Hirdetés

Egy újabb nagyszerű okostelefont kaptunk az iKeK-től, mely a Slim Elegant nevet kapta. A slim jelzőből adódóan egy igen kecses készülékről van szó, melynek nem mellesleg a hardveres elemei is a helyén vannak.

Néhány mondat a Cégcsoportról, hisz lehet nem annyira elterjedt név az ikek, mint például a Samsung. A cég mobiltelefonokkal és tabletekkel foglalkozó ágazata másfél éve van a piacon, így újnak mondható. A Kék Cégcsoport további tagjai: KéK Autóflotta, KéK Travel és a KéK Pénzügyi Tanácsadó Iroda Alkusz. Az ikek boltok jelenleg három városban érhetők el, Kecskeméten, Dunaújvárosban és Kalocsán, azonban az ország bármely pontjára szállítanak, így akit meggyőz a márka, az is hozzájuthat a készülékekhez. Továbbá a KéK Cégcsoport területi képviselőinél is elérhetőek a készülékek, így majdnem teljes a lefedettség. A területi képviselők elérhetőségeit, az alábbi linken találjátok: http://kekcegcsoport.hu/kapcsolat.Szóljon hát a rege az iKek Slim Elegantról:)

(A készülékről készült képek egy Alcatel OneTouch IDOL X+ típusú készülékkel készültek)

Megjelenés/Dizájn

Az iKek Slim Elegant minden szempontból valóban elegáns készülék, hisz könnyű, méreteit tekintve is teljesen korrekt, illetve maga a kialakítása kecses és egyedi. Méreteit tekintve a készülék 136 x 67 x 8,9 milliméter, valamint 136 grammot nyom. Igaz, hogy nem mondható a legvékonyabb és legkönnyebb készüléknek, de vonatkoztassunk el ettől, és nézzük a teljes összképet. A készülék látszatra még így is karcsú és méretéből adódóan könnyű is, én meg voltam vele elégedve. Nézzük végig az elemeket.

Az előlapon természetesen megtaláljuk a 4,5″-os képátlóval rendelkező kijelzőt. Fölötte az előlapi kamerát, melynek 2 megapixel a felbontása, mellett a beszédhangszórót, tőle balra a közelségérzékelőt és a fényszenzort, valamint a bal felső sarokban egy értesítő LED-t is találunk, így ha értesítésünk, esetleg nem fogadott hívásunk van, a kijelző feloldása nélkül is tudni fogunk róla. A kijelző alatt találjuk a készülék három érintésérzékeny gombját. Szerencsére megrajzolták a gombok helyét, így akkor is tudjuk, hol találjuk őket, ha éppen nincs háttérvilágítás és nem használjuk őket. Középen van a készülék főgombja, bal oldalon az opciók gomb, jobb oldalon pedig a vissza gomb.

Fordítsuk meg a készüléket, és nézzük a hátlapon található elemeket. Ami a szemünk elé tárul egyből, az az iKek logója, fölötte bal oldalon a készülék hátlapi kamerája, mely 5 megapixeles felbontással rendelkezik, hozzá társul egy dupla LED segédfény, illetve a kamerától jobbra a felbontást jelző felirat. A hátlapon lent találjuk még a készülék fő hangszóróját is. A hátlap műanyagból van, le is vehető, így bármikor könnyen cserélhetünk akkumulátort.

Ha megtekintjük az oldalakat, akkor láthatjuk, hogy a készülék bal és jobb oldalán a keret olyan fémes hatást kölcsönöz. Nem is tévedünk olyan nagyot, ugyanis nemcsak hogy fémes hatású, de valóban (szálcsiszolt) fémből van az oldalkeret. A készülék jobb oldalán mindössze a bekapcsológombot találjuk, bal oldalon pedig csak a hangerőszabályzó gombot. A készülék tetején már nem jellemző a fém, itt ugyanis a hátlap ráhajlik a készülék aljára és tetejére. Fent középen találjuk a szokásos MicroUSB bemenetet, balra tőle pedig a szabványos Jack audio portot. A készülék aljára mindössze egy kis „kapaszkodót” kaptunk, aminek segítségével egyszerűen lepattintható a készülék hátlapja és hozzáférhetünk a Slotokhoz.

Ha összegeznem kéne, az iKek Slim Elegant-ra a lekerekített formavilág jellemző, a fém oldalkerettel kiegészítve pedig prémium hatást kölcsönöz a készülék. Kézben tartani kényelmes a készüléket, akár huzamosabb ideig is, méretének köszönhetően pedig könnyedén átérhető a kijelző minden szeglete egy kézzel.

Szoftver

A készüléken a „gyári” Google Android 4.4.2-es verziója fut. Be kell vallanom, kellemesen csalódtam. A tesztidő alatt egyszer sem röccent meg a készülék, se az oldalak közti váltásnál, se a menübe való ki- / belépésnél sem, egyszerűen jól sikerült optimalizálni a rendszert a készülékre. Extra szoftverek tekintetében szegényes a készülék, de ez nem ad okot a szomorkodásra, hisz sokan pont attól szenvednek, hogy az alap alkalmazások mellé a gyártó még rengeteg extra és majdnem hogy felesleges alkalmazást telepít nekünk, ami úgy eszi a memóriát, mint ahogy a szúnyog szívja a vérünket.

Azért hogy lássátok is, hogy mit kaptok, ha ezt a készüléket vásároljátok meg, íme néhány képernyőkép a szoftver kezelőfelületéről:

A szoftver, ahogy fentebb említettem nagyon jól és gördülékenyen fut a készüléken, így szerintem elégedettek lehetünk vele.

