Az E3 óta világos, hogy alapvetően a PS 4 és az Xbox One is játékkonzolnak lettek kialakítva. A Sony inkább azt hangoztattja – amiből nagyszerűen hasznot is húz-, hogy a Playstation egy fullos játékgép, holott csakhogynem ugyanolyan funkciókkal bír, mint az Xbox One. Ezzel szemben a Microsoft stratégiájában egy szélesebb körnek kívánja bemutatni a terméket, ezért is nevezik a konzolt egy multimédiás szórakoztató központnak. A következő cikk szerzője valami olyasmit vél felfedezni az Xbox One-ban, ami valamelyest olyan, mint egy okostelefon.
Tíz évvel ezelőtt csak álmainkban szerepeltek olyan vágyak, hogy bárcsak tudnánk e-mailezni, zenét hallgatni, böngészni, programokat telepíteni a telefonunkra. Manapság pedig egyre több olyan emberrel talákozni, akik azért panaszodnak, hogy miért nem lehet olyan telefonja, amin csak telefonálni lehet, illetve miért nem tud az iPod-ján csak zenét hallgatni? Lássuk be, a legtöbb embernél már számos hordozható multimédis eszköz található és lassan már arra kell ráfizetnünk, ha egyszerűbb készüléket akarunk magunkénak tudni.
Egy korszerűbb nappali ma így fest: van egy digitális dekóder a Tv műsorokhoz, egy DVD vagy Blu-ray lejátszó, egy rádiós MP3 lejátszó, egy erősítő (ha komolyabb Dolby 5.1 felszereléssel rendelezünk), egy játékkonzol és maga a TV készülék. Mindegyiknek külön távirányítója van, ami nem kis bosszúság ha eltűnik, vagy összekeverjük őket, mellesleg csak szanaszét hevernek az ülőgarnitúrán. Nem beszélve a halom elemről, amit a kölkök mindig elcsennek a távirányítós autójukba, stb. Aztán még ha benézünk a TV mögé, akkor a laikusok mentenn szívrohamot kapnak, de még egy tapsztalt 18 évesnek is beletelik pár percébe mire rájön, hogy minek is kell ide ez a 20 kiló réz. Továbbá mindegyik digitális készülékünk más menürendszer elsajátítását követeli meg a munkából hazajövő fáradt embert.
Az új Xbox One nem csak a kanapét nyomó hardcore játékosok élményeit gazdagítja, hanem egyfajta első lépés ahhoz, hogy közelebb hozzuk egymáshoz az elektronikai eszközeinket és egyesítsük a nappali interaktív tapsztalatait. Ma már „mindenkinek” van okostelefonja, ahol már egy jóideje működik a hangvezérlés, illetve van egy touchscreen, ahol kényelmesen tudjuk rendezgetni az applikációinkat. Az Xbox One is ehhez hasonló, hisz van hangvezérlés, ill. az ujjunk helyett az egész testünkkel tudjuk irányítani a rendszert. A koncepció nagyjából ugyanaz.
Aztán nézzük az applikációkat. Az Xbox One három operációs rendszert futtat egyidőben. Van egy Windows 8 kernel, egy Hyper-V virtualizációs motor és egy játék rendszer. A Windows mag lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy ugyanolyan fejlesztői környezetben megalkothassák nekünk az alkalmazásokat, egyszerre Windows 8-ra, Windows Phone-ra és Xbox One-ra. Még csak néhány nem-játék alkalmazásról hallottunk Xbox One-ra, de ahogy elnézzük a jövőt és azt, ami most az Xbox 360-on van, számos újdonsággal fogunk még találkozni, ami más rendszereken nem lesz elérhető. Nem olyan nehéz elképzelni azt, hogy mennyire egyszerű lesz Xbox One-n a Win8-as alkalmazásokat kezelni, hisz csa felteszünk néhány kérdést (pl. hogy milyen az idő, sport eredmények, hírek, bank) és máris kapjuk a választ. Xbox-os alkalmazásokkal lehetőségünk lesz hangutasításra ellenőrizni a szobákban lévő hőmérsékletet, vagy lekapcsolni a lámpákat.
Feltehetjük a kérdést, hogy miért van szükségünk nekünk az Xbox One-ra, ha mindezt már a telefonunkon is meg tudjuk csinálni? A kérdésre kérdéssel tudunk felelni: miért akarod mindezt egy táblagépre, ha van okostelefonod? Nagyobb tartalmat tudsz kezelni egyszerre, többen odaférnek melléd a kanapére és egy picit több szerepet kapsz a virtuális életedben.
A játékok sincsenek már lemezekre korlátozva. Az elkövetkező megoldás lehet, hogy egy picit hasonlítani fog egy mobilos alkalmazás áruházhoz. Ha letöltesz egy játékot, vagy alkalmazást, akkor az beleépül a Te felhasználói fiókodba, amit bárhonnan bármivel el tudsz érni. A TOP tulajdonsága az Xbox One-nak, hogy ingyen megoszthatod alkalmazásaidat, játékaidat a családtagjaiddal anélkül, hogy bármiféle lemezt, vagy adathordozót kellene postázgatnod nekik.
Valóban. Az új Xbox már nem csak videojátékokról szól. Egy széles lefedettségű, teljeskörű interaktív funkciókat nyújt a legnagyobb képernyőn az egész családnak.
Forrás: pocketnow.com