Hirdetés

Bevezető

Lassan joggal érezhetjük, hogy a Samsung is a két éves termékfrissítési ciklusra állt rá. A Galaxy S6 hibáit az S7 javította, az S8 pedig egy teljesen új formavilágot hozott el. Ezt az S9, illetve tesztalanyunk, a Samsung Galaxy S9+ pedig csupán folytatta, bár szokás mondani, hogy ha valami igazán jól működik, akkor azt felesleges megjavítani. És bár az S8 egy remek készülék volt, néhány dolog miatt mégis kritizálták, szóval a dél-koreaiak tudtak merre lépni. És léptek, megalkotva a piac egyik legjobb mobilját.

Külső

A Samsung Galaxy S9+ némileg combosabb lett elődjénél, dimenziókat tekintve 158,1 x 73,8 x 8,5 milliméterről és 189 grammról beszélhetünk. A készülék irtózatosan jól néz ki, ráadásul a prémium anyaghasználatnak köszönhetően (alumínium és Gorilla Glass 5 üveg) a fogása is kellemes, elegáns, minőségi. A fedetlen csatlakozók ellenére megmaradt az IP68-as védettség, ahogy egyébként a 3,5 milliméteres jack kimenet is, hálás köszönet jár ezért a gyártónak. Hátul már két kamerát is találunk, az ujjlenyomat-olvasót a felhasználók kérésére is figyelve ezek alá helyezték.

A képernyő maradt 6,2 hüvelykes, felbontása sem változott, továbbra is 1440 x 2960 pixel jelenik meg rajta (18,5:9). A Super-AMOLED panel több mint 1000 nites maximális fényerőre képes, érzékenysége hibátlan, a betekintési szögek csaknem száznyolcvan fokosak, a színek vibrálóak, élénkek. A homb gombnál továbbra is nyomásérzékeny a panel. A Bixby személyi asszisztens kezelőszerve balra, a SIM-tálca (2 x nanoSIM vagy 1 x nanoSIM + 1 x microSD) felülre került.

Hardver

A Samsung Galaxy S9+ belsejében lakozó hardver valami bámulatosan erős. A 10 nanométeres gyártástechnológiával készülő Exynos 9810 chipsetben nyolcmagos processzor dübörög (4 x 2,7 GHz Mongoose M3 & 4 x 1,8 GHz Cortex-A55), ezt egészíti ki a Mali-G71 MP18 grafikus gyorsító és a 6 GB LPDDR4X RAM. Az adattároló mérete kiszereléstől függően 64, 128 vagy 256 GB lehet, valamennyinél adott a microSD bővíthetőség. Geekbench 4 teszten egymagos teljesítményben 3751 pontot (40%-os erősödés az Exynos 8995-höz képest), többmagosban pedig 8840 pontot hozott.

Szoftver

A Samsung Galaxy S9+ már gyárilag az Android Oreót kapta meg (bár csak a 8.0.0-t), az Experience felület immár 9.0-s változata szerepel a telefonon. Megannyi biztonsági funkciót kapunk (írisz- és ujjlenyomat-leolvasás, arcfelismerés, KNOX, PIN, minta, ezek együttesen is használhatók), a rendszer az egykezes módnak köszönhetően még a kisebb tenyérrel rendelkezők számára is jól használható (háromszori home megnyomásra vagy ujjmozdulatra aktiválódik).

Az oldalról előbukkanó Edge-panel segítségével pillanatok alatt hozzáférünk a legfontosabb kontaktokhoz, névjegyekhez, programokhoz), a Bixby pedig beszédünkre figyelve igyekszik hasznos információkkal ellátni minket. Az osztott képernyős mód könnyedén elővarázsolható, a szoftver/rendszer bámulatosan gyorsan és pattogósan működik.

Túl sok extra programot nem találunk, az S Healh emelkedik ki a felhozatalból, amivel nyomon követhetjük, hogy hány lépést tettünk meg, mennyit mozogtunk, sőt, a hátlapon található szenzorok segítségével megmérhetjük a véroxigén szintünket, vagy éppen a pulzusunkat. Lehet jegyzetelni, ébresztőórát beállítani, naptáreseményeket megadni, Office-dokumentumokat szerkeszteni.

