A OnePlus minden évben megmutatja, hogyan is kell piacra dobni egy prémium anyagokból összerakott, csúcs hardverrel felszerelt, jó árazású mobilt és igaz, hogy icipicit drágább lett az idei modell a tavalyinál, még így is simán megéri az árát.
A OnePlus 6 kapható Mirror Black és Midnight Black színekben, illetve hamarosan elérhető lesz a Silk White változat is. Hozzánk a 8 GB RAM-mal és 128 GB tárhellyel felszerelt modell jutott el a matt fekete Midnight Black árnyalattal.
Lessünk bele a dobozba. Amint felnyitjuk, máris a telefon fogad minket. Alatta megtalálható a szokásos Dash Charge hálózati adapter és az igen vastag USB Type-C adatkábel, illetve egy külön fakkban kapunk egy sim tűt és egy szilikon tokot. Mivel a mobilon alapból van kijelzővédő fólia, így az alapvető védelem már a dobozban adott.
Dizájn
A OnePlus 6 dizájnjában érezhető egyfajta egyensúly. A notch nyilván nem saját ötlet volt, itt csak követték a trendeket, mindemellett megvan a maga OnePlusos beütése, egyedisége.
A telefon hátlapja üvegből van. Több ismerősöm kezébe adtam a telefont, hogy mondják meg, hogy miből van a hátlap és kb. az öt megkérdezett emberből csak egy mondta rá, hogy üveg, a többiek fémre tippeltek. A OnePlusnak sikerült marha jól megoldania, hogy az üveg hátlap mattos legyen, ezáltal a megjelenés is prémium, illetve az ujjlenyomatokat sem gyűjti annyira. Azt nem mondom, hogy nem csúszós, de annyira nem vészes a helyzet. Az ujjlenyomat-olvasó ovális formát kapott, ennek ellenére villámgyors és alapvetően könnyen elérhető helyen van.
Az előlap kb. 84%-át fedi le a kijelző, ami fölött megtaláljuk a beszédhangszórót, a közelségérzékelőt és fényszenzort, az értesítő ledet, valamint az előlapi kamerát. A notch-pártiak örülhetnek, akinek annyira nem tetszik, az el tudja rejteni, akinek pedig egyáltalán nem tetszik, az pedig nyilván nem ezt a telefont fogja választani.
A mobil alján megtaláljuk az USB Type-C csatlakozó, az egy szem hangszóró és a mikrofon mellett a jack csatlakozót is, ami pozitív pont, fent pedig mindössze a zajszűrő mikrofont kapjuk. A bal oldal a hangerőszabályzó gomboké és a két nanoSIM tálcájáé, aminél látható, hogy nincs microSD foglalat, ebből következik, hogy a telefon nem bővíthető. Ha áttekintünk a jobb oldalra, akkor itt nyugszik a bekapcsológomb és a három állású némító kapcsoló.
A OnePlus 6 elő- és hátlapját is Gorilla Glass 5 üveg védi a külső hatásoktól, a keret pedig fémből van, így a minőség abszolút prémium. Méretben nem sok eltérés van a OnePlus 5T-hez képest, ez a telefon sem képes sajnos vezeték nélküli töltésre, illetve nincs IP tanúsítványa is. A vállalat szerint fröccsenésálló, de ennek nem adtak hivatalos formát, úgyhogy medencébe vagy a Balcsiba ne vigyük be.
Kijelző
Az előlapon egy 6,28 hüvelykes, 19:9 képarányú, 1080 x 2280 pixel felbontású Optic AMOLED panellel fogunk találkozni.
A OnePlus 5T-hez képest csak a kijelző formavilága, képaránya és ezáltal minimálisan a pixelek száma változott, azonban a megjelenítés továbbra is elég patent. A felbontást egyébként lehetett volna növelni QHD-ra, de nekem nem igényem, egy telefonon bőven elég a FHD felbontás.
Mivel alapvetően OLED a panel, ezért a kontrasztarány kiváló, ha fekete hátteret és fekete témát használsz, akkor üzemidőt spórolsz. A maximális fényerő én úgy gondolom, hogy elegendő verőfényes napsütésben is. A képernyőt lehet kalibrálni is színtérnek megfelelően vagy akár egyéni beállítások alapján is.
Szoftver
A OnePlus 6 fedélzetén Android 8.1 alapokon OxygenOS 5.1.5-öt fogunk találni a Google 2018 májusi biztonsági csomagjával. A OnePlus 6 egyike azon kevés telefonoknak, amelyeken tesztelhető az Android P bétája. Mivel az még egyáltalán nem mondható stabilnak, ezért nem próbáltam ki, maradtam Oreo alatt.
A rendszer elképesztően könnyed. Az OxygenOS alap elképzelése, hogy meghagyják a gyári felületet, azonban hozzáadnak néhány szerintük hasznos, extra funkciót. Ilyen például A Shelf, ami gyakorlatilag a bal oldali képernyőn található widget központ, ahol létrehozhatunk feljegyzéseket, láthatjuk a telefon állapotát és a leggyakrabban hívott kontaktokat és használt appokat.
Itt is van lehetőség arra, hogy kihasználhassuk a teljes kijelzőt, a navigációs gombokat gesztusokkal helyettesíthetjük. Bal alulról legyintve vissza léphetünk, középről a főképernyőre, hosszan felfelé pedig a multitaskingot találjuk.
