Hirdetés

Szerkesztőségünkben járt az LG legújabb zászlósa, a QHD kijelzővel rendelkező LG G3. A készülék a VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk tesztelésre. Köszönjük!

Dizájn/Megjelenés

Az LG új zászlósa formavilága igencsak hasonlít az előző generációra, a gombok ugyanott és ugyanúgy helyezkednek el rajta, mindössze a formavilág változott egy keveset. A gombok sokkal inkább hajaznak a kerek formákra. Az LG G3 nagyon jól összerakott készülék, igazi prémium kategóriás készüléket foghatunk a kezünkben. Külsőleg én maximálisan elégedett vagyok a készülékkel, bár egyetlen kifogásolnivalót találtam, ezt a későbbiekben részletezem. Nézzük bővebben, hogy milyen tulajdonságai vannak a G3-nak.

Ha a készülék hátlapját nézzük, láthatjuk, hogy ívelt alakja van, így kézben sokkal kényelmesebben elfér, ez a lekerekítettség a G2-nél is jelen volt már. A hátlapon találjuk az LG logója fölött a készülék bekapcsoló gombját, valamint a hangerőgombjait. Itt meg is említeném ezt az egy negatívumot a gombbal kapcsolatban…a bekapcsoló gomb a G2-ben ovális volt, és egy kicsit kintebb helyezkedett el, mint a hangerőgombok, így ha látatlanba tapogattuk a készülék hátlapját, akkor is feltűnő volt, hogy melyik melyik gomb. A G3 esetében viszont ez már nem így van, ugyanis a gomb már nem emelkedik ki a hangerőgombok közül, érezhető ugyan, hogy más gombot nyomunk, de nem egyértelmű, így könnyen megnyomhatunk több, nem kívánatos gombot is. Persze egy idő után megszokja az ember, azonban voltak problémáim ezzel a tesztidő alatt. A gombok felett láthatjuk az LG G3 kameráját, mely 13 megapixel felbontású, mellette találjuk a dupla LED segédfényt, a másik oldalon pedig a lézeres távolságmérőt. A hátlap alján bal oldalon találjuk a készülék fő hangszóróját. A készülék hátlapja szálcsiszolt fém, azonban levehető. Levétel után láthatjuk a készülék akkumulátorát, továbbá itt helyezhetjük be a MicroSD kártyát és a MicroSIM kártyát is.

A készülék alján találjuk a szokványos MicroUSB bemenetet, valamint mellette bal oldalon a szintén szabványos Jack audio bemenetet. A készülék tetején mindössze az Infra portot találjuk, mely a Remote Control-hoz (távirányító funkció) szükséges. Az LG G3 oldalai „üresek”, a jobb oldalon található mindössze egy kis bemélyedés, hogy le tudjuk pattintani a készülék hátlapját.

Most nézzük az előlapot. Ha úgy nézzük, ez az LG G3 legnagyobb előnye a többi gyártó zászlósával szemben. A kijelző ugyanis egy 5,5″-os, QHD felbontású 1440 x 2560 pixel (640 ppi) felbontású megjelenítő, melynek megtapasztalása hihetetlen élmény. A színek olyan élesek, árnyalatokban gazdagok, amilyet még mobilkészüléken nem láthattunk. A kijelző felett találjuk a beszédhangszórót, mellette bal oldalon pedig az előlapi kamerát, melynek felbontása 2,1 megapixel. A kijelző alatt láthatjuk az LG logóját egy szép ezüst sávban.

A készülék dizájnja mindenképp egyedinek mondható, kezdve a hátlapon lévő gombokkal, de ezt a G2-nél már megszokhattuk. Egyetlen hátránya a hátlapi gomboknak, hogy ha nem a kezünkben használjuk a készüléket, hanem mondjuk az asztalon, akkor fel kell emelnünk a készüléket, hogy hozzáférjünk a hátlapi gombhoz a kijelző lezárásához. Ez az egyetlen hátrány, minden más pozitív tényező. Ez persze nem teljesen így van, de sokan nem jönnének rá. Sokadik próbálkozásra vettem észre, hogy ha a főoldalon egy üres részre duplán érintünk, akkor lezárja a kijelzőt. Ugyanez igaz a lezárt kijelzőre is. Dupla érintéssel feloldható a kijelző. A készülék kézre esik, nem kényelmetlen a tartása, nem nehéz. Méreteit tekintve 146,3 x 74,6 x 8,9 milliméter az LG G3 és 149 gramm. Úgy gondolom, hogy ezek az adatok kompenzálják egymást, ugyanis méretéhez képest nem nehéz, valamint a súlyához képest nem kicsi. 

