Hirdetés

Az új okostelefonok gyönyörűek, bivalyerősek, szinte már-már kompakt gépeket megszégyenítő kamerával rendelkeznek. Igen ám, ez mind szép és jó, de valahogy az átlag egy napos üzemidőt évek óta nem sikerült túlugrani, elvétve néhány telefont, ami a konkurenseknél jóval nagyobb teleppel rendelkezik, többek között (de nem mindig) ennek köszönhetően tovább is bírja egy feltöltéssel.

Mivel lassan véget ér a 2017-es esztendő, kis segítséggel megnéztük, melyek voltak a legjobb üzemidővel rendelkező telefonok, amikre biztosan nem hagynak cserben a nap végén.

Xiaomi Mi Max 2 – a szórakoztató

A Xiaomi sosem fukarkodott az akkumulátorral, ezt pedig az üzemidő hálálta meg. Nyilván kellett hozzá egy takarékos rendszerchip (Snapdragon 625) plusz jó optimalizáció, hiszen a telefon 6,44 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, ami azért rendesen képes beleharapni a telepbe. Ó, és a Quick Charge 3.0 sem maradt el.

Xiaomi Redmi Note 4 – a pénztárcabarát

A Mi Max 2-höz hasonlóan ebben a telefonban is Snapdragon 625-ös SoC dolgozik, nem véletlen, hogy még egy fokkal kisebb akkumulátorral is elég jól bírja. Ráadásul nagyon olcsón hozzá lehet jutni és tudásban abszolút helytáll a mindennapok során.

Samsung Galaxy A7 (2017) – a prémium középkategóriás

A Samsung elég erősen jelen van a középmezőnyben, az A- és a J-sorozat tagjai is komoly alternatívaként vehetők számításba. Az A7 (2017) az 5,7 hüvelykes Super AMOLED panellel emelkedik ki a mezőnyből, plusz a hosszú teherbírás is mindenképpen a napos oldalára sorolja, nem beszélve az IP68-as vízállósságról, vagy a 16 megapixeles előlapi kameráról.

Samsung Galaxy S8 Active – a strapatelefon

Bár hazánkban sajnos nem kapható hivatalosan, az S8 strapaváltozata elég komoly fegyverténnyekkel rendelkezik. Az egyik az üzemidő, hiszen testvérénél jóval tovább bírja a megpróbáltatásokat, miközben bivalyerős, hiszen Snapdragon 835-ös lapka hajtja.

Sony Xperia XZ1 Compact – az apróság

A mai szemmel nézve már-már aprónak számító kijelzővel szerelt Sony mobil energiaforrása is elég picinek tűnik először, ám a 2700 mAh-ból kihoztak mindent, hiszen a HD kijelző és a takarékos, mégis felső kategóriás hardver tökéletesen bánik a teleppel, így nem véletlenül szerepel jól a készülék.

Samsung Galaxy J7 (2017) – a kedvező árazású

A J-família bizony nem sokban marad el az A-tól, a J7 (2017) például kimondottan jól sikerült mobil, hiszen 5,5 inches képernyője AMOLED, támogatja az Always On funkciót, ráadásul 13 megapixeles, f/1,9-es kamerával szerelték fel, nem utolsósorban pedig egy-két napot simán kibír egy feltöltéssel.

Sony Xperia XA1 Plus – a helyettesítő

A Sony még egy termékkel képviselteti magát a listán, az XA1 Plus ugyanis szintén nem merül le hamar, a Pump Express+ 2.0-nak köszönhetően mégis villámgyorsan tölthető. Fotózni is bátran lehet vele, elvégre egy 23 megapixeles, 1/2,3″-es szenzorral ellátott kamera van a hátoldalán.

Samsung Galaxy J5 (2017) – az ügyes kistestvér

A J7 (2017) modellhez képest a J5 (2017) már nem annyira impresszív, mégsem lehet elmenni mellette szó nélkül. Az 5,2 hüvelykes, HD felbontású panel ugyanis nem nagy kunszt a hardvernek, így nem erőlködik, nem fogyaszt sokat.

Huawei Mate 10 Pro – a zászlóshajó

Egy vérbeli csúcsmodell, amely a konkurenseket könnyedén maga mögé tudta utasítani üzemidő tekintetében. A 6 colos, 18:9-es AMOLED képernyő ráadásul „csak” Full HD+ felbontású, így ez sem terheli meg a rendszert. Az eredmény? Korrekt teherbírás, a 22,5 W-os töltővel pedig szélsebesen lehet etetni a mobilt.

Oppo F5 – a szélesvásznú böngésző

Az Oppo nem véletlenül lett nagy név Kínában, az F5 a Xiaomik ellen indul harcba és 6 hüvelykes, 18:9-es panellel rendelkezik. A pozitívumok sorát a 20 megapixeles szelfi kamera, vagy éppen a 6 GB RAM folytatja, és akkor még a VOOC gyorstöltésről nem is beszéltünk.

Hirdetés
Tamás Zsolt
Nem kérdés, miket szeretek: technológia, jog, sport, utazás, zene, autók. Aki követné, hogy merre járok: www.instagram.com/tamzsolt