A mobilban van arcfelismerés, ami szintén marha gyors, van dupla koppintásos ébresztés is, illetve rengeteg plusz funkció az Oreo alaprendszernek köszönhetően. Extra appokból hála az égnek nincs sok, a 128 GB-os modell esetében az elérhető belső tárhely 108,21 GB. Amikor azt mondom erre a mobilra, hogy gördülékeny, azt úgy értem, hogy konkrétan nulla a lagg. Minden fluid, akadásmentes, élvezhető.
Hardver
Csúcstelefonról van szó, ennek megfelelően csúcshardver jellemzi. A rendszerchip egy Snapdragon 845-ös, amihez egy Adreno 630-as grafikus gyorsítót és esetünkben 8 GB RAM-ot társítottak, de az alapmodell 6 GB-os.
AnTuTu Benchmark
267732 pont
Geekbench 4
2415 / 9043 pont
A Geekbench-en az iPhone X-et nem hagyta le a telefon, de az AnTuTu-n igen, szóval szerintem lesz egy jó kis összehasonlítás is a két telefon között hamarosan.
Most mondjam azt, hogy jól futnak a játékok? Legyen! Nincs olyan játék, ami kifogna a mobilon, minden pillanatok alatt lezajlik, a játékok betöltése gyors, a játékélmény gördülékeny, ami itt inkább fontosabb, hogy mennyire melegszik a telefon?
Hát, szinte alig. Ha órákon át játszunk, akkor persze érezhető egy minimális melegedés, de olyan nem volt egyszer sem, hogy pl. két PUBG meccs után már felforrt volna a telefon, szóval ilyen szempontból sem kell aggódni.
Adatkommunikáció szempontjából maradt minden a régiben, mármint a OnePlus 5T-hez képest, tehát Bluetooth 5.0, kétsávos WiFi, A-GPS, GLONASS és GALILEO támogatottság és NFC jellemzi az újdonságot is.
Kamera
Kamerákat tekintve vajmi kevés fejlődést tapasztalhatunk. Az előlapon ugyanazt a kamerát találjuk, ami már a OnePlus 5-ben is volt, tehát a szelfikről továbbra is egy 16 MP-es, f/2.0 rekeszértékű kamera gondoskodik, amivel egyébként nincs is semmi gond. A képek teljes méretben Google Drive mappánkban találhatók.
A hátlapon is az 5T-nél bevált formulát kapjuk, néhány apró változtatással. A fő szenzor továbbra is egy 16 MP-es, f/1.7-es rekeszértékkel megsegített kamera, azonban a szenzorméret nagyobb lett, illetve optikai képstabilizátort is kapott. A másodlagos, 20 MP-es, f/1.7-es rekeszértékű kamera nem változott.
A képekkel kapcsolatban két szempontot különböztetnék meg. A többi csúcskészülék mellett nem ez a legjobb kamera, azonban ezért az árért cserébe az egyik legjobb. Ha a legjobb kamerával felszerelt mobilt keresed, akkor nem itt fogod megtalálni, azonban mindennapi fotózásra, stabil videók készítésére teljesen korrekt a OnePlus 6 is.
Videókat 4K@60FPS-sel is tudunk rögzíteni, ami egyébként király, nem sok telefon képes ilyesmire, illetve a OnePlus úgy döntött, hogy nem szórakozik a 960 FPS-es szuperlassítással, helyette 1 percnyi lassítást tudunk felvenni 1080p@240FPS-sel, valamint 720p@480FPS-sel.
Akkumulátor
Beszéljünk az üzemidőről. A OnePlus 5T-hez képest nem változott a telep mérete, ugyanúgy 3300 mAh kapacitású az akkumulátor. Én azt mondom, hogy a két napos üzemidő is elérhető, amennyiben nem nyomkodod annyit. Sok-sok nyomogatással, 5 és fél óra kijelzőidő mellett 24 órát bírt ki, kevesebb használattal, 4 és fél óra kijelzőidő mellett 42 órán át húzta, ami szerintem abszolút vállalható.
Vezeték nélkül ugyan nem tölthető, de a Dash Charge gyorstöltés az egyik legjobb megoldás a piacon. Melegedés nélkül fél óra alatt 57%-ot tudtam beletölteni, teljesen pedig nagyjából 1 óra 20 perc alatt tudtam feltölteni, ami tényleg elég jó.
Összegzés
A OnePlus 6 árához képest nagyon jó képességekkel bír, azonban a többi, egyébként drágább csúcskészülékkel szemben vannak hiányosságai. Ilyen az IP-védelem, a vezeték nélküli töltés, az egy szem hangszóróra sem mondanám, hogy prémium minőségű, de egyébként pedig az egyik legpörgősebb androidos telefon, amit eddig a kezemben fogtam.
Hozzánk a telefon magától a OnePlustól érkezett tesztre, a 6/64 GB-os alapmodell átszámolva 165.000 Ft, az általunk is tesztelt 8/128 GB-os, 181.000 Ft, a 256 GB-os csúcsmodell pedig 197.000 Ft-ba kerül.
A készülék 2 éves jótállással, 3-4 napos szállítási idővel megrendelhető a OnePlus hivatalos oldaláról, amennyiben a mi linkünket használod, úgy 20 euró tartozékkedvezményre leszel jogosult (kattints a Redeem gombra), ha vennél egy üvegfóliát, az szinte ingyen kapod.