Szoftver

Az LG G3-on természetesen már a legújabb 4.4-es Android KitKat verzió található, ezen belül is a 4.4.2-es változat. Mit is mondhatnék ezen a részlegen belül…nos annyi biztos, hogy rengeteg testreszabhatóság van a szoftvert illetően, kezdve az oldalak közötti ingázásnál látható animációktól, a kijelzőt lezáró effekten át egészen a szoftveres főbillentyűkig. Ami nekem nagyon tetszett, az az utóbbi funkció volt. Megszokhattuk az Androidos készülékeknél, hogy legtöbbjük csak három billentyűvel rendelkezik, ez a három általában a vissza, a főgomb és az opciók gomb. Ez azonban a G3-nál másképp van, ugyanis ezt is testreszabhatjuk. Beállíthatjuk, hogy a gombok hol helyezkedjenek el, ki hogyan szokta már meg korábban, illetve hozzáadhatunk is gombokat, így akár 5 gombunk is lehet, így sokkal gyorsabban érhetjük el a kívánt funkciót. Az LG továbbá felvértezte a G3-t az úgynevezett KnockCode-al, ami végülis a kijelző feloldásánál egy extra feloldási lehetőség. Úgy működik, hogy van 4 négyzet 2×2-es alakzatban, és a négyzetek között kattintgatva a sorrendet figyelembe véve kialakíthatjuk saját kódunkat, amivel a későbbiekben a kijelzőt oldjuk fel.

Rengeteg más extra szolgáltatást nyújt szoftveresen számunkra az LG, íme ezen szoftverek listája: Google+, Hangouts, Google Maps, Fájlkezelő, LG Health, ThinkFree Viewer, Quick Remote, Qslide, Quick Memo+, Knock Code, McAfee, SmartWorld

Az LG G3 szoftvere nagyszerűen van optimalizálva, nem tapasztaltam fagyást, de ez elvárt tényező, hiszen egy zászlósról beszélünk. Hogy legyen képetek a készülék szoftveréről, íme néhány kép:

Hardver

Az LG G3 kijelzőjéhez gondolhatjuk, hogy milyen vas illik, erre az LG mérnökei adtak is, felszerelték minden féle földi jóval, nincs hiányérzetünk, azt hiszem. Minden hardveres tesztet AnTuTu pontszámmal kezdünk, ez a pontszám az LG G3 esetében nem kevesebb, mint 32590 pont. Ezzel a pontszámmal a csúcskészülékek között trónol. Dobogós helyezést nem ér el ugyan, de ez már nem is számít ebben a kategóriában, hiszen minden gyártónak van valami különlegessége a csúcsmobilban, ha a HTC-t nézzük, akkor a nagyon nagy %-ú alumíniumház, a Samsungot nézve a pulzusmérő és az ISOCELL kamera, az LG G3-t nézve pedig a kristálytiszta QHD felbontású kijelző a legnagyobb erény. Ez persze nem minden, hiszen emellett a készülék nagyon gyors, az összehangolt hardveri elemeknek köszönhetően minden akadályt gördülékenyen vesz.

Lássuk, hogy mi hajtja az LG zászlósát…A SoC egy Qualcomm Snapdragon 801-es chip, a processzor pedig egy 2,5 GHz-es négymagos Krait 400-as chip, ez a műveletekhez kellő erőt ad, ezt beismerhetjük. A sok pixel megjelenítéséhez muszáj a jó grafikus chip, így az LG G3 egy Adreno 330-as grafikus kártyát kapott, valamint, hogy biztosítsa a kellő sebességet, 2GB RAM memóriát is kaptunk. A készülék belső memóriája 16/32GB-os, de ez MicroSD kártyával akár 128GB-tal is bővíthető. Ezek szinte a legfejlettebb vasak, amik mobilkészülékben találhatók, így egyáltalán nincs okunk panaszra.

