Hirdetés

Exynos 2400 vagy Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy? Melyik az erősebb? Kipróbáltuk!

A Samsung január 17-én leplezte le az S24 szériát, ami kapcsán egyértelműen a Galaxy AI a legfontosabb újdonság, de a tavalyi egységes processzorhasználat után idén újra van külön Exynos és Snapdragon modell, aminek eddig sem örültünk. A Galaxy S24 és S24+ páros Exynos 2400-at, a Galaxy S24 Ultra pedig Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy procit kapott. Itt van nálunk teszten mindhárom mobil, összehasonlítottuk a benchmark pontszámokat.

Exynos 2400 vs Snapdragon 8 Gen 3 specifikációk

Exynos 2400 Snapdragon 8 Gen 3
CPU konfiguráció 1x 3.2GHz (Cortex-X4)
2x 2.9GHz (Cortex-A720)
3x 2.6GHz (Cortex-A720)
4x 1.92GHz (Cortex-A520)
1x 3.3GHz (Cortex-X4)
3x 3.2GHz (Cortex-A720)
2x 3GHz (Cortex-A720)
2x 2.3GHz (Cortex-A520 Refresh)
GPU Xclipse 940 (ray tracing, FidelityFX Super Resolution) Adreno 750 (ray tracing, Snapdragon Game Super Resolution)
NPU AI Engine (2x NPU, 2x Shallow NPU) Hexagon NPU

AnTuTu Benchmark

Először a vegyes használatot szimuláló AnTuTu benchmarkot futtattam le, egyébként látjátok majd végig, hogy az S24 és az S24+ között is lesz némi különbség, vélhetően a méretből adódóan a nagyobb modell kicsit jobb hűtést is kapott, többet tud kihozni az Exynos 2400-ból, meghát az S24-ben 8 GB, az S24+-ban pedig 12 GB RAM van. Az S24+-hoz képest is 7%-kal több ponttal végzett a Snapdragonos Ultra.

Geekbench 6 CPU

A következő teszt kifejezetten a processzor teljesítményét vizsgálja, itt szintén láthatóan kevesebbet hozott a legkisebb telefon, főleg ami az egy magra eső pontszámot jelenti, de itt mindössze 3% eltérés van az Exynos és a Snapdragon között, ami elenyészőnek tekinthető.

Geekbench 6 GPU

A grafikus gyorsítónál némileg fordul a kocka, itt pont a legkisebb modell jött ki jobban. Más teszteknél is láttuk, hogy GPU-ban erős lett idén az Exynos, ez ebben az esetben 7%-os különbséget jelent az S24 Ultra és az S24 között, utóbbi javára.

3DMark Wild Life Extreme

A Wild Life Extreme tesztnél ismét az eredeti felállás köszön vissza, a mérettel együtt a pontszám is nő. Ebben a tesztben a 12% a pontkülönbség a Snapdragon javára.

3DMark Solar Bay

A Solar Bay kifejezetten a sugárkövetésre megy rá, ebben nagyon hasonló a teljesítmény, mondhatjuk azt is, hogy ugyanaz, a különbség a két processzor között kevesebb mint 1%.

3D Mark Wild Life Stress

Végül, de nem utolsó sorban az erőteszt, hogy milyen stabilitással tudja 20 percen keresztül tartani a telefon a csúcsteljesítményt. Ami itt érdekes lehet, az a „Best loop score”, a „Stability” és a harmadik képeken a „Battery”, azaz mennyi a legjobb pontszám, a stabilitás és mennyit merült a teszt alatt.

Az elsőben 21%-kal volt jobb a Galaxy S24 Ultra, ami azért nem csekély, de hamar visszavette magát és a teszt vége felé már ugyanannyi pont jött ki belőlük. A legstabilabban az S24+ tartotta magát, merülésben pedig az S24 Ultra nyert, de mindössze 1%-kal. A teszt közben a hőmérsékletet is mértem és ahogy az előző években, a Snapdragon most is hűsebben dolgozott, a teszt ugyanazon pontján a Galaxy S24 Ultra külső hőmérséklete 40-41 Celsius volt, az S24 / S24+ páros pedig 45-46 Celsius. Ennél láttam már sokkal rosszabbakat, 50-58 Celsius közötti értékeket, amik konkrétan kellemetlenül forróak, itt egyik mobilnál sincs ilyenről szó, terhelés alatt inkább visszaveszik a teljesítményt, mint hogy túlmelegedjenek.

Konklúzió

Az előzetes hírek az Exynos 2400-at egy magasságba emelték a Snapdragon 8 Gen 3-mal, amiben van igazság, de nem minden esetben. Összességében a Snapdragon 8 Gen 3 és ezáltal a Galaxy S24 Ultra most is erősebb, hatékonyabb. Grafikus gyorsítóban egyébként az Exynos pariban van vele, a pontszámok magukért beszélnek.

A nap végén persze, ha nem a pontokat nézzük, mindhárom telefon piszokgyors, a két kisebb S24 teljesítményére sem lesz panasz mindennapi használat során, de az egységes Galaxy S23 széria után, ahol mindhárom modellben Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy dolgozott, alapvetően nem mondható pozitívnaknap az idei megosztottság.

Hirdetés
Drevenyák Dávid
Drevenyák Dávid vagyok és négy éve készítek tartalmakat. Karrieremet tech videókkal kezdtem, ennek köszönhetően berepültem a földet és a világ legnagyobb tech kiállításaira kaptam meghívást. CES Las Vegas, MWC Barcelona, Computex Taiwan és IFA Berlin. Zsüriztem Szöulban és háromszor képviseltem Magyaroszágot az EUIPO által rendezett Ideas Powered rendezvényen.