Most is az a megtiszteltetés ért minket, hogy Magyarországon elsőként tesztelhettünk egy okostelefont, ezúttal az Elephone P7000-t. A készülék jelenleg csak a KéK Telekom kínálatában kapható hazánkban, így duplán különleges a történet. Köszönjük partnerünknek a tesztelési lehetőséget!
Megjelenés/Dizájn
Az Elephone P7000 dizájn szempontjából is sok érdekességgel szolgál. Csakhogy el tudjuk helyezni a fejekben a készüléket, egy 5,5″-os képátlóval ellátott készülékről van szó, tehát már szinte a phabletek közé sorolható. További kiemelkedő dizájnbeli jellemző, hogy a készülék kerete magnáliumból készült. Ez az ötvözet két alkotóeleméről, az alumíniumból és a magnéziumból kapta a nevét. Ezzel nemcsak egy könnyű és strapabíró kialakítást kaptunk, de az ötvözet az egészségre sem káros. De ne szaladjunk ennyire előre, nézzük át részletesen a készüléket.
Az előlap igen nagy százalékát a már említett 5,5″-os kijelző foglalja el, mely FullHD felbontást kapott. Fölötte találjuk a készülék beszédhangszóróját, tőle balra az 5 megapixel felbontású előlapi kamerát, jobbra pedig a közelségérzékelő és fényszenzort. A kijelző alatt látható egy érintőgomb. Ez a gomb abból a szempontból különleges, hogy van alatt egy LED, mely világít, ha történt valami. Ha pl. csak megnyomjuk, akkor zölden világít, ha töltjük a készüléket, akkor pirosan, de ezt testre is lehet szabni az egyéni igényeknek megfelelően.
Ami azt jelenti, nem csak ez az egy érintőgomb található a kijelző alatt, van még kettő másik is, csak ezeket nem jelölte meg a gyártó. Ha a főgombtól balra érintjük meg a készüléket, akkor az opciógombot érhetjük el, jobbra pedig a vissza gombot. Első benyomás, amikor megérintettem a főgombot és felvillant a LED, komolyan mint egy kisgyerek: „Jéé, világít!”. De komolyan, ez a fícsőr nekem különösen tetszik.
Ha hátulról nézzük a készüléket, feltűnik a szálcsiszolt dizájn. A keret ugyan fémből van, a hátlap azonban maradt műanyag, de abból se a gagyi minőség. A hátlap alsó részén találhatjuk az Elephone logóját, illetve egy feliratot, mely így szól: „Keep expecting and be surprised”, ami szabados fordításban kb. ennyit tesz: „Maradj kíváncsi és légy meglepett”. A logótól balra láthatunk egy bemélyedést, mely a hátlap lepattintására szolgál. A felső részen láthatjuk a P7000 hátlapi kameráját, mely egy 13 megapixeles Sony lencse, mellette pedig egy LED villanót is kaptunk. És akkor most merül fel a kérdés, hogy mi az a kerek „izé” a kamera alatt. A válasz egyszerű, ő az ujjlenyomat leolvasó. Rendhagyó módon a gyártó nem a főgombba építette bele ezt a funkciót, hanem a hátlapon helyezte el (igaz nem egyedüli gyártó, aki ezt alkalmazta). Az eredmény minden várakozást felülmúlt, ugyanis a szenzor kiválóan működik, de erről egy videót is láthattok majd lentebb.
A készülék kerete, ahogy fent említettem magnálium ötvözetből készült, igen erős, de könnyű ötvözet, így a készülék még a nagy kapacitású akkumulátorával sem mondható nehéznek. A bal oldalon láthatjuk a hangerőszabályzó gombokat, bal oldalon pedig a bekapcsoló gombot. Ha fentről nézzük a készüléket, itt kapta meg a helyét a MicroUSB bemenet és a Jack audio port is. Így alulra mindössze a mikrofon és a hangszóró jutott.
Dimenzióit tekintve a készülék 76.3 x 155 x 8.9 milliméter, így a „megszokott” csúcskészülékeknél kicsit vastagabb, de valahol el kell férjen a 3450 mAh kapacitású akkumulátor. Emellett a készülék akkumulátorral együtt 181 grammot nyom. Mindenesetre a készülék jól összerakottnak tűnik, a dizájn is teljesen rendben van.
Ha kíváncsi vagy, hogy mit kapsz a dobozban, tekintsd meg kicsomagoló videónkat.
Szoftver
A készüléken az Android 5.0 Lollipop fut, teljesen ugyanaz, mint amit a Google megálmodott. Extra szoftverek nem nagyon vannak a készüléken, aminek még örülhetünk is, hiszen nem foglalja a helyet és nem szívja a memóriát. Maga az Android nagyon szépen fut, gyorsan reagál és keveset gondolkodik, én tökéletesen elégedett vagyok a rendszerrel. Ekkora hardveres támogatás mellett el is várjuk, hogy minden gördülékenyen fusson. Nem csalódtam.
