A készüléket az Alcatel OneTouch biztosította számunkra, köszönjük.
Dizájn/megjelenés
Mikor kezemben fogom a készüléket, a hatalmas fekete előlapot csak az ezüst beszédhangszóró töri meg, és a jobb oldalon felül elhelyezkedő kamera. Persze találunk még itt szépen elrejtett érzékelőket, melyek a hívások során szükségesek, hisz miattuk sötétedik el a kijelző ha a fejünkhöz emeljük. Ez egy közepes nagyságú kütyü (pontosan: 136.5 x 69.7 x 7.45 mm). A tömege pedig 137 gramm. A készülék háza szálcsiszolt fém, ami különösen prémium megjelenést biztosít
Valamit 3 érintés érzékeny gomb van a telefon alján, balról jobbra haladva: vissza, home, menü. Ezek a gombok nincsenek kivilágítva. Ha a telefon alját vizsgáljuk akkor látjuk, hogy alul egy USB csatlakozó van, és mellette mindkét oldalt pedig hangszórók.
Ha megnézzük felűről, akkor egy mikrofont találunk egy 3,5 Jack csatlakozó mellet. Jobb oldalon 3 fizikai gombot találunk, a ki/be kapcsoló gombot és persze a hangerő szabályzó gombok is itt kaptak helyet. Baloldalon felül a SIM és microSD kártya foglalat helyezkedik el. A hátlap ugyanaz, mint a legtöbb Alcatel esetében, azaz felül egy kamera alatta pedig egy LED vaku valamit ezek alatt egy nagy „Alcatel onetouch” felirat található.
További képek a készülékről: (kattints a képekre a nagyobb méretért)
Szoftver
Amikor megnéztem a telefont egyből szembetűnt, hogy ez valahogy nem olyan, mint a többi Alcatel. Ez az érzés azért volt, mert már egy újabb Androidot futtat. Méghozzá egy 4.3-as rendszert. Nekem rögtön feltűnt a képernyő feloldásának megváltozása. Szerintem sokkal jobb lett az előzőhöz képest. Jelenleg úgy néz, ki mintha egy lap lenne a telefon előtt, amit ha balról jobba húzunk le, akkor feloldjuk, ha viszont jobbról ballra simítunk, akkor a kamerába lépünk be. Valamint ha a beállításokba lépünk be ott is találunk 1-2 változást. Például jöttek új menüpontok (LED jelzőfény, gyorsindítás, stb.) de azt is láthatjuk, hogy a „ki-/bekapcsolás időzítése” nevű menüpontot kivették. Önmagában az Androidban újdonságok: új kinézetet kapott a feladatkezelő egy új funkcióval.
A készülék rendelkezik továbbá egy olyan funkcióval is, mellyel két koppintással a fekete képernyőn feloldható a kijelző. Ez a funkció megtalálható a kistestvérben, az Idol 2 mini S-ben is.
Mert ha nem kívánunk bezárni egy futó alkalmazást, de a többit igen akkor egyszerűen az általunk megtartani kívánt alkalmazást lefelé elkezdjük húzni addig, amíg egy lakat meg nem jelenik. Ilyenkor, ha rámegyünk az össze törlése parancsra, akkor is fut a háttérben az általunk lezárt alkalmazás. Ha viszont ki szeretnénk törölni, ugyan ezt kell tennünk. Megfogjuk a kis lakattal ellátott alkalmazást lehúzzuk és el is tűnt a lakat. Innentől a futó alkalmazás ismét bezárható. Ha viszont bármely futó feladatot felfelé húzzuk, akkor bezárhatjuk egyesével is. Továbbá új dizájnt és új színesebb kinézetet kapott a: Névjegyzék, Tárcsázó, Google asszisztens, hangrögzítő, stb. A böngésző is nagy átalakításon esett át. Most kijelzőn csak a böngészőn megnyitott oldal, és az értesítő sáv van. Ezáltal sokkal helytakarékosabban, és szebben néz ki. Én még azt is megemlíteném, hogy a lehúzott értesítő sávot is átszabták. Ez csak annyit takar, hogy más dolgokat kapcsolhatunk ki/be és sokkal színesebb is lett, az újítás előtti kinézetével szemben. Fontos változás az is, hogy már kisebb átmeneti effektek is vannak (például ha belépünk az alkalmazásokba).
