálló is).
A Gear Fit 2 kapott egy 1.5 inches Super AMOLED érintőkijelzőt (216 x 432 pixel), ezen láthatjuk majd a tartalmakat. Az oldalán találunk két gombot, a nagyobbik szolgál visszalépésre, a kisebbik pedig a főképernyőre való kilépésre, illetve a menübe való belépésre. Navigálásra természetesen az érintőkijelzőt használjuk.
A többi érdekességet az eszköz alján találjuk. Itt található a pulzusmérő szenzor, illetve a töltő mágneses csatlakozója. Ahogy a lenti képen is látható, a szíj cserélhető. Mi egy „S” méretű szíjjal kaptuk, viszont ha nagyobb méretű kell, gond nélkül cserélhető.
Őszintén szólva nekem sokkal jobban tetszik, mint az első generáció, kicsit szélesebb kijelzőt kapott, ami szerintem sokkal szebbé teszi. Anno kipróbáltuk a Gear Fit-et is és ez nekem határozottan jobban bejön.
Tulajdonságok
A Gear Fit 2 a Samsung saját, Tizen OS operációs rendszerét futtatja, tehát a felület teljesen egyedi, viszont egyszerű kezelni, amit lentebb, a videón is láthattok majd. A teljesítményről egy 2 magos, magonként 1 GHz-es órajelen működő processzor gondoskodik, amihez jár 512 MB RAM memória. A hardver és a szoftver teljesen összhangban működik, nem sokat gondolkodik a különböző feladatokon, szinte azonnal megcsinálja, amire utasítom.
Az akkumulátor 200 mAh kapacitású, szenzorokat tekintve pedig találunk benne pulzusmérőt, gyorsulásmérőt, gyro-szenzort és barométert. A Gear Fit 2 képes Bluetooth és WiFi kapcsolat létesítésére is, a WiFi hálózatot a Bluetooth párosítás után az okostelefontól ismeri meg.
Ami különleges a Gear Fit 2-ben, hogy van benne GPS és beépített 4 GB tárhely is. Előbbi azért fontos, mert így az okostelefont otthon tudjuk hagyni, ha elindítjuk az edzést, a kütyü figyeli azt is, hogy merre járunk, így ha hazaérünk és kapcsolódik az okostelefonhoz, akkor az S Health applikációval szinkronizálva megtekinthetjük, hogy merre is jártunk, illetve ezt meg is oszthatjuk közösségi oldalakon.
A 4 GB tárhely pedig arra szolgál, hogy zenéket tudjunk tárolni rajta. Az okostelefonon lévő számokat a Samsung Gear applikáción keresztül tudjuk rárakni az órára és ha van egy bluetoothos hangeszközünk (fülhallgató, fejhallgató, például egy Gear IconX), akkor telefon nélkül hallgathatjuk kedvenc számainkat.
Felület / Funkciók
A Gear Fit 2 alapjáraton 9 számlappal rendelkezik, ezeket testre tudjuk szabni, de akár le is tudunk tölteni egyedi felületeket is, amiket külsős fejlesztők készítettek.
Magáról a felületről itt láthatjátok a videót, amiben minden tudnivaló benne lesz a Gear Fit 2-ről.
Pár gondolatban összegezve, hogy mit mér, mit tud és mit nem a Samsung Gear Fit 2.
- mutatja a lépésszámot
- mutatja a megtett emeletek számát
- mutatja az elégetett kalóriát
- mutatja a az aktuális, a napi legalacsonyabb és legmagasabb pulzusszámot
- rögzíthető a napi víz- és koffeinbevitel
- kezeli az értesítéseket
- gyorsválaszokat adhatunk az eszközről, amiket az appon belül testre tudunk szabni
- nincs benne hangszóró és mikrofon, így hívást fogadni nem lehet vele
- ha hívás érkezik, fel lehet venni és el lehet utasítani az órán, viszont a telefonon kell beszélni
- zenét lehet rajta tárolni (appon keresztül lehet csak rárakni)
- méri és mutatja GPS alapján a megtett utat
- S Health applikációval szinkronizál
Samsung Gear applikáció
Ahhoz, hogy teljeskörűen tudjuk használni a Gear Fit 2 aktivitásmérőt, párosítani kell okostelefonnal. Ezt a Samsung Gear applikáción keresztül tudjuk megtenni.
Ha sikerült a párosítás, akkor az appon keresztül is be lehet állítani a számlapot, testre lehet szabni, hogy mely alkalmazásoktól szeretnénk fogadni értesítéseket, beállíthatjuk, hogy a Gear Fit 2 menüjében milyen sorrendben legyenek az appok, illetve amelyek nem fontosak, azokat törölhetjük is.
Ezen kívül itt tudjuk rárakni a zenéket (akár automatikus szinkronizálás is lehet), a beállításokon belül hozzáadhatunk új gyorsválaszi lehetőségeket, illetve hozzárendelhetünk egy kiválasztott funkciót a kezdőoldal gomb dupla megnyomásához. Természetesen itt is van „Gear megkeresése” funkció arra az esetre, ha él a kapcsolat a telefon és a kütyü között, de arra se emlékszünk hova raktuk le, ugyanez működik fordítva is az óráról, ha nem találjuk a telefont.
S Health
Minden belépés után automatikusan szinkronizálja az adatokat az okostelefon a Gear Fit 2-vel, így összesítve, részletesen láthatjuk mozgási és alvási tevékenységeinket, grafikonon mutatja a pulzusszámokat, amit automatikusan, 10 percenként mér a Gear Fit 2.
Napi összesítésekben láthatjuk az aktív, mozgással töltött percek számát, illetve hogy ebből mennyi volt gyaloglás és futás. Ha bekapcsoltuk a helyadatokat, akkor konkrétan visszanézhető az útvonal is.
Akkumulátor szempontjából pozitívan csalódtam. A kapacitás 200 mAh, de ahhoz képest igen sokat bír a Gear Fit 2. Teljes feltöltés után 3-4 napon keresztül használható a kütyü, ezalatt méri 10 percenként a pulzusszámot, a megtett lépések számát, az elégetett kalóriát és még sorolhatnám. Ez szerintem egy nagyon jó érték ahhoz képest, hogy mit tud. Körülbelül 1 óra alatt a mellékelt mágneses bölcsővel fel is tölthető.
Ár/Érték arány
A Samsung Gear Fit 2 már kapható Magyarországon. Megvásárolható az Edigital oldalán is 69.990 Ft-ért, de olcsóbban is elérhető például az rbx.hu oldalán, ahol bruttó 57.200 Ft-ba kerül a Samsung új aktivitásmérője.
Tulajdonképpen nem annyira drága ahhoz képest, hogy mit tud, ugyanis van benne GPS, beépített tárhely, méri a pulzust, az alvási szokásokat, stílusos, kényelmes, jól bírja az akkumulátora, semmi panaszunk nem lehet az eszközre. Én Apple Watch mellett mondom, hogy jó volt használni a Gear Fit 2-t, maximum annyit említenék meg, hogy nem annyira érzékeny a kézfelemelésre a Gear Fit 2, mint az Apple Watch. Felemelésre jól reagál, viszont ha csak megfordítom a csuklómat, akkor nem mindig érzékeli.
Egyébként nagyon jó kis eszközt dobott össze a Samsung, tetszett.
IOssal kompatibilis?
Nem sajnos
Bukta, Koszi az infót
Egy honapja meg nem volt, most mar igen, van Gear Fit app, amivel parosithato
Nah. Ezt jo hallani. Köszönöm az infót :))