A Honor 8 először Kínában mutatkozott be, már akkor tudni lehetett mindent róla, ezután kaptuk a hírt, hogy érkezik hazánkba is, aminek kifejezetten örültünk. A Huawei a Honor 8 bemutatója előtt kijelentette, hogy az új készülék az eddigi legszebb Honor okostelefon lesz és ebben nem is tévedtek.
A Honor 8 nagyszerű teljesítménye mellett apróbb, de annál hasznosabb új funkciókkal is büszkélkedik, melyek még jobbá teszik a felhasználói élményt.
Dizájn
Ahogy említettem korábban, a Honor 8 valóban gyönyörű okostelefon lett. Elődjével ellentétben a készülék hátlapja üveg borítást kapott, a sarkok lekerekítettek, a készülék kecses, nincsenek kameradudorok, külsőre tökéletes.
A kijelzőméret és a felbontás megegyezik a Honor 7-tel és a Huawei P9-cel is, tehát 5.2 inch és 1080 x 1920 pixel, viszont a Honor 8-nál már LTPS panelt alkalmaztak, mely energiatakarékosabb az IPS LCD panelnél, viszont megjelenítési képességekben gyengébb kicsivel nála. Ettől függetlenül semmi gond nincs sem a minőséggel, sem a betekintési szöggel.
A kijelző alatt nem találunk gombokat, ezeket szoftveresen oldották meg a mérnökök. Fölötte a beszédhangszóró, a fény- és közelségérzékelő szenzor, valamint a 8 megapixeles előlapi kamera mellett találunk egy értesítő LED-et is, mely a hangszórórácsba került beépítésre.
A hátlapon több érdekességet is találunk, az egyik a két, egyenként 12 megapixel felbontású hátlapi kamera, melyet egy lézeres autófókusz és két LED-es villanó támogat, a másik pedig az ujjlenyomatszenzor, mely okosgombként is funkcionál.
Ez lényegében egy gomb, melyhez három funkciót/appot lehet társítani. Egyet a szimpla nyomáshoz, egyet a dupla nyomáshoz és egyet a hosszú nyomáshoz. Ezeket személyre tudjuk szabni a beállításokon belül. Az ujjlenyomatszenzor mindamellett, hogy 360 fokban, gombnyomás nélkül csak ujjrátétellel működik, az egyik leggyorsabb leolvasó, amivel okostelefonban találkoztam. A készülék szinte nem is gondolkodik, azonnal felold, ezt szeretném kiemelni.
A fém oldalsó kereten jobb oldalon a bekapcsoló, illetve a hangerőszabályzó gombokat, bal oldalon a SIM és a microSD kártya foglalatát (vagy dualSIM vagy 1 SIM + 1 microSD), alul az USB Type-C csatlakozót, a hangszórórácsot és a jack csatlakozót, felül pedig a zajszűrő mikrofont és az infra portot találunk.
Az üveg nem tisztázott minőségű, az biztos, hogy nem Gorilla Glass, ezen mindössze egyetlen karc jelent meg a tesztidő alatt A Honor 8 dizájnja abszolút maximális pontszámra értékelhető, gyönyörű készülék lett.
Szoftver
Azt hiszem erről a részről sokat nem kell beszélnem. Aki már fogott kezében Huawei készüléket, az nem fog meglepődni, Android 6.0 Marshmallow fut a Honor 8-on is EMUI 4.1 felhasználói felülettel.
Aki esetleg mégsem ismerné, ez annyiban különbözik a Samsung-nál vagy a Sony-nál megszokott felülettől, hogy itt nincs külön alkalmazásválasztó, hanem minden az oldalak, mappák között navigálva található meg.
A Huawei saját, HiCare, HiGame alkalmazásait leszámítva nincs semmilyen promóció miatt előre telepített játékot vagy programot nem találunk, így ránk van bízva, hogy mivel telítjük a készülék háttértárát.
Mivel a chipset és a felület is Huawei gyártmány, így ezek tökéletesen összhangban vannak, akadozásról még szinte mikrolaggokról sem beszélhetünk.
A Huawei ígérete szerint a Honor 8-ra még két éven keresztül érkezni fognak szoftverfrissítések, így szinte tuti, hogy megkapja majd az Android 7.0 Nougat verziót, illetve majd remélhetőleg a következő fő verziót is.
Hardver
Az akkufedél alatt sok jóságot találhatunk. A rendszerchip egy HiSilicon Kirin 950-es CPU, mely 8 maggal rendelkezik. Ebből 4 dolgozik 2.3 GHz-en, további 4 pedig 1.8 GHz-en. Ez a Huawei P9 chipsetjétől csak annyiban tér el, hogy ott a nagyobb teljesítményű magok 2.5 GHz-en működnek.
RAM-ból a Honor 8-ban 4 GB-ot köszönthetünk, míg a hazánkban forgalomban lévő P9-ekben csak 3 GB található, ezért külön piros pont a Honor-nak. A grafikai teljesítményért mindkét készülékben a Mali-T880 MP4 chip felel.