Hamarosan érkezik a készülékre az Android 4.4 KitKat frissítés, szóval Idol 2 S tulajdonosok figyeljék a szoftverfrissítést
Hardver
A telefonban egy Quad core azaz négy magos processzor ketyeg, mely 1200MHz-en duruzsol. De ez mellé társul még 1 GB RAM és 8 GB belső tárhely (amelyből a felhasználók 5.6 GB-ot látnak, hiszen a többi kell a rendszernek). Akinek ez nem elég az bővítheti microSD-vel 32 GB-ig. Ennek a hardvernek kell szolgálnia az 5 colos HD kijelzőt, amely IPS LCD technológiával készült és számítások során 294 ppi-vel rendelkezik. Valamit fontos megemlíteni, hogy az Antutu Benchmark 17 987 pontot ad a készüléknek. Hogy mit lát pontosan az AnTuTu a készülékben, azt lentebb láthatjátok képek formájában.
Kamera
Egy átlagos 8 megapixeles kamerát kapunk egy LED villanó társaságában. Több funkció közül választanunk (HDR, Panoráma, Mosoly, Este, Sport, QR-kód beolvasása). Előlapi kamerája csupán 1.3 megapixeles, és ha ehhez viszonyítunk, elég szép képeket lehet vele csinálni.
Adatkapcsolat/Akkumulátor
Akkumulátora nagyon sokat bír, hiszen 2.150 mAh-ről beszélünk. Ez elég lehet 10.5 óra beszélgetésre, 4G mellett is akár 7 órát beszélhetünk. Fontosabb adat az is, hogy GSM hálózatra 850, 900, 1800, 1900 MHz frekvenciasávokon csatlakozik. 4G hálózaton képes elérni a 150 Mbit/s-os letöltési sebességet az 50 Mbit/s-es feltöltés sebesség mellet. Még fontos, hogy értünk dolgozik a Bluetooth: 4.0, Wi-Fi:802.11 b,g,n és az USb 2.0-a is. De szedjük kicsit rendbe!
Támogatott frekvenciasávok | GSM 850/900/1800/1900 UMTS 850/900/2100 MHz LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz |
LTE | támogatott |
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE | van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps |
IrDA / Bluetooth | nincs / 4.0 |
WiFi | 802.11b/g/n, WiFi Hotspot |
GPS vevő | támogatott |
GLONASS | támogatott |
NFC | támogatott |
Akkumulátor | 2150 mAh |
Ár/Érték arány
A készülék ára előfizetéssel a csak Telenor üzleteiben 52 990 Ft, de megfelelő előfizetés mellett, akár 0 Ft-ért is elvihető! Ha ugyan itt vesszük feltöltő kártyásan, akkor kicsit többe kerül hisz így már 58 990 Ft-ot kérnek érte. Kártyafüggetlenül az Alcatel OneTouch Idol 2 S 64.990 Ft. Mit kapsz ezért? Szupervékony (7,3mm) megjelenés, szép kijelző, erős hardver, szálcsiszolt fém ház, mindez a fenti áron. Szerintünk megéri 🙂
Specifikáció
Az Alcatel OneTouch Idol 2 S specifikációját az Alcatel OneTouch hivatalos weboldalán találjátok, vagy kattintsatok IDE!
Nem lett volna baj, ha tesztelitek +28°felett is, mert, pl. a kamera extrem dolgokat tud: belassul, fél képernyő-képet mutat, másodperceket késik a valós felvételhez képest az aktuál kamerakép, vagy egyszerűen, csak lefagy. Persze, ekkor már 33C° volt; de, mégis??? Hót_gyenge az akku!!! ; es MELEGSZIK, mint a Jakut olajkályha. Ez, egyébkén, majdnem a legnagyobb probléma: rendszeres: tokba ne tedd – felforr _ mesütheted. vs A sw jó, nem fagy, stabil, gyors. A rendszer biztos, a kamera: használható, néha szép képeket csinál. A kommunikáció rendben: műkszik.Ja es a Telenornál tragikus a szervíz, no meg a un. 4G_LTE: Bp.XVIII. Kandó tér, 1182; csak Edge van (nincs 3G sem)…Röhej, hát nem? Persze, ez nem a telo sara.
Ja; meg nehany: design: gyönyörű, vékony, szép screen: éles, kontrasztos (hasonlítható, családban van Amoled, iPhone is), egy picit több fény, lehetne. Betekintési szög: korrekt; jó hang: erős,basszus van, rendesen, szoftverek: OK, ; az előzőkben említettekért: akku, melegedés, hő_érzékenység, kár, presztízs romboló; pedig az Alca már jó volt, pl. OT995; de az S3-t ezen gép után, talán, nem próbálnám ki.