Bemutatkozott a Honor Magic5 Pro és a sima Magic5, valamint a cég ismertette a kettős zászlóshajó stratégiáját is.
A Honor kettős zászlóshajó stratégiájának lényege, hogy a csúcsmobilok a Magic márkanév alatt, a hagyományos mobilok esetén számozottan, pl. Magic5, míg a hajtogatható modellek esetében a Magic V széria tagjaiként jelennek meg.
Honor Magic5 Pro
Az új széria a tavalyi „Eye of Muse” kameragyűrűs dizájnt fejleszti tovább a Star Wheel Triple Camera rendszerré. Hogy ez mit is jelent? A rendszer immáron hármas 50 megapixeles kiosztású.
A főmodul egy testreszabott 1/1,12″-es érzékelővel rendelkezik, f/1,6 rekeszértékkel. Ez hatalmas előrelépés a fénygyűjtő képesség tekintetében a Magic4 Pro-hoz képest, amely 1/1,56″-os érzékelővel és f/1,8-as rekesszel rendelkezett. Még jobb, hogy a Honor lehetővé tette az optikai képstabilizációt a fő kamerán (a Magic4 Pro nem tudta az OIS-t). Az 50 megapixeles ultraszéles látószögű (122°) kamera szintén jobb rekeszértékkel rendelkezik, f/2.0 (korábban f/2.2).
A periszkóp modul jelentősen megváltozott. A 64MP helyett most egy 50MP-es érzékelőt, a Sony IMX858-at tartalmazza. Az objektív továbbra is 3,5-szeres optikai zoomot kínál (fényesebb f/3.0 rekesszel, szemben az f/3.5-tel), és elhozza az Ultra Fusion Computational Optics rendszert, amely akár 100-szoros digitális zoomot kínál.
A kamerarendszer egy sor szenzort kapott: egy 3D ToF lézert a fókuszáláshoz, egy több spektrumú érzékelőt a színhőmérséklethez és egy villogásérzékelőt is.
A Honor együttműködött a Guinness World Records-szal, hogy a Magic5 Pro legyen a hivatalos kamera a világ legmagasabb lábak közötti Slam Dunk rekordkísérletének megörökítéséhez, ami az AI Motion Sensor Capture móddal készült felvételen látható is.
Az IMAX Enhanced Movie Master mód lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy jobb videókat készítsenek és szerkesszenek a telefonjukon. A Magic5 Pro képes 4K videót rögzíteni 60fps sebességgel HDR10+ vagy Magic-Log 10 bites log formátumban.
Az ívelt dizájnt állítólag Antoni Gaudí építész munkái ihlették – Ő az, aki számos merész és szokatlan épület mögött áll Barcelonában, ahol az MWC-t is megrendezik.
A 6.81 hüvelykes kijelző négy oldalt ívelt. A nagyméretű LTPO panel akár 120 Hz-es képfrissítésre is képes. Felbontása a tavalyi modellhez hasonlóan 1312×2848 pixel, ami 461 ppi pixelsűrűséget eredményez.
A továbbfejlesztett kialakítással a HDR csúcsfényereje 1800 nit (közel kétszerese a Magic4 Pro 1000 nites értékének). A telefon 2160 Hz nagyfrekvenciás PWM-fényerőszabályozással rendelkezik. A kijelzőt a színhűség érdekében kalibrálták két fényerőszintre is: 120 nit beltéren és 800 nit kültéren. A panel 10 bites és támogatja a HDR10+ szabványt, sőt, IMAX Enhanced tanúsítvánnyal is rendelkezik. A DTS:X Ultra sztereó hangszórók szintén hozzáadnak az élményhez.
Az előlapon a bal felső sarokban, a kapszula alakú kivágásban helyezkedik el a 12 megapixeles szelfikamera (f/2.4, fix fókuszú), a másik, mellette található egység pedig egy 3D-s mélységérzékelő. Ez teszi lehetővé a 3D-s arcfelismerést, de ha ez nem lenne elég, kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó is rendelkezésre áll.
A teljesítményért a Snapdragon 8 Gen 2 chipset felel, 12 GB LPDDR5X RAM-mal és 512 GB UFS 4.0 tárolóval párosítva. A telefon az Android 13 alapú MagicUI 7.1-gyel érkezik.
A Discrete Display Chipset segítségével növelhető a képkocka sebesség a játékokban, és a mindig bekapcsolt HDR effektus javítja a videókat. A Discrete Security Chipsetet a Qualcommal közösen fejlesztették; itt tárolódnak az olyan érzékeny információk, mint a jelszavak és a biometrikus adatok (arcazonosító és ujjlenyomat).
A Honor szerint a mobil az iparág első Wi-Fi és Bluetooth önálló antennaarchitektúrájával rendelkezik, amely akár 200%-kal növelheti a Wi-Fi 6 teljesítményét, és akár 30%-kal csökkentheti a késleltetést.
A telefont egy 5100 mAh-s akkumulátor hajtja, amelyet gyorsan feltölthetünk a 66 W-os vezetékes és 50 W-os vezeték nélküli SuperCharge támogatással, a vezetékes töltéshez van töltő a dobozban.
Honor Magic5
A Honor Magic5 valamivel kisebb, 6.73 hüvelykes kijelzővel rendelkezik. A HDR csúcsfényerő 1600 nit, de ez még mindig sokkal több, mint amennyire a Magic4 Pro képes volt.
A Próhoz képest jelentősebb különbség a kamerarendszerben lakozik – 54MP-es fő (1/1.49″), 50MP-es ultraszéles és 32MP-es teleobjektív egységekből áll ebben az esetben.
A Magic5 ugyanazt a Snapdragon 8 Gen 2 chipsetet használja, de a tárhely és memória kevesebb: 8 GB RAM, 256 GB belső tárhely áll rendelkezésre. Bár a telefon egy milliméterrel vékonyabb, mint a Pro, ugyanazzal az 5100mAh kapacitással rendelkezik, és támogatja a 66W-os vezetékes SuperCharge-ot, vezeték nélküli töltési lehetőség azonban nincs.
Árak és elérhetőség
A Honor Magic5 széria az április-júniusi (tehát 2.) negyedévben lesz elérhető. A Magic5 kék és fekete, a Magic5 Pro pedig Glacier Blue (kék), Meadow Green (zöld), Coral Purple (lila), Orange (narancs) és Black (fekete) színekben érkezik.
A Honor Magic5 Pro 12GB RAM 512 GB belső tárhelyes méretben érhető el, 1200 euróért (kb. 454 733 forint), míg a sima Magic5 8 GB RAM 256 GB belső tárhelyes méretben 900 euróért (kb. 341 050 forint) lesz kapható. A hazai árakról egyelőre nincsenek információk.