Hirdetés

Amikor 2013-ban megalapították a Honor márkát, nem győzték hangsúlyozni, milyen szoros a kötődés az anyacéghez, a Huaweihez. Igen ám, de eltelt fél évtized, a gyermek felcseperedett, a kamaszkor pedig úgy látszódik meg a cégen, ahogy az embereken, az önállóság minden vágya megtalálható legbelül.

Az önállóság jegyében

Szóval most már a Honor egy külön brand, ők sem azt mondják, hogy nincs közük az anyacéghez, de jelzik, teljesen külön utakon járnak. A Turbadótól hozzánk besétáló Honor 10 ránézésre azért elég sok szempontból építkezik a Huawei P20/P20 Pro duóból, mégis más, sokat tud, némi kompromisszum kell hozzá, de az ára a legtöbb problémát feledteti.

Ismerős külső, mégis van benne valami egyedi

A 149,6 x 71,2 x 7,7 milliméteres és 153 grammos külső minőségi, alumínium keret, üveg elő- és hátlap, többféle színárnyalatban pompázó kivitelezés (na nem a nálunk lévő fekete esetén sajnos), szerencsére alul 3,5 milliméteres jack kimenettel, ezt ügyesen belepakolta a Honor 10-be a gyártó. Hátul dupla kamera, elöl notch, vagyis a szoftver szerint bevágás, ami egyébként egy gombnyomással eltüntethető, ha valakinek nem tetszik. Mert sokaknak nem tetszik, pedig kit érdekel, ez van, ezt diktálja a piac, ezt tudják a kijelzőgyártók.

Mert azért a viszonylag kompakt méret hatalmas képernyőt rejt, 5,84″-en összesen 1080 x 2280 pixel terül el, tűéles a panel, ami amúgy IPS, kiváló betekintési szögekkel jó fényerővel, szép színekkel. Fontos és a Honor büszke is rá, hogy a megjelenítő alatt található ultraszonikus ujjlenyomat-olvasót az üveg mögé szerelték, így nem süpped bele a felületbe, impozáns, cserébe kicsit talán jobban rá kell nyomni az ujjunkat.

Nem fukarkodtak a hardverrel

A Honor 10 esetén nem spóroltak a komponensekkel. HiSilicon Kirin 970 lapka izzad meg a sikerekért, nyolcmagos processzorral (Geekbench eredmény: 1885/6460 pont), Mali-G72 MP12 grafikus gyorsítóval és neurális processzoregységgel. A RAM és a tárhely mérete kiszereléstől függ, hozzánk a 4/128 GB-os változat jutott el, de létezik 4/64-es és 6/128-as modell is. A rendszersebesség nagyon jó, ímmel-ámmal van csak egy pillanatnyi akadás, majd csiszolgatnak még ezen. A melegedés nem vészes, komoly terhelésnél érződik csak, hogy hevül az üvegfelület.

Egyedi felület, végtelen személyreszabhatóság

Android 8.1 Oreo és EMUI 8.1-es felület dolgozik a Honor 10 fedélzetén, vagyis kvázi a legfrissebb szoftvert kapja meg kibontás után a vásárló. Az alapvető működés már ismerős, widgetekkel és gyorsikonokkal variálható főoldalak, fentről lehúzható értesítési felület, könnyen megnyíló alkalmazáskezelő. Na de az extrák! A fenti notch/bevágás szoftveresen eltüntethető, a vezérlőgombok helyettesíthetők.

Méghozzá vagy a home gombot/ujjlenyomat-olvasót használjuk erre, vagy pedig egy kis pöttyöt, ami a képernyőn jelenik meg. Lehet változtatni a betűméretet, a felbontást, aktiválható a szemvédelem (melegebb fehér színek), megadható, hogy mely alkalmazások induljanak el teljes képernyős nézetben. Van ujjlenyomat-olvasó és arcfelismerés.

