Hirdetés

A Huawei Mate 10 Pro fogadtatása hazánkban is pozitív volt, pedig vannak hátulütői a sima Mate 10-hez képest. Nincs például jack csatlakozó, nem bővíthető a tárhely (mondjuk én elégedett vagyok a 128 GB-tal is) és nem 2K-s a kijelző. Ennek ellenére ez a Huawei eddigi legjobb okostelefonja és a konkurenciának is rendesen megmondja a magáét.

Dizájn

Tartozékok tekintetében kapunk egy szilikon tokot, egy SuperCharge hálózati adaptert, egy USB Type-C adatkábelt, egy simtűt. van egy USB Type-C – Jack átalakító a port hiánya miatt és kapunk egy USB Type-C végű fülhallgatót.

A készüléket mindkét oldalon egyébként Gorilla Glass 5 üveggel szerelték fel, így a karcoktól annyira nem féltem a telefont, inkább az ujjlenyomatoktól, ugyanis azokat nagyon szereti. A kamerák vertikális elrendezése maradt, azonban az őket körülívelő sziget helyett egy horizontális csík fogad minket, amiről nekem egyből a Galaxy Ace 4 jutott eszembe (hiába nem ugyanaz a megoldás).

Az ujjlenyomat-olvasó a P10-zel ellentétben maradt itt a hátlapon a kamerák alatt és annak ellenére, hogy 6 hüvelykes a mobil, könnyedén elérhető és pár száz érintésből max 1-2x nem érzékelt, ami jó arány. A Mate 10 Pro kerete továbbra is fémből van, továbbra is igen jó az anyaghasználat, az összeszerelési minőség kiváló, nem recseg, nem ropog, nem tudom több jelzővel illetni, egyszerűen masszív.

A telefon alján a jack csatlakozó kivételével mindent megtalálunk, a készülék dualSIM-es, viszont nem bővíthető. A tetején van egy harmadik mikrofonunk és emellett egy infra is, tehát használható távirányítóként is a mobil. A vezérlőgombok szoftveresek, fent pedig a másodlagos hangszóróként is funkcionáló beszédhangszórót, a 8 MP-es előlapi kamerát és az értesítő ledet kapjuk.

A Mate 10 Pro megkapta az IP67-es tanúsítványt, tehát elméletileg vízálló 1 méter mélységig és 30 percig, medencébe azért ne vigyük egyből, de az eső nem árt neki és akkor sem lesz gond, ha beleesik egy pocsolyába.

Kijelző

A Huawei Mate 10 Pro kijelzőjével kapcsolatban lehetne panaszkodni, hogy miért nem 2K-s, amikor a Mate 10-nek az van, de higyjétek el, üzemidő szempontjából nem mindegy és az tényleg elmondható a telefonról, hogy nagyon jól bírja. A megjelenítő 6 hüvelykes, a képarány a trendnek megfelelően 18:9-es, a panel pedig végre nem IPS, hanem OLED. A HDR10 támogatottság adott, így a színek élénkek, a panelnek köszönhetően a betekintési szögek kiválóak, műszerfalra biggyesztve a telefont simán láttam a navigációt kb. 140 fokos szögben.

A felbontás 1080 x 2160 pixel, ami ugye FHD+. Nem a legtűélesebb panel, erre ugye ott a 4K-s XZ Premium vagy a QHD-s S8 vagy Note8, de a Mate 10 Pro kijelzője sem mondható rossznak. A megjelenítési minőség és a fényerő kiváló, ugyan a felbontás nem a legnagyobb, de ennek előnye az üzemidőben fog jelentkezni.

Szoftver

Szoftvert nézve a Mate 10 Pro az elsők között van jelenleg melyeken Android Oreo található a Pixel, a Nexus és a Sony új Xperia XZ1 és XZ1 Compactján kívül.

Az Android 8.0 mellett az EMUI is verziót lépet. A Mate 10 Prón már EMUI 8.0 található, ami nagy ugrás az 5.1-hez képest. Ennek egy oka volt, ez pedig az Android főverziójával való szinkron. A legnagyobb változás a Kirin 970 mesterséges intelligencia chipjére való optimalizálás. Az EMUI 5.0 óta létezik a machine learning (gépi tanulás) funkció, amivel a készülék vizsgálja a felhasználói szokásokat a gyorsabb működés érdekében és ezt még jobban optimalizálták.

