Hirdetés

Leteszteltük az Alcatel ONETOUCH táblagépét, melyhez jár egy dokkolható Bluetooth billentyűzet is.

Dizájn / megjelenés

Ha elkezdjük boncolgatni a készüléket dizájn szempontjából, a hátlapján található 4 pöttyöt leszámítva nem tér el egy átlagos táblagéptől az Alcatel ONETOUCH POP 10.

Az előlapon a 9,6″-os 1280 x 800 pixel felbontású kijelző fölött találjuk a készülék előlapi kameráját, mellyel 2 megapixeles szelfiket tudunk készíteni. Ezzel igazából az előlap elemzését be is fejezhetjük, nem találunk itt fizikai gombokat, a megszokott Android hármas gomb (vissza,főgomb,multitasking) a kijelzőből veszi el a helyet, szoftveresen oldották meg ezeket a gombokat.

Ha megfordítjuk a tabletet, itt azért már több mindent találhatunk. A bal alsó részen láthatjuk a készülék fő hangszóróját, jobb oldalon a dokkoló csatlakozóját, fölötte a SIM-kártya és a MicroSD foglalatot, illetve tőle balra a hátlapi kamerát a maga 5 megapixelével. És természetesen középen az Alcatel ONETOUCH felirat. A hátlap egyébként műanyagból készült, de nagyon kényelmes a fogása, egyáltalán nem sorolható a bóvli kategóriába.

A MicroUSB töltő csatlakozóját a készülék alján találjuk középen, valamint a tetején helyezkedik el a Jack audio bemenet. A táblagép bal oldalán nem találunk semmit, a jobb oldalon fent helyezték el a bekapcsoló gombot, alatta pedig a hangerőszabályzó gombokat.

Méreteit tekintve az eszköz 245,2 x 146,4 x 7,9 milliméter, tömege pedig 380 gramm. Személyes véleményem a készülék megjelenésével kapcsolatban, hogy ahhoz képest, hogy egy majdnem 10″-os tabletről beszélünk, könnyűnek mondható, és további pozitívum, hogy álló helyzetben egy kézzel átérhető, ami jelentősen megkönnyíti a mindennapi használatban.

A külső billentyűzetet is itt említeném meg, hisz fontos megjelenésbeli elem. Ahogy a fenti képeken is láthattátok, ezt a billentyűzetet direkt a POP 10-hez tervezték, láthatóak az Android főgombja, vissza- és multitasking gombja is, továbbá a billentyűzetről állíthatjuk a a készülék hangerejét, vezérelhetjük a médialejátszót és mindemellett természetesen zavartalanul gépelhetünk.

A billentyűzet jobb első részén található a bekapcsológombja és egy MicroUSB port, ugyanis a billentyűzet is akkumulátorral működik. Érdekesség, hogy ha össze van csatolva a táblagép a billentyűzettel, és a töltőt a billentyűzet portjába dugjuk, akkor egyúttal a tabletet is töltjük vele. A billentyűzet használatához nem kell mást tennünk, minthogy kapcsoljuk be a tablet Bluetooth-át és párosítsuk össze őket. Ezután máris használható a touchpaddal is felszerelt 2in1 készülék.

Egy dologra figyeljünk, hogy mi is a tesztkészüléket nem magyar billentyűzetkiosztással kaptuk, így vásárlás előtt érdemes megtudni, hogy magyar-e a kiosztása.

Szoftver

Szoftveres fronton elmondható, hogy a készüléket nagyon jól optimalizálták. Android rendszert futtat, azon belül is egy 5.0.2-es Lollipop verziót kaptunk. A material dizájnnak köszönhetően a felület nagyon jól néz ki, jól is kezelhető.

A tablet alapjáraton nem játékra lett kitalálva, hanem inkább munka célra. Ezt tükrözi az is, nem csúcshardver van a készülékben.

De hogy lássátok a felületet is, amivel a gép rendelkezik, mutatok néhány képernyőképet.

Hardver

Az Alcatel ONETOUCH POP 10 hardveresen a középkategóriás tabletek közé sorolható. Ha követjük a tendenciát, egy felsőbb kategóriás készülékben már 8 magos processzor található, míg tesztalanyunk csak 4 maggal rendelkezik. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy rossz és lassú. Az alaprendszer nagyon jól és gördülékenyen fut, a telepített játékokat is nagyon jól viszi.

Mint mindig, most is készültünk néhány benchmark eredménnyel. Három tesztet futtattunk le az eszközön. Az AnTuTu Benchmark-t, a Quadrant Standard-t és a Geekbench 3-t. Íme az eredmények:

Szerintem nem kapott rossz számokat a gép, egyedül azt hiányolom, hogy nem 64 bites architektúrát használ. De ez csak az én szemem szúrja, ettől függetlenül nagyon jó kis kütyüről beszélhetünk.

Hogy mi is van pontosan a „motorház” alatt, azt az alábbi táblázatból megtudhatjátok.

 Kijelző  9,6″ – 800 x 1280 pixel felbontás, IPS LCD panel
 Processzor  Snapdragon 410, 4 x 1,2 GHz órajel
 Grafikus chip  Adreno 306
 RAM  1 GB
 ROM  8 GB + 32 GB-ig bővíthető
 Kamera  5 megapixel hátlapi, 2 megapixel előlapi
 Operációs rendszer  Android 5.0.1 Lollipop
 Akkumulátor  4600 mAh

Kamera

Az Alcatel ONETOUCH POP 10 kamerája mondhatni a készülék gyengepontja. Igaz, hogy a hátlapi kamera 5 megapixeles, de nem tudunk fókuszpontot választani, így igazán minőségi képeket nem tudunk vele készíteni. Videókat maximum Full HD felbontásban, 30 fps mellett tudunk készíteni, képeket pedig 2592 x 1944 pixelben.

Ahogy fentebb is írtam, az előlapi kamera 2 megapixel felbontású, ez tökéletes videóhívásokhoz, azonban szelfikre inkább mobilunk kameráját használjuk. A kameraképek magukért beszélnek.

Adatkommunikáció / Akkumulátor

Adatkommunikáció szempontjából jelest kaphatna a készülék, tényleg minden megvan benne, amire szükségünk lehet. SIM-kártyát lehet bele tenni és az benne a pláne, hogy nem csak mobilinternet, hanem telefonálás és sms céljából is. Úgy is felfogható, hogy a POP 10 egy hatalmas phablet. De inkább maradjunk annál, hogy tablet telefonálási lehetőséggel.

Egy táblázatba összeszedtük nektek a legfontosabb tudnivalókat ezen a téren:

 Támogatott technológiák  GSM / HSPA / LTE
 Sebesség  HSPA 42,2/5,76 Mbps
LTE Cat4 150/50 Mbps
 GPRS / EDGE  van / van
 WiFi  802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
 Bluetooth  v4.1
 GPS  van + A-GPS
 Infra port  van

Még egy dolog hátra maradt, ami mellett nem mehetünk el, az az akkumulátor. A készülékben egy 4.600 mAh kapacitású Litium-ion akksi található. A készülék így átlagos használat mellett 2-3 napot bír ki. Ez véleményem szerint egy elég jó érték, érdemes fontolóra venni.

Ár /érték arány

Az Alcatel ONETOUCH POP 10 a Telenor kínálatában egy összegben 47.989 Ft-os áron elvihető. Ez egy elég jó konstrukció, ezért az árért kapunk egy 2in1 eszközt, elég jó hardveres háttérrel, leginkább irodai használatra. Könnyen hordozható, kompakt eszköz, csak ajánlani tudom.

Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.