Az applikációk közül kiemelendő a témázási lehetőség, a telefonkezelő, utóbbinál megszabadulhatunk a felesleges fájloktól, lefuttathatunk víruskeresést, letilthatunk telefonszámokat. A repertoár része a Huawei egyedi egészségügyi alkalmazása, ami monitorozza például a megtett lépéseket, valamint az Okos vezérlő, ami lényegében egy távirányító app.

A dupla kamera már-már alap

Két kamerát is büszkén hord magán a hátlap: van egy 16 megapixeles, f/1,8-as színes és egy 24 megapixeles monokróm szenzor, a kettő együtt 2-szeres optikai zoomra képes. A szelfizés is elég menő a Honor 10-zel, hiszen elöl is egy 24 megapixeles kamerába mosolyoghatunk. Videózni 2160p-ben lehet, méghozzá 30 fps sebességgel, a szuperlassítás viszont a hardveres támogatás ellenére kimaradt.

A kameraszoftver jól átlátható, felül ikonok segítségével érjük el a mozgóképet és a mesterséges intelligenciát (nagy jó hatásfokkal ismeri fel, hogy tárgyat, dokumentumot vagy éppen növényt, embert fotózunk), a beállításokat. Utóbbinál aztán van minden, rácsvonalazás, GPS-helycímkézés, ultra fotó stb. A módok között alul válthatunk, a rekeszértéknél lehet a háttér homályosításának szintjét megadni, a továbbiaknál pedig a time-lapse, a vízjel, a panoráma, az AR lencse, az éjszakai felvétel, a fénnyel festés, a dokumentum beolvasás leledzik.

Teljes méretű képek ITT!

A Honor 10 bátran használható fotózásra, hiszen kamerája, vagyis kamerái megfelelő minőségben rögzítik a felvételeket. Látszik azért a különbség a Huawei-féle csúcsmodellek között, azoknál némileg rosszabb ugyan, de összességében teljesen rendben van a vonalélesség, a részletesség és pláne a dinamikatartomány. Este sem fogjuk remegő kézzel elővenni a mobilt, nem is érdemes az OIS hiánya miatt, mindenesetre ilyenkor is helytáll a masina.

Látja az eget, összehozza a privát és a munkahelyi életet

Két nanoSIM-et fogad a telefont, dual standby képes, vagyis a két kártya hívás esetén nem tud egyszerre csatlakozni a hálózathoz. A 4G/LTE természetesen rendelkezésre áll, ahogy a Bluetooth 4.2, a 802.11ac-s WiFi, az NFC, valamint az A-GPS (GLONASS, BDS), extrának pedig az infra minősül, amivel távirányítót csinálhatunk a telefonból.

Sokáig nem bírja, de gyorsan felszívja magát

A 3400 mAh-s akkumulátor nem is hangzik rosszul, de azért egy napnál tovább ez sem képes életben tartani a telefont, ha nagyon nyúzzuk. Ha kevésbé vagyunk függők, akkor azért a másfél-két nap kihozható, de ilyenkor már ajánlott a töltő cipelése. Szerencsére gyorsan magába szívja az energiát a Honor 10, köszönhetően az 5V/4.5A SuperCharge-nak.

Ennyiért fityiszt mutat a többieknek

A Honor 10 elég jól beárazta portékáját, ugyanis 149 990 forintba kerül hivatalosan, a Turbado kínálatában is megtalálható, megrendelhető, megvásárolható. Ennyiért megkapjuk a gyönyörű külsőt (oké, a notch véleményes), a nagyon erős hardvert, a kiváló kijelzőt, valamint a végletekig személyre szabható, kellemes rendszersebességet ígérő szoftvert. A 3,5 milliméteres jack kimenet is jó hír, ahogy a dupla kamera teljesítménye is. Egyedül a OnePlus 6 tudja megszorongatni a Honor 10-et, sőt, őszintén szólva az jobb vételnek számít, de nem érdemes összehasonlítani a kettőt árban, mert a OnePlusnak nem kell itthon komoly adóterheket fizetni, a Honornak igen. Ajánlott? Igen!

Hirdetés
Nem kérdés, miket szeretek: technológia, jog, sport, utazás, zene, autók. Aki követné, hogy merre járok: www.instagram.com/tamzsolt