Hardver

Jöjjön hát a vas. Az iKeK Slim Elegant a középkategória képviselője, így annyira nem szállhatunk el hardveres téren, de azért így is van egy minimum, amit az ember elvár egy ilyen okostelefontól. Véleményem szerint ez a minimum itt teljes mértékben megvan, mindent megkaptunk, amire szükségünk lehet. Erős processzor, szép felbontás, egyedül csak a kamera felbontása kelthet negatív érzelmeket bennünk, de ezeket a negatív gondolatokat könnyen elzavarhatjuk, és el is fogjuk, csak nézzetek rá lentebb a kamera szekcióra.

Lefuttattunk természetesen néhány tesztet is, hisz vannak, akik pontszám alapján értékelik a készülékeket. Korábban én is ilyen voltam, de az idők során rájöttem, hogy nem a pont a mérvadó. Az iKeK Slim Elegant-t két tesztnek vetettük alá, egy Geekbench 3-nak és egy AnTuTu Benchmarknak. Előbbin a egy magra jutó pontszáma 354 pont, valamint a többmagos pontszám 1.195 pont lett. Az AnTuTu-n a készülék 18.951 pontot ért el, ami szerintem elfogadható. A pontszámok ugye tájékoztató jellegűek, nem tükrözik teljes mértékben a készülék „sütnivalóját”.

De minek köszönhetjük ezeket a pontszámokat? Egy négy magos processzornak, mellé 1 GB RAM memóriának, egy Mali-400MP grafikus gyorsítónak és még sorolhatnám, de tudjátok mit? Inkább összeszedem nektek egy táblázatba, hogy átlássátok a káoszt.

 Kijelző  4,5″ – 960 x 540 pixel, kapacitív, IPS panel
 Processzor  MediaTek MT6582M 4 x 1,3 GHz órajel
 Memória  1GB RAM / 4GB ROM – 64GB-ig bővíthető
 Grafikus chip  Mali-400MP
 Kamera  5 mpx hátlapi / 2 mpx előlapi
 Operációs rendszer  Android 4.4.2 KitKat
 Sim foglalat  1 x Normál méret + 1 x MicroSIM

Úgy vélem, hogy elégedettek lehetünk, hiszen elég erős hardvert kaptunk ebbe a középkategóriás készülékbe, ami nem mellesleg jól is néz ki. A szoftver akadás nélkül fut, fagyást nem tapasztaltam még rajta, sok esetben a felhasználóknak nincs is többre szüksége, csakhogy megbízható legyen a készülék. A kisebb memóriaigényű játékokat, mint pl. Angry Birds, Candy Crush és társait gond nélkül futtatja, de egy RealRacing 3 már lehet hogy nem futna olyan jól.

A hardver zárásaképp pedig íme néhány képernyőkép a tesztek pontszámairól és az AnTuTu által látott specifikációkról:

Kamera

Térjünk át a kamerára. Ahogy említettem korábban is, a készülék előlapi kamerája 2 megapixeles, a hátlapi kamera pedig egy autofókuszos 5 megapixeles kamera, melyhez „ajándékba” jár egy dupla LED villanó is. Ezzel a hátlapi kamerával akár 2880 x 1728 pixel felbontású képeket is készíthetünk, az előlapi kamera esetében ez 1600 x 1200 pixel. Kevésnek tűnhet ez az 5 megapixel, de higgyétek el, egyáltalán nem kevés. A kamera alkalmazás Android alatt rengeteg testreszabhatóságot engedélyez, állíthatjuk az ISO-t, fehéregyensúlyt, szinte mindent. De nem is szeretnék sokat fecsegni róla, beszéljenek helyettem a kameraképek (melyek nem mellesleg a Mobile World Congress ideje alatt, a barcelonai tengerparton készültek)

A teljesség kedvéért készítettünk egy videót is, melyet itt tekinthettek meg:

Adatkommunikáció/Akkumulátor

Adatkommunikációt tekintve vannak hiányosságok, ezek legfőképp az NFC és a 4G/LTE támogatottság. Ezt leszámítva mindent megtalálunk, ami egy átlagos okostelefonban létezik. Az egyszerűség kedvéért összeszedtük az adatokat egy táblázatba, így könnyebb átlátni.

 Támogatott frekvenciasávok  2G: GSM850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz
 Bluetooth  van, v4.0
 GPS  van
 Bővíthetőség  64GB-ig MicroSD-vel
 Portok  3,5mm Jack / MicroUSB
 WiFi  802.11 b/g/n
 USB OTG  van

A készülék akkumulátora egészen pontosan egy 1.400 mAh kapacitású lítium-ion akku, amivel az iKeK Slim Elegant igen jól gazdálkodik. A készülék normál használat mellett vígan kibír 1-másfél napot, intenzív használat mellett azért tölteni kell egy nap egyszer.

Ár/Érték arány

Az iKek Slim Elegant végfelhasználói ára 53.900 Ft. Sok vagy kevés? Igazából kinek mi. Szerintünk annyira nem sok, hiszen elég erős hardvert kaptunk bele, dizájn szempontjából impozáns a készülék, a kamerával és szép képeket tudunk készíteni. Így aki úgy gondolja, hogy támogatja a magyar iKeK forgalmazót, akkor megvásárolhatja a készüléket weboldalukon, vagy személyesen is a cikk elején megnevezett városok üzleteiben. A készülék piros és fehér színben elérhető!

Végül, de nem utolsó sorban pedig köszönjük a tesztelési lehetőséget!

Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.