Az EMUI 8.0 ajánlásokat tesz a felhasználó számára, például ha sötétben használjuk a telefont, akkor megkérdezi, hogy nem szeretnénk-e bekapcsolni a kékfény szűrőt vagy ha videót nézünk és jön egy értesítés, felajánlja, hogy beteszi osztott képernyőbe a két appot, amennyiben mindkét app támogatja ezt. Ezen felül, ha van USB Type-C-ről HDMI-re átalakító kábeled vagy adaptered, akkor monitorhoz csatlakoztatva asztali felületet kapunk. Pont úgy működik, mint az S8-nál vagy a Note8-nál a DeX, csak itt nincs szükség a DeX-re, mindössze egy kábelre, ami azért jóval olcsóbb.

A P10-nél már játszott a Huawei a navigációs sávval, és itt is megteszik annak ellenére, hogy szoftveresek a gombok. Hogy kihasználhassuk teljes mértékben a 18:9-es kijelzőt, van egy változtatható helyzetű navigációs dokkunk, amit megérintve a vissza gombot érhetjük el, hosszan nyomva a főképernyőre mehetünk, rátartva és oldalra elhúzva pedig a multitaskingot hozhatjuk elő. Az OLED kijelző miatt elérhető a sötét menü, hisz akkor kevesebbet fogyaszt, ugyanúgy választható, hogy legyen-e alkalmazásválasztó lista avagy sem, tehát az előző EMUI verzió minden jóságát tudja, csak kicsit finomítottak rajta és optimalizálták az új rendszerchipre.

Hardver

Hamár a chipről van szó, térjünk át a hardverre. A teljesítményről egy 10 nm-es Kirin 970-es lapka gondoskodik, ami továbbra is 8 magos, 4 mag dolgozik 2,4 GHz-en és 1,8 GHz-en. Ehhez a legújabb és legerősebb ARM GPU-t, a Mali-G72 MP12-t társították, valamint ott az NPU, a neurális feldolgozó egység, ami a CPU és a GPU válláról veszi le a terhet, ezáltal a felhasználó gyorsabb és gördülékenyebb működést fog tapasztalni, illetve az NPU energiatakarékosabb és gyorsabb is, mint a másik két chip.

AnTuTu Benchmark v6.2.7 175725 pont
Geekbench 4 1902 / 6749 pont

Mondani sem kell, hogy minden játék kiválóan, hibátlanul, akadozás nélkül működött, hardcore gamingre is alkalmas a teló, hisz méretes, 4000 mAh kapacitású akkumulátort kapott, egy óra masszív játék után sem merül 10%-nál többet a telefon.

Rendszermemóriából 6 GB-ot kapunk, a belső tárhely pedig 128 GB, amiből 111 GB a szabadon felhasználható és a tárhely nem bővíthető. RAM-ból mindig volt elegendő, 2 GB minden esetben volt szabadon, a háttérben lévő appokat gyorsan előhozza, az appok közötti váltás és az azokból való kilépés gyors, a két hetes tesztidő alatt nem találkoztam összeomlott appokkal, a felhasználói élmény nagyon ott van a szeren.

Adatkommunikációt tekintve a Mate 10 Pro csak Bluetooth 4.2-t kapott, van benne A-GPS és GLONASS támogatottság, van NFC is, infra port és OTG képes USB Type-C port, egyedül az FM-rádió maradt ki a repertoárból, de ezt már úgyis csak szűk réteg használná, így annyira nem nagy baj.

Kamera

Az előlapon egy 8 MP-es f/2.0 rekeszértékű kamera van, azonban nem autofókuszos mint a P10-nél, hanem fix fúkuszú és a rekeszérték is kicsit rosszabb lett a Mate 9 f/1.9-éhez képest. A kamerában ugyanúgy megtalálható az előlapi portré, aminél a mélységélesség nem működik olyan tökéletesen, mint a hátlapi kameránál, a füleknél rendszerint nem homályosítja a hátteret.

A hátlapi kameránál maradt a 12 MP-es színes és a 20 MP-es monokróm szenzor, azonban a rekeszértéket mindkettőnél f/1.6-ra növelték, amit semmilyen más jelenlegi mobil nem tud, egyedül a V30 duál kamerájában van ilyen, de ott is csak az egyik lencsénél. Ennek köszönhetően a korlátozott fényviszonyok közötti fotózás még szebb, még több fényt képes beengedni a szenzorba az optika. Amit nem említettem, az a Leica Summilux lencserendszer, amit Huawei szinten a P10 Plus-nál láttunk, de ott is kisebb rekeszértékkel. Kamerát tekintve a Mate 10 Pro prezentálja a Huawei idei csúcsát. A képek teljes méretben Google Drive mappánkban találhatók meg.

