Korábbi roxforti kiruccanásunkkor kimaradtak a kviddics meccsek, de a kiadó hamar észbe kapott és pótolta hiányosságát. Remek tálalása ennek a varázslatos sportnak a Harry Potter: Quidditch Champions, ami nem a bankszámlánk kipucolására pályázik, hanem a szórakoztatásra.
Ennek pedig egész egyszerűen az az örvendetes oka, hogy mikrotranzakciók nélkül pottyant ölünkbe a Harry Potter: Quidditch Champions, amiről már csak a címéből adódóan is kikövetkeztethető, hogy a nyolc egészestés Harry Potter filmet veszi alapul, azonban fájó pont, hogy története sajnálatosan nincs neki. Persze, találunk benne négy rövidke egyjátékos bajnokságot, melyeken az általunk létrehozott játékosokkal (csapatot alkotva) végig menetelhetünk, de a fókusz főként a PvP küzdelmekre helyeződik. Ebből kifolyóan pedig fontos megjegyezni, hogy a crossplay lehetősége adott, tehát a különböző platformok tulajdonosai a mérkőzések erejéig virtuális seprűre ülhetnek.
Na, de még mielőtt belecsapnánk a lecsóba, adódik a kérdés, hogy mégis mi a szösz az a quidditch, vagy magyar fordításban kviddics? Nos, nem más, mint a legnépszerűbb versenysport a varázslóvilágban, melyet természetesen J. K. Rowling agytekervényeinek köszönhetünk. Bár jelen tesztalanyunk fejlesztésében az írónő nem vett részt, mindazonáltal A kviddics évszázadai címen évekkel ezelőtt még egy olyan könyvet is írt róla, ami felfogható egyfajta fiktív almanach-ként, hiszen kellő részletességgel tárgyalja ki a sportág lényegét és történelmét.
A mozi- és regényváltozattal szemben a videojátékban a két csapat nem 7 tagot számlál, hanem 6-ot és ha mondjuk multiplayer módban ragadunk billentyűzetet és egeret vagy kontrollert, akkor minden egyes résztvevő két játékost irányíthat és az arra kalibrált gombbal váltogathat közöttük. Vagyis ezúttal – pontosabban jelen állás szerint – tulajdonképpen 3v3 meccseket játszhatunk, de fontos megjegyezni, hogy a hivatalos roadmap szerint a Quddich Champions készítői még az idei esztendőben előrukkolnak a sokak által nagyon várt 6v6 PvP móddal. A kiválasztható résztvevők közül többféle pozíció közül mazsolázhatunk. Ilyenek az őrzők, akik a három pontszerző póznát védik, nehogy az ellenfél hajtói bedobják a kvaffot (lasztit) – siker esetén 10 pont a jussuk. A terelők a játékosokat igyekeznek levadászni és átmenetileg kivonni a forgalomból, míg a fogó feladata az aranycikesz megszerzése, amely egyben a győzelmet jelenti, de a mérkőzések abban az esetben is véget érnek, ha valamelyik együttes megszerzi a 150 pontot vagy lejár a játékidő.
A szabályokat könnyedén elsajátíthatjuk, ugyanis az alkotók gondosan ügyeltek arra, hogy a sportágat korábban nem ismerők is vígan elboldoguljanak a kviddics világában. És szerencsére a fejlődési rendszer sem hiányzik: csapatunkat mi állítjuk össze a saját víziónk szerint és a napjaink pc-érzékenységének megfelelően tetőtől talpig megváltoztathatjuk valamennyiük küllemét. Mérkőzésről mérkőzésre pedig repkednek a tapasztalati pontok és a spéci valuták, amiket elherdálhatunk például ruhákra és különböző minőségű seprűkre.
Hasonló műfajú játékokban előszeretettel bátorkodok cselezni, ami funkció nekem hiányzik tesztalanyunkból, hiszen olyan plusz színt ad hozzá a játékélményhez, mellyel érdekeseebbé tehetjük azt. Ennek ellenére a Harry Potter: Quidditch Champions egészen vállalható időtöltésnek bizonyult. Kizárólag igazi játékosok ellenében érdemes belevágnunk, ugyanis a butuska botok kevés kihívás elé állítanak bennünket. Az irányítása jól kidolgozott, leszámítva, hogy hangyányit komótosnak véltem a seprűnyélen való megfordulást.
(A tesztkódot a Cenega Kft. biztosította.)
Pontszám: 6/10
Fejlesztő: Unbroken Studios
Kiadó: Warner Bros. Games
Platform: PC, Switch, PS4|5, Xbox One & Series