Egyetlen panaszom azért lenne. Az LG G2 AnTuTu pontszáma 32917 pont. És itt most az a lényeg, hogy a két készülék kiadása között eltelt egy év és az előző zászlós jobb pontszámot kapott a benchmarkon, mint a mostani. Ez persze nem rontja az LG G3 élményt, érthető a hasonló pontszám, mindkettő készülék kiváló, de az LG G3-nak egy QHD (1440 x 2560 pixel) pixel felbontású kijelzőt kell megvilágítania, így én azt mondom, hogy megérthető.

Mielőtt továbbhaladnánk, íme pár kép az AnTuTu benchmarkról, illetve hogy ő mit lát a készülékben:

Kamera

Az LG G3 kameráját sem érheti sok panasz, leszámítva egyet, ez pedig a kevés beállítási lehetőség. A készülék kamerája 13 megapixel felbontású, melynek szenzormérete 1/3″. Hozzá társul egy lézeres távolságmérő és egy dupla LED segédfény. A kamera természetesen autófókuszos. Képes UHD (3840 x 2160 pixel) felbontású videókat készíteni, valamint a fényképek maximális mérete 4160 x 3120 pixel. Gyönyörű képeket lehet vele készíteni, ezt kár tagadni is.

Még mielőtt a kameraképekre és a videókra térnék, azt megemlíteném, hogy nagyon kevés az egyedi beállítás. A képek és videók felbontásán kívül állíthatjuk az időzítőt, a HDR-t, a vakut, a hangvezérelt képkészítést, valamint 4 módot, ezek a „Kettős”, „Panoráma”, „Mágikus fókusz” és „Automatikus”. A kettős egyszerre két képet készít, egyet az előlapi, egyet a hátlapi kamerával. A panoráma egyértelmű, a mágikus fókusz hasonlít a Galaxy S5-nél a szelektív fókuszra, annyi a különbség, hogy mi az LG G3-nál jobban be tudjuk állítani a fókuszálás helyét, így távolra vagy közelre is élesíthetjük a képet. Mindössze ennyi, amit beállíthatunk. Egy érdekes funkció van még az előlapi kamerával készített képek esetében, mégpedig az, hogy ha felemeljük a kamerának a kezünket (mintha intenénk), és ökölbe szorítjuk a kezünket, akkor három másodpercen belül elkészül a fénykép. Ez hasznos lehet, ha nem akarunk külön időzítőt beállítani, vagy nem akarjuk a gombot megnyomni. Mindent összevetve szép képeket készít a készülék, ezt lentebb láthatjátok egy tesztvideó kíséretében.

Adatkommunikáció/Akkumulátor

Lássuk ebből a szempontból mit tud a készülék…hát körülbelül mindent 🙂

Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE-A 800/1800/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP, ADR, LE)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van

A leggyorsabb WiFi szabványt, NCF-t, LTE-t, tehát mindent, amire szükségünk lehet.

Az akkumulátor egy 3000 mAh kapacitású lítium-ion akksi, mely a készüléknek papíron 565 óra készenléti időt és 21 óra beszélgetési időt biztosít. A valóságban ez majdnem igaz, ugyanis készenlétben majdnem egy hetet kibír, használat mellett pedig akár 2 napot is. Ez egy QHD felbontású készüléknél egészen jó, tehát az akkumulátor átment a vizsgán 🙂

Ár/Érték arány

Az LG G3 választható színben a VIP-Phone kínálatában bruttó 149.990Ft-ért elvihető kártyafüggetlenül, úgyhogy ha megtetszett az ajánlat, akkor kattints a vásárláshoz. Ez az ár a csúcskészülékek között nem túl drága, vélhetően az iPhone 6 jóval többe fog kerülni, így aki megteheti, annak melegen ajánljuk ezt a készüléket!

Specifikáció

G3 - LG D855Ha érdekel a hivatalos készülékspecifikáció is, akkor látogass el erre a linkre, mely az LG hivatalos weboldalára visz.

 

Hirdetés
ÁTTEKINTÉS
Dizájn/Megjelenés
10
Szoftver
10
Hardver
9
Kamera
9
Adatkommunikáció/Akkumulátor
10
Ár/Érték arány
9,5
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.
lg-g3-teszt-legszebb-kijelzo-piaconGyönyörű kijelző, erős hardver, prémium megjelenés!