Tárhely lehet 32 GB vagy 64 GB, viszont utóbbiból csak arany színben lehet vásárolni, ez viszont fekete pont. Egyébként a 32 GB is bőven elegendő szerintem az alkalmazásoknak, akinek további tárhely kell multimédiás tartalmakhoz, az bővítheti a készüléket microSD-vel 256 GB-ig.
Az AnTuTu Benchmark és a Geekbench 4 itt sem maradhat el. Az eredményeket lentebb láthatjátok, előbbiről videó is készült.
AnTuTu Benchmark v6.2.1
86.456 pont
Geekbench 4
1.715 pont / 4682 pont
Minden játék gond nélkül megy a készüléken, minden problémamentesen fut, nem akadozik, nem szenved a készülék, nagyon tetszett a teljesítmény, amit nyújtott, főleg ilyen áron.
Kamera
A Honor 8 büszkesége a dupla hátlapi kamera, melyek egyenként 12 megapixeles felbontással bírnak. Ami rögtön szembe tűnik, hogy nincs Leica felirat…igen, a Honor 8-nál nem volt Leica kooperáció, ez annyit tesz, hogy nincs külön monokróm opció, de az egyik kamerán ugyanúgy nincs RGB szűrő, tehát a fekete-fehér képek minősége nem hagy kívánni valót maga után. A mélységérzékelés és az utólagos fókuszpontváltás továbbra is megmarad, a készített fotók részletesek, egyáltalán nincs panaszom rá.
A gyári kamera alkalmazásról néhány képernyőkép:
A kamera f/2.2 rekeszértékkel bír, mellette pedig van egy lézeres autófókusz és egy kéttónusú LED villanó.
Az előlapi kamera 8 megapixelesre sikerült, melyben van automatikus retusálás, így a szelfik is szuperek lesznek, előlapi vaku nincs, viszont a kijelző felvillanásával helyettesíthető a villanó.
Videórögzítési képességeit tekintve már annyira nem vagyok elájulva, bár nem is panaszkodok. Nincs a készülékben optikai képstabilizálás, illetve a videórögzítés csak 1080p felbontással és 60 fps-sel működik maximum, tehát kimaradt a 4K opció, amit sajnálok.
A képek és a készített felvétel Berlin fölött magukért beszélnek.
Adatkomm. / Akkumulátor
Adatkommunikáció szempontjából egyáltalán nem kell szégyenkeznie a Honor 8-nak, ismeri a legújabb WiFi szabványokat (WiFi 802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2 van benne, továbbá A-GPS, GLONASS, NFC, infravörös port és Cat6-os (300/50 Mbps) LTE jellemzi.
A készülék hibrid dualSIM-es, ami azt jelenti, hogy a tálcán csak két kártyának van hely, így választanunk kell, hogy megelégedünk a 32/64 GB tárhellyel és használjuk két SIM-mel, avagy egy SIM-et tartunk benne, de akkor bővíthető microSD kártyával 256 GB-ig. Ennyi kompromisszumot kell kötni mindössze.
Az akkumulátora ugyanakkora, mint a Huawei P9-nek, tehát 3.000 mAh, ugyanúgy nem eltávolítható. A Honor 8 ezzel az akksival 63 órát bír ki készenlétben, ez használattól függően 1-másfél napos akkuidőt jelent. Jó volt olyan készüléket használni, amit nem kell mindig töltőn tartani (iPhone 6S-em van), illetve az USB Type-C-nek és a Smart Power 4.0 technológiának köszönhetően fél óra alatt 47%-ra is feltölthető az akksi.
Ár/Érték arány
A Honor 8 kártyafüggetlenül 32 GB-os kapacitással fehér, fekete és kék színben 139.990 Ft-ért vásárolható meg, míg a 64 GB-os modell kizárólag arany színben 149.990 Ft-ért érhető el.
Ha azt nézzük, hogy a Huawei P9 kb. 170.000 Ft-ba kerül 3 GB RAM-mal, hasonló teljesítményű, ámbár kicsit erősebb chipsettel rendelkezik, az egyetlen hátrány a Honor 8-nál a Leica kamera hiánya, így a monokróm „fícsőr” annyira nem erős, de ugyanúgy filterezhetjük.
Jogosan mondható a Honor 8 az olcsóbb Huawei P9-nek, dizájnban gyönyörű, teljesítményben teljesen jó helyen van, a kamerával sincs különösebb gond és az akkuidő is megfelelő. Pluszként ott az okosgomb, illetve az infravörös port. Én teljesen elégedett voltam a Honor 8-cal, aki ilyen készülék vásárlásán töpreng, annak gondolkodás nélkül tudom ajánlani kiváló ár/érték aránya és minősége miatt.
Hogy hol tudod megvásárolni? Részletes tájékoztatást a -n találsz, de elérhető a Media Markt, az Emag és az Edigital kínálatában is.
Honor 8 gorillaglass
https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/huawei/honor-8.html