Újabb teszttel jelentkezünk, ezúttal az LG új okostelefonját teszteltük, név szerint az LG G2-t. Köszönjük partnerünknek, a VIP-Phone-nak a tesztelési lehetőséget.
Az LG sokáig lapított, figyelte a történéseket, azonban most kidobott egy készüléket, melyre méltán lehet büszke. Ezt a tesztidő alatt mi is elismertük. Rengeteg hasonló képességű csúcskategóriás okostelefont találhatunk a piacon, azonban az LG G2 egy dologban merőben eltér a többiektől. Nincs az oldalkeretén sehol se gomb. A fizikai gombok ugyanis a hátlapra kerültek. Ezáltal a készülék némileg vékonyabb, és a kijelző kerete is jóval vékonyabb. Ez nagyon szép megjelenést kölcsönöz a készüléknek! Részletezzük!…
Doboz/Tartozékok
A doboz kialakítása igen felhasználóbarát. Rengeteg olyan dobozzal találkoztunk eddig, melyeket szinte lehetetlen volt kibontani, levenni a tetejét…az LG erre is gondolt, és a doboz fedőjét ferdére vágták, így meg tudjuk fogni úgy a dobozt, hogy egyből le tudjuk venni a tetejét. Erről egy kép:
A tartozékok teljesen átlagosak, a szokásos Headset, USB kábel és fali töltő trió itt is megtalálható, illetve a használati útmutatók. Íme pár kép még a dobozról:
Dizájn
Ez az a szempont, melyre egyáltalán nem panaszkodhatok. Nekem nagyon tetszik az új kialakítás, jó ötlet volt az LG-től. Az legnagyobb újítás a készülékben a hátlapon lévő fizikai gombok elhelyezése volt, ugyanis ahogy majd a képeken is láthatjátok így sokkal vékonyabb készüléket kaptunk, illetve így a kijelző melletti keret töredékére csökkent az előző modellekhez képest.
A készülék oldalán nem található egyetlen fizikai gomb sem, bal oldalon található a MicroSim foglalat, alul a MicroUSB foglalat, a Jack bemenet és a hangszóró. Ahogy nézegetitek a képeket, láthatjátok, hogy valóban egy prémium kategóriás készülékről van szó.
Méreteit tekintve a készülék 138,5 x 70,9 x 8,9 milliméter, illetve 143 grammot nyom. Kijelzője pedig 5,2″-os, FULL HD felbontással. De ezt a Hardver rész alatt részletezzük.
Szoftver
Tesztkészülékünkön Android 4.2.2-es rendszer található, melyet az LG a saját igényeinek megfelelően alakítgatott. Első feltűnő egyedi motívum a kijelző feloldásánál szembetűnt:
Válogathatunk a különféle animációk között. Nem csak a kijelző feloldásának animációját variálhatjuk, hanem a főoldalon az oldalak közötti váltásnak is.
Ez csak egy volt a sok nyalánkság mellett. További extra LG szoftverek: QuickMemo, QSlide, QuickRemote, Fájlkezelő, Safety Care, Smartworld, Diktafon, Life Square, Polaris Viewer 5, Quick Translator, Voice Mate
Az Android rendkívül gyorsan és gördülékenyen fut a készüléken, nem találkoztam se laggal, se buggal, semmivel. Nem is tudom tovább sorolni, hogy milyen hibák lehetnek, mert nem találkoztam velük. Ügyesen optimalizálták a szoftvert a hardverrel az LG-nél.
Hardver
A készülékbe a legerősebb hardveri elemekből válogattak, amik mobilban jelenleg vannak. Nem a legerősebb, de nem is gizda. Minden nevű, nemű, méretű játék program, app minden simán, akadozás nélkül fut. Lefuttatunk egy AnTuTu Benchmarkot, hogy bizonyítsuk, hogy egy kisebb erőműről van itt szó. Íme az eredmény:
Kell ennél több? A Samsung Galaxy S4-re köröket vert Benchmarkban. Ez a 2,26 GHz-es, négymagos Krait 400 processzornak, az Adreno 330-as grafikai chipnek és a 2GB RAM-nak köszönhető. Na meg persze magának az LG-nek, hogy ilyen jó összhangba tudta hozni ezeket az egységeket.
