Hirdetés

Az OpenAI bejelentette, hogy megszünteti a Sora videógeneráló szolgáltatást, amely 2024 vége folyamatosan nagy figyelmet kapott az egyre élethűbb, mesterséges intelligenciával készített videók miatt. A vállalat egy rövid közleményben erősítette meg a hírt, hozzátéve, hogy hamarosan részletesebb információkat adnak a leállítás ütemezéséről, valamint arról, hogyan lehet majd megőrizni a felhasználók által készített tartalmakat.

A döntés nem sokkal azután szivárgott ki, hogy belső értekezletekről szóló beszámolók szerint az OpenAI a jövőben inkább üzleti és produktivitási megoldásokra akar koncentrálni. A hírek szerint a vezetés úgy látja, hogy a látványos, de inkább kísérleti jellegű projektek helyett a vállalati felhasználás felé kell fordulni. A Sora 2024 elején vált ismertté, amikor az OpenAI bemutatta a fotórealisztikus videógenerálást, amely akkor jelentősen megelőzte a konkurens megoldásokat. A későbbi frissítések új stílusokat, jobb jelenetkezelést, hangszinkront és akár valós arcok beillesztését is lehetővé tették, ami tovább növelte az érdeklődést a technológia iránt.

Azóta azonban erősödött a verseny a videógeneráló AI-k piacán. A ByteDance és a Google is látványos megoldásokat mutatott be, amelyek egyes esetekben már valós idejű vagy filmszerű jelenetek létrehozására is képesek, így a terület gyorsan telítetté vált. A leállítás azért is meglepő, mert nemrég még komoly partnerségekről szóltak a hírek, köztük egy nagy értékű befektetésről is, amely a Sora jövőjéhez kapcsolódott. Egyelőre nem világos, hogy ezek a megállapodások hogyan alakulnak a szolgáltatás megszűnése után.

Az OpenAI egyelőre nem közölt pontos dátumot a leállításra, de a bejelentés alapján a Sora jelenlegi formájában nem marad meg, és a cég inkább más területekre helyezi át a fejlesztési erőforrásokat.

Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.