Hirdetés

Bevallom mielőtt hozzám került ez a készülék még semmit sem tudtam róla, sem a külsőt, sem a hardvert tekintve.  Így vágtam bele a tesztelésbe, majd természetesen a teljesség kedvéért utánanéztem néhány dolognak.

A legfontosabb jellemzői a dual sim, az amoled kijelző, a kompakt méret, a minőség és az Android Jelly Bean.

Külső

Az első, amit felfedez az ember, hogy szemből tisztára olyan, mint egy Iphone, oldalról és hátulról már inkább a Samsungra hajaz. Összeszerelés szempontjából hozza az Alcateltől megszokottat, vagyis nagyon masszív illesztések és jó minőségi érzet. Az anyagokat üveg és fém jellemzi, ugyan a hátlap műanyagból készült, a fémes szálcsiszolt hatásnak és a hideg tapintási érzetnek köszönhetően ez nem is tűnik fel elsőre.

oldaltszembe

Az előlap egészét üveg borítja. A 4 hüvelykes amoled kijelző alatt az androidnál megszokott vissza, home és alkalmazás váltó funkciók elérésére szolgáló billentyűk találhatóak meg, míg fölötte a hangszóró, a VGA felbontású másodlagos kamera és egy fehéren világító, vagy villogó az eseményeket jelző led is itt kapott helyet.

szembe

A bal oldalon található a hangerőszabályzó, felül a 3,5-ös fülhallgató bemenet és a ki-be kapcsoló/ lezáró billentyű, alul a micro usb bemenet, jobbra pedig nem került semmi.

felul

A hátlap felső részére került a hangszóró, az 5 Megapixeles kamera, a segédfény és a felesleges zajok kiszűréséért felelős mikrofon is. Középen a onetouch ízléses felirat, lejjebb pedig az Alcatel olvasható.

hatul

A hátlap bal alsó sarkában található egy kis nylás ez a hátlap leszedésére szolgál. A leszedéskor igen meglepő, hogy vékony műanyagból készült a hátlap. Ezt a leszedés pillanatáig nem is gondoltam volna. Leszedés után a szemünk elé tárulkozik az 1500 mAh-s akkumulátor, 2 db micro sim és a micro SD behelyezésére szolgáló nyílások.

A gyári csomag a szokásos tartozékokat tartalmazza, mégpedig egy töltőfejet, egy usb kábelt és egy fülhallgatót.

tartozekok

Hardver

A számítási sebességről egy 2 magos, magonként 1 Ghz-es Media Tek processzor gondoskodik 512 Mb RAM társaságában. Az AMOLED kijelző 480×800 pixel megjelenítésére képes, mely viszonylag kevés, de a színeknek és a betekintési szög nagysága ezt ellensúlyozza. A 4.1-es Android (Jelly Bean)  futtatása teljes mértékben kielégítő, mivel akadásokkal, lassulásokkal nem igen lehet találkozni. A RAM kis méretének ellenére a multitasking is tökéletesen hozza azt a szintet, ami a használat gördülékenységéhez szükséges.

Kamera

Az elsődleges kamera 5 megapixeles, míg a másodlagos VGA felbontásra képes. A képek minősége tökéletesen megfelel annak, amit egy 5 megapixeles kamerától várunk. Nem a legjobb, de bizonyos helyzetekben azért elfogadható minőséget tudunk vele fotózni/ videózni. A megszokottól eltérő módon a hangerő gombokkal nem zoomolni tudunk, hanem sorozatfelvételt készíteni. Személy szerint tetszik ez a megoldás, ugyanis sorozatfelvételnél nem kell a beállítások közt keresgélni és a zoom funkció úgyis elérhető a kijelzőn is. Videózni maximum HD minőségben tudunk.
Tesztképek:

viragteszt

margitszigetteszt

autoteszt

 

 

További tudnivalók

A gyári fülhallgatóhoz nem kapunk több gumiharangot, de nekem hosszú távon is kényelmes volt és megfelelő volt a zenei teljesítmény is.

A képernyő feloldása több módon is végbe mehet, melyet előre állíthatunk be. Ezek az Android rendszerből már ismert lehetőségek, vagyis a következők: nincs, arcalapú feloldás, minta, pin, jelszó, és az Alcatel saját megoldása a csúsztatás. A csúsztatás kettős érzelmeket váltott ki belőlem, ugyanis alap esetben szerintem nem túl szép, de töltés közben ezen a felületen megjelenik az akkumulátor töltöttségi szintje, amibe egy animáción keresztül kis zöld pöttyök csapódnak be. Ez viszont nagyon látványos és jól néz ki. Természetesen akinek ez nem tetszik, az beállíthat egy másik feloldási lehetőséget, vagy telepíthet egy neki tetszőt.

A beépített rádió mellett, mely a fülhallgató csatlakoztatása után használható megtalálható a One Touch Radio névre hallgató online rádió alkalmazás is, melyben különböző kategóriák szerint választhatunk állomást. Lehetőségünk van például a helyi rádiók, a zenei műfajok, a kedvencek, a hírek, a sportok, vagy az országokként való csoportosításra is, így mindenki megtalálhatja a neki tetsző állomást, vagy újakat fedezhet fel, meghallgathatja a különböző nemzetiségek eltérő zenei ízlését.

A két SIM kezelése során beállítható, hogy melyik kártyáról szeretnénk az adatforgalmat használni, illetve hogy melyikről indítjuk alapértelmezetten a hívásokat, vagy SMS-eket. Tulajdonképpen minden felmerülő beállítási lehetőség megtalálható, így nem lesz probléma a kártyák kezelésével. Hívások esetén egyszerre csak az egyik kártya működtethető aktívan, vagyis ideiglenesen a másik lekapcsolódik a hálózatról.

Akkumulátor/ üzemidő

A kis fogyasztású kijelzőnek, a jó rendszer optimalizációnak és az Akku kímélő alkalmazásnak köszönhetően a csupán 1500 mAh-s akkumulátor a nála nagyobbakat megszégyenítő módon viszonylag nagyobb terhelés mellett is két nap üzemidőt produkál. Az Akku kímélő alkalmazással különböző energiafelhasználási profilokat választhatunk ki, hozhatunk létre és beállíthatjuk, hogy pl. éjszaka, vagy egy bizonyos töltöttségi szint alatt egy olyan profil legyen használatban, ami kevesebb energiát fogyaszt. Meg lehet nézni különböző statisztikákat is például arról, hogy mennyi az utolsó feltöltés óta eltelt idő és hogy ebből mennyi idő volt a hívások, a zenehallgatás, vagy a netezés időtartama. Ezen kívül megnézhetjük még azt is, hogy hány kg a kiszámított szénlábnyom (a tesztidőszak alatt ez mindvégig 0 kg maradt).

Ár / érték arány

A One Touch Star-t kártyafüggetlenül jelenleg kb. 59 990 Ft-os áron lehet megvásárolni.  Akinek fontos a két SIM kezelése és egy jól használható, hosszú üzemidővel rendelkező készüléket szeretne, annak jó választás lehet. Ha viszont csak egy SIM-mel szeretnénk használni, akkor kicsit drágábban ugyan, de erősebb hardverrel a One Touch Idol Ultra jobb választás lehet, melyről a tesztünket ide kattintva olvashatjátok.

A készüléket az Alcatel Magyarország biztosította számunkra. Köszönjük!

Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.