Ami még fontos tényező, és amiről beszélni szerettem volna ezen a témán belül, az a kijelző. Hihetetlenül szép, ehhez kétség sem fér, nem akartam lerakni a telefont, annyira jó! Külön az LG újítása – nyilván a hátlapi gombokból kifolyólag -, hogy ha feloldani szeretnénk a készülék kijelzőjét, akkor nem kell a hátlapig nyúlni, elég, ha egy ujjunkkal kétszer rákoppintunk a kijelzőre és máris megjelenik a zárolt képernyő. A kijelző minőségéről szólva…Gorilla Glass üveg borítja az előlapot, így a karcok ellen masszívan harcol, (szerencsére) nem sikerült megkarcolni a készüléket a tesztidő alatt. A kijelző 5,2″-os, melyben helyet foglalnak a kijelző alján található gombok, melyek a G2 esetében nem fizikai gombok, hanem az érintőkijelző része. A kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi), mely gyönyörű megjelenést ad a készüléknek. Ráadásul ezekkel a vékony keretekkel, fenomenális élmény!
Adatkommunikáció/Akkumulátor
Az LG G2-ben megtalálható az adatkommunikációt is tekintve minden, ami egy okostelefonban lehet. Íme, hogy miket támogat a készülék:
Frekvenciasávok | GSM 850/900/1800/1900 UMTS 850/900/1900/1700/2100 LTE Band 1/2/3/4/5/7/8/20 |
---|---|
GPRS / EDGE | van / van |
UMTS / HSDPA / HSUPA | van / 42 Mbps / 21 Mbps |
LTE (D/U) | 100 Mbps / 50 Mbps |
IrDA / Bluetooth | nincs / 4.0 (A2DP, LE) |
WiFi | 802.11a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi Direct, DLNA |
USB | microUSB 2.0 |
Push-to-talk / RSS | nincs / van |
GPS-vevő | van |
GLONASS | van |
NFC | van |
Az akkumulátor itt kiemelt szerepet kap, hiszen nagyon jól bírja a készülék mind használat mind készenlét alatt. A G2 egy 3000 mAh-es nem kivehető lítium-ion akkut kapott. Vannak olyan készülékek, melyekben hiába van „400000 mAh”-os aksik, mégsem bírják egy napnál tovább. Íme egy statisztika, hogy mennyit bírt az LG G2 normál használat mellett (kevés játékkal):
Kielégítő, hisz ennek az aksinak egy hatalmas kijelzőt kell megvilágítania és egy kisebb erőművet ellátni energiával.
Kamera
13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
1080p @ 60 fps videófelvétel
Ezek az adatok jellemzik a kamerát. DE! Ugyanazt el tudom mondani itt is, mint az aksinál, hogy lehet akármekkora szám, ha fele annyit se tud, mint kéne. Ez itt sem áll fenn! Az a 13 mpx, az tényleg annyi. Gyönyörű felbontású képeket lehet lőni a készülékkel, mely magán a telefonon gyönyörű a fullHD kijelzőnek köszönhetően, azonban kisebb felbontású monitorokon, laptopokon is látható a minőség. Azt külön kiemelném, hogy úgy megoldották az LG-nél a vakus fényképezést, hogy először rávilágít a tárgyra, aztán ráfókuszál a kamera, beállítja a megfelelő fényviszonyokat és aztán lő. Ezáltal a vakus képek is minőségiek lehetnek, nem látszik hogy honnan származik a fény, kivéve ha tükörbe pózolunk 😀 Eljött a bizonyítás ideje, íme néhány kamerakép:
(1. lámpafény, 2. vaku)
Ár/Érték arány
A készülék 16/32GB-os verziókban vásárolható meg fekete és fehér színben. A 16GB-os kártyafüggetlen készülék ára a VIP-Phone kínálatában 145.990Ft, míg a 32GB-os verzióé 165.990Ft. Kattints a vásárlásért: http://vip-phone.hu/shop_search.php?complex=ok&search=LG+G2&type=2&subcat=0&in_what=10110000&min_price=100000&max_price=
Specifikáció
Részletes specifikációt a készülékről az LG hivatalos weboldalán találhattok:
http://www.lg.com/global/g2/sub3.html