A Vodafone Smart Prime 7 belépő szintű okostelefon a Vodafone Magyarország jóvoltából jutott el hozzánk, ezúton is köszönjük a lehetőséget.
Dizájn / Megjelenés
Ránézek a készülékre és azt kell mondjam, hogy csinos. A kijelző fölött van egy beszédhangszórónk, melytől balra helyezkedik el a kamera és az alig látható közelség- és fényérzékelő, jobbra pedig találunk egy LED értesítésjelzőt. Alul 3 érintésérzékeny gomb található (balról jobbra) vissza, home, futó alkalmazások.
Smart Prime 7 hátlapján alul egy Vodafone jel helyezkedik el, mely alatt ott az alig látható „Designed by Vodafone” felirat. Felül pedig egy kicsit kiemelkedő kamera kapott helyet, alatta egy LED villanó vaku társaságában. Maga a hátlap enyhén bordázott, ami kellemes érzést nyújt.
A készüléknek levehető műanyag hátlapja van, személy szerint a hátlap annyira nem nyerte el a tetszésem, a logó mehetett volna fentebb, így túl nagy középen az üresség, viszont fogásra kényelmes a telefon, így igazából semmi gond nincs vele.
Maga a telefon 128 grammot nyom a mérlegen és fizikai méretei pedig: 144 x 72.1 x 8 mm.
Szoftver
Android 6.0.1 Marshmallow verzió fut a készüléken és meglepően tapasztaltam, hogy ahhoz képest, hogy belépőszintű készülékről van szó, nagyon jól működik, mindennapi használatra tökéletes készülék lehet. A tesztidő alatt csak egyszer vettem észre egy döccenést, de ennyi belefér, kategóriájából adódóan nem is számíthatunk csúcsteljesítményre. Mivel Vodafone saját márkás készülékről van szó, a szoftver tartalmaz néhány extra alkalmazást.
Hardver
A megjelenítő egy 5”-os IPS LCD panel HD felbontással, aminek meglepően jó képe van. A betekintési szög is kiváló, így belépő szinten ez teljesen rendben van. A háttértár mindössze 8 GB, de ez bővíthető microSD kártyával 256 GB-ig. A Snapdragon 210-es chipset tartalmaz 4 db Cortex-A7-es magot 1.1 GHz-es órajelen, egy Adreno 304-es grafikus gyorsítót, memóriaként pedig 1 GB RAM-ot kapunk. Ezeket egy 2540 mAh-es akkumulátor látja el energiával.
Benchmark eredmények:
AnTuTu Benchmark | 22.960 |
Quadrant Standard | 9.411 |
Geekbench 3 | 333 / 1105 |
Ezeket a pontszámokat egy teljesen alapszintű felhasználásra szánt okostelefon generálta, tehát nem is várható el több a készüléktől, főleg ha az árát nézzük. A rendszer maga teljesen korrekt módon működik, nagyon jó szolgálatot fog tenni.
Kamera
A Vodafone Smart Prime 7 hátlapi kamerája 8 MP-es, amihez társul az elengedhetetlen autófókusz és a LED villanó. Így a készülék FullHD felbontású videó rögzítésére alkalmas. Az előlapon egy 5 MP-es kamera kapott helyet, amivel maximum HD felbontású videót rögzíthetünk. További funkció (előlapon is) a HDR, mely ugyan nem valós idejű, ez nem is várható el. Van benne továbbá Panoráma, Többszörös expozíció, Mosolyészlelés, különböző Jelenetek és Szűrők, illetve manuális mód is, így teljesen testreszabhatók a fotók.
Lent láthattok néhány kameraképet és egy videót, hogy milyen minőségben rögzít a Vodafone Smart Prime 7.
HDR off | HDR on |
Adatkommunikáció / Akkumulátor
Mint már említettem, az akkumulátor 2540 mAh kapacitású, mellyel átlagos akkumulátoridő érhető el, körülbelül egy napot bír normál használat mellett. Itt viszont érdemes figyelni arra, hogy az telep nem kivehető! Tehát hiába levehető a hátlap attól még az elem fix, szóval otthon ne próbálkozzunk azzal, hogy kicseréljük.
Adatkommunikáció szempontjából nincs lemaradva a Smart Prime 7, hiszen képes 4G hálózatra csatlakozni, van benne GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n és Bluetooth 4.0 és NFC is. Adatmásolás szempontjából egy microUSB port segít minket, mint általában a hasonló Androidos eszközökön.
Ár / Érték arány
A Vodafone 34.990 Ft-ért adja a saját készülékét feltöltőkártyával, mely szerintem igen korrekt ár. Sok rosszat nem tudok rá mondani, ez egy jól árazott, belépőszintű telefon, persze nem egy atomerőmű a tudása, de hívásra, SMS-re, pár kisebb játékra és internetezésre tökéletesen alkalmas. A készüléket természetesen az előfizetéseseknek érdemes inkább megvásárolni, például egy GO EU E tarifával már csak 9.990 Ft az ára.
Ezért az árért és ezzel a tudással egy nagyon príma belépőszintű készülékről beszélhetünk.