Kamera

A Samsung Galaxy S9+ kamera terén nyújt jóval többet, mint a tavalyi csúcsmodell. Kettő is található a hátlapon: 12 megapixeles (f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55″, 1.4 µm, Dual Pixel PDAF) + 12 megapixeles (f/2.4, 52mm, 1/3.6″, 1 µm, AF), OIS, PDAF, 2x optikai zoom. A videofelvételi képességek sem semmik: 4K-ban akár 60 fps-sel lehet filmezni, 720p-ben pedig a 960 fps-es lassítások lehetségesek. Az előlapi kamera maximum 8 megapixeles képeket tud készíteni.

A komoly tudáshoz komoly szoftver jár: az automatikus mód mellett van élő fókusz, szuperlassítás (egy keretet beállítva a telefon figyeli a mozgást, így könnyebb elkapni az egy másodperces pillanatokat), AR-emoji (magunkat fotózva lehet rajzszerű GIF-eket lőni), time-lapse, panoráma, étel, professzionális (záridő, érzékenység, fókusz, apertúra, expozíció). A beálltásokban van még rácsvonalazás, helycímkézés, gyorsindítás.

(Teljes felbontású képek ITT!!!)

Nemcsak a DxOMark gondolja úgy, hogy az egyik legjobb mobilos fotómasina a Samsung csúcsgépe, hanem mi is. Akár nappal, akár éjszaka kattintgatunk, mindig kiváló eredmények születnek, nagyon jó a dinamikatartomány, villámgyors a fókusz és a képmentés, remek a vonalélesség és a részletesség.

Akkumulátor, adatkommunikáció

Egy hibája van a telefonnak, ez pedig az üzemidő. Sajnos a Galaxy Note7-nél nagyot bukott a Samsung, azóta pedig nem tudnak elvonatkoztatni a biztonsági játéktól. A Galaxy S9+ 3500 mAh kapacitású akkumulátort kapott, pedig ennél jóval nagyobb is belefért volna. A telep USB-C-n keresztül veszi fel a naftát, erre pedig egy, esetleg másfél naponta szüksége is lesz. Etetni legalább villámgyorsan lehet, sőt, akár vezetékmentesen is történhet a folyamat.

Adatkommunikációs fronton is az élmezőnyt erősíti tesztalanyunk: dual SIM (dual standby), őrülten gyors 4G/LTE mobilkapcsolat, 802.11a/b/g/n/ac-s WiFi (hotspot, 2,4/5 GHz), A-GPS (GLONASS, BDS), NFC, tehát az infrán és az FM-rádión kívül lényegében mindent megkapunk.

Végszó

A Samsung Galaxy S9+ megszerzéséért 310 ezer forintot kell összekuporgatnunk. Ez 30 ezer forinttal több, mint amennyibe a Galaxy S9 vagy éppen a Galaxy Note8 kerül. Előbbinél egyértelmű, hogy jobban megéri a dupla kamera és a több RAM miatt, de még utóbbinál is jobb vásárnak tűnik a hardver okán, már ha az S-Pent leszámítjuk, mert az azért sokaknak lehet döntő szempont. Az S9+ mindenesetre tényleg egy elképesztően erős, csodaszép, villámgyors és kiváló kamerás képességekkel ellátott mobil, csak ne kellene naponta tölteni. Tökéletes mobil tehát még mindig nincs, de majd talán lesz.

Hirdetés
Tamás Zsolt
Nem kérdés, miket szeretek: technológia, jog, sport, utazás, zene, autók. Aki követné, hogy merre járok: www.instagram.com/tamzsolt

2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Megkérdezhetem hogy mi a baj az üzemidővel? Erős használat mellett másnap délelőtt még navigáltam vele. Pár napra kaptam tesztelni, de szerintem a számokból nem szabad kiindulni, engem kifejezetten meglepett.

  2. Ez mind szép de az S8-hoz képest nagy dllgokat nem hozott.. Nem hiszem hogy a super lassitás az lenne. Drága ennyiért. Inkább akkor egy Huwei mate 10 pro…és 100ezret sporoltál is nagyobb tudás mellett 😀

Comments are closed.