A mesterséges intelligencia a kameránál is megmutatkozik. Nemcsak a mélységérzékelésnél, hanem a különböző objektumok felismerésénél. Felismeri, ha a képen egy állat, növény vagy étel van, azt is észleli, ha tájképet készítünk vagy éjszakai fotót lövünk és ezekhez igazítja a kamera beállításait automatikus módban.

Videórögzítésben maradt a 4K@30fps és a FullHD@30fps és 60fps. Szívesen láttuk volna, mit kezd a Huawei a 4K@60fps-sel, de ezzel úgy látszik, még várnunk kell.

Akkumulátor

A telefonban egy 4000 mAh kapacitású akkumulátor található, ami elég korrekt. Köszönhetően a jól optimalizált szoftvernek és hardvernek, legrosszabb esetben is 5 órás kijelzőidőt tudtam produkálni az én használati szokásaimmal, de az átlag a 7 óra volt, sőt sikerült egyik nap 8 órás kijelzőidőt is kihozni. Általában minden másnap töltöttem csak, de 3 napig is kihúzza, ha úgy használod. Emellett a TÜV Rheinland által is biztonságosnak minősített gyorstöltési technológiával bír, a hatalmas kapacitású akkut 4,5V/5A-rel tölthetjük a gyári fejjel, 30 perc alatt 58%-ot vagyunk képesek belepumpálni úgy, hogy közben egyáltalán nem melegszik a készülék.

Üzemidőt és töltési időt tekintve a csúcskészülékek között szerintem idén a Mate 10 Pro viszi a pálmát.

Ár/érték arány

A Huawei Mate 10 Pro beépített mesterséges intelligencia chippel megállja a helyét egyrészt a Mate szériában, másrészt pedig a csúcskészülékek piacán, a konkurenseknek rendesen feladja a leckét főleg úgy, hogy ajánlott fogyasztói ára 254.990 Ft. A készülék november 15-től kapható Magyarországon, aki pedig szeretne mellé Huawei 360-as kamerát kapni, az november 14-ig rendelje elő a hivatalos viszonteladóknál. A Mate 10 Próo sem tökéletes, nincs ugyebár jack csatlakozó, nem bővíthető, nincs vezeték nélküli töltés, de a teljesítmény nagyon király, szép képeket készít és az üzemidő is átlagon felüli. Ha csúcskészüléket vennél én bátran tudom ajánlani a Mate 10 Prót.

Hirdetés
ÁTTEKINTÉS
Dizájn
9
Szoftver
10
Hardver
10
Kamera
9
Akkumulátor
10
Ár/érték arány
9
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.
huawei-mate-10-pro-tesztA Huawei Mate 10 Pro barátságosnak mondható bevezető árával sokak kedvence lehet, gyorsan tölhető, sokáig kitart, villámgyors, intelligens!

5 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Üdv.
    Engem a monitorra csatlakozás érdekelne jobban…mennyire használható „asztali” módban?
    Gondolom bluetoot-on keresztül lehetne egeret, billentyűzetet csatlakoztatni…+ mivel az usb c csatira van kötve a monitor, így a töltés mehet vezeték nélkül….a samsung s8 dox megoldása nem jobb??

  2. A BT 4.2 szabvány képes egyszerre több eszközt kezelni: egér+bill+hangszóró…

    (ha hármat nem is, de kettőt biztosan)

  3. Nano kártyával műxik, de ha bemész a szolgáltatódhoz, pillanatok alatt kapsz hozzávaló SIM-et! Maga a telefon tényleg kurva jó (bocs!). Nagyon gyors és nagyon szép, sőt gyönyörű fotókat készít. A 3,5 jack kicsit hiányzik, de bluetooth-on kihangosíthatod, ha mp3 lejátszónak akarod használni. Egyébként szuper telefon. (Köszönöm a családomnak ezt a szép karácsonyi ajándékot) Nem olcsó, de az iPhone-hoz képest igen, és van olyan jó ez is!

  4. Így is mehet, kb 20USD egy olyan doboz, amiben van HDMI, USB és töltő luk (USB-C). Egy Samsung Dex meg úgy 100 usd körül van.

Comments are closed.