Szokás szerint, most is mutatok néhány képernyőképet, hogy láthassátok a felhasználói felületet, mégis hogyan fog kinézni a történet, ha ilyen telefon vásárlásában gondolkodtok:
Hardver
Lassan már hagyomány, hogy a száraz adatok előtt mutatunk néhány benchmark teszt eredményt, ez ezúttal sem maradhat el. Három programot indítottunk el az Elephone P7000-en, ezek az AnTuTu Benchmark v5.7.1, a Geekbench 3 és végül a Quadrant Standard. Mindegyiken várakozáson felüli eredményt ért el a készülék. Az AnTuTu-n 39.074 pontot kaptunk, a Quadrant Standard 20.210 pontot mutatott a teszt végén, a Geekbench 3 esetében pedig az egy magra jutó pontszám 802 pont, a többmagos eredmény pedig 3494 pont lett. Vannak viszont olyan felhasználók, akiknek a pontszám úgymond nem mond semmit, ezért kifejtjük a személyes véleményt is, de előbb lássuk, hogy mi található a készülék házában.
A kijelzőről írtam korábban, hogy 5,5″-os képátlóval és FullHD felbontással rendelkezik, azonban azt nem említettem, hogy Gorilla Glass 3 üveg védi a külső behatásoktól, illetve hogy a képpontsűrűség 480 ppi. A megjelenítési minőség kiváló, a képernyő betekintési szöge is 178 fok, így majdnem vízszintesben is látjuk a tartalmakat.
A teljesítményről egy 64 bites, 8 magos MediaTeK MT6752-es processzor gondoskodik, melyet 1,7 GHz-es órajelre állítottak be. Hozzá társul egy igen erős, Mali-T760-as grafikus chip, valamint 3 GB RAM memória. A készülék belső memóriája bruttó 16 GB, ebből 12,45 GB áll rendelkezésünkre. Akinek pedig ez nem lenne elég, tovább bővítheti a készüléket MicroSD kártyával. Mindig ki szoktunk próbálni néhány játékot a készülékeken, ezúttal az Asphalt 8-t próbáltuk ki, és teljesen akadozás nélkül, gördülékenyen futott, szinte nem is bírtam letenni a telefont.
Hardveres fronton is megállta a helyét a készülék, így az értékelésnél se fogunk rossz pontszámot adni 🙂 Ha kíváncsi vagy a tesztek eredményére, mellékelek ide néhány képet:
Kamera
Az Elephone P7000-ben az előlapon egy 5 megapixeles kamerát kaptunk, mellyel max. 3072 x 1728 pixel felbontású képeket tudunk készíteni, a hátlapon viszont egy sokkal erősebb, 13 megapixel felbontású Sony IMX214 szenzor található f/2.0 rekeszértékkel. A főkamerához társul egy LED villanó is, így sötétben sem kell aggódni. Szerintem állati jó képeket lehet a készülékkel csinálni, ez főleg a közeli képeknél látszódik.
A kamera alkalmazásban teljesen testreszabhatjuk a szenzor értékeit a megszokott Android módon, állíthatjuk a fehéregyensúlyt, ISO értéket, a különféle szűrőket, önkioldót, és még sorolhatnám. A kamera képességeiről felesleges többet beszélni, ami igazán fontos, azok a kameraképek. Jöjjenek hát az Elephone P7000 képei:
Szemléltető példaként készítettem egy tesztvideót is, hogy lássátok a készülék felvételi minőségét is:
Adatk./Akkumulátor
Adatkommunikáció szempontjából az Elephone P7000 nagyon jó pozícióban van, ugyanis mindent tud, amire nekünk szükségünk lehet, egy funkciót leszámítva. NFC. Ez a chip sajnos kimaradt a készülék tudástárából, de emellett azt is érdemesnek tartom megemlíteni, hogy 4G/LTE képes, így az itthoni 4G hálózatokon is használhatjuk, akár 150 Mbps sebességgel. A lényeges infókat, mint a támogatott frekvenciákat és társait egy táblázatba összegyűjtöttem nektek:
Frekvenciasávok | GSM:band 2/3/5/8 (850/900/1800/1900)WCDMA:band 1/2/5/8 (850/900/1900/2100)FDD-LTE:band 1/3/7/20 (800/1800/2100/2600) |
Bluetooth | van, v4.0 |
NFC | nincs |
GPS | van + A-GPS |
WiFi | 802.11 a / b / g / n (2,4 + 5 GHz) |
OTG | támogatott |
OTA | támogatott |
SIM | Dual SIM (1 x Micro, 1 x Normál) |
És akkor térjünk át utolsó előtti szempontunkra, ami az akkumulátor. Az Elephone P7000-ben egy 3.450 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor található, melyet a hátlap lepattintásával egyszerűen cserélhetünk. Ezzel az akkumulátorral a készülék 96 órányi készenléti időre képes, valamint 8 órányi beszélgetésre. Ez persze csak a „papíron” szereplő adatok. Normál használat mellett a készülék 1-1,5 napot bír ki. Normál használat alatt a bekapcsolt WiFi-t, telefonálást, internetezést értem.
Ár/Érték arány
Az Elephone P7000 a KéK Telekom kínálatában kártyafüggetlenül bruttó 86.500 Ft-ba kerül, ami a magyarországi pénztárcához mérve nem mondható rossznak. Ezért a pénzért egy elég erős hardverrel, szép kijelzővel és ujjlenyomat szenzorral felszerelt készüléket kapunk, melynek nem mellesleg a kinézete sem utolsó. A készülék három színben kapható, ezek az arany, szürke és fehér.
[wp-review 11406]
Csak nézek, ámulok. 🙂 de szép is lenne egy ijen készülék,öreg napjaimra. De ez a fiatalok, jövője. Sok sikert kivánok mindenhez. 🙂
Megjegyzés