Bizonyára sokan ismeritek a Beats márkát. Fejhallgatók, fülhallgatók és kihangosítók sokaságából válogathatunk.
Az eMAG webáruháznak köszönhetően most egy Beats by Dr. Dre Studio 2.0 fejhallgatót fogok tesztelni.
DIZÁJN / MEGJELENÉS
Kifinomult, jó tapintású, szép kinézet. Ezekkel a szavakkal illetném a fejhallgatót. Jelen esetben egy fehér színű Studio-t teszteltem, talán ez az egyik legszebb szín a szériából. Már maga a doboz is nagyon igényes ahogy ezt a Beats termékeknél már megszokhattuk. Fülpárnái tökéletesen illeszkednek a fülre. Két oldalt állítható a nagysága fejméretnek megfelelően, ahogy ez lenni szokott általában minden fejhallgatónál.
A piros Beats logók pedig rendkívül feldobják a fejhallgató kinézetét.
HOGYAN IS MŰKÖDIK?
Az előző Studionál megszokhattuk, hogy a zajszűrőhöz és a fejhallgató működéséhez ceruzaelemeket kellett használnunk, azonban a Studio 2.0-nál ez változott. A doboz tartalmaz többek közt egy microUSB kábelt, amivel tölteni tudjuk a fejhallgatót. Egy töltéssel körülbelül 20 órányi üzemidőt produkál a termék. A zajszűrőnek köszönhetően a zene még élvezetesebb utazáskor vagy bármilyen környezetben, azonban egy-egy nagyobb közeli zajt mégis hallunk a külvilágból. A fejhallgatón egy öt LED-ből álló töltöttség-szintmérőt is elhelyeztek, ami tökéletesen mutatja a töltöttségi szintet. A gombot röviden megnyomva mutatja a töltöttséget, illetve ha hosszan nyomjuk meg kikapcsol a fejhallgató, de azt jó tudni, hogyha kihúzzuk a kábelt a fejhallgató automatikusan kikapcsol.
KÉNYELMES-E HOSSZÚTÁVON?
Nem. Sajnos ezt kell írjam. Egy óra használat után a fejem tetejénél kezdte nyomni a fejhallgató felső része, ami nem volt kellemes érzés. Ellenben a fülpárnák nagyon kényelmesek, teljesen illeszkednek a fülekhez, arra nincs panaszom. Amit még kiemelnék, hogy a fejhallgató maga nagyon könnyű, ezáltal a fejünkön sem érzünk semmiféle terhet.
HANGZÁS
Nekem nagyon tetszik a fejhallgató basszusa. Rendkívül jól „dübörög” a basszus, ezenkívül magas-és középhangzást is szépen produkál. A zajszűrésnek köszönhetően minimális sistergést hallhatunk amikor a zene épp nem megy, de számomra ez zenehallgatáskor egyáltalán nem volt zavaró és ami különösen tetszik benne, hogy a közeli hangokat, zajokat minimálisan halljuk a zene hallgatása közben is, így talán mégis egy kicsit tagjai lehetünk Beats használatakor is a világnak.
TARTOZÉKOK
A fejhallgató mellé egy igényes keménytokot kapunk, amiben biztonságban hordhatjuk szeretett kiegészítőnket. Emellett még az igényes dobozban megtalálhatjuk a leírásokat, matricát, valamint két darab kábelt, amiből az egyik hangerőszabályzós, mikrofonos, tehát ha épp zenehallgatás közben csörög a telefonunk nyugodtan felvehetjük, csak ügyeljünk arra, hogy ne üvöltsünk, mert a zajszűrésnek köszönhetően a külvilágot nem hallva kénytelenek vagyunk kiabálni telefonálás közben. 🙂
A kábelek mellett még találhatunk egy microUSB kábelt is és a hozzá tartozó adaptert, amivel tölthetjük a fejhallgatót. A doboz tartalmaz még egy karabínert is, ahogy azt a Beats termékeknél megszokhattuk. A karabínert a tokra tudjuk csatolni, ezáltal táskára, övre könnyen felhelyezhető maga a tok.
ÁR / ÉRTÉK ARÁNY
Sajnos azt kell mondjam, hogy irreális az ára a tudásához képest. Nagyon szép, jó hangzású fejhallgatóról beszélünk, de az ára a fellegekben van. Jelenleg az eMAG webáruházban 80.000 Ft-ért tudjuk megvásárolni.
Végezetül pedig annyit szeretnék írni, hogy összességében egy jó fejhallgatót tesztelhettem, minden megvan benne ami egy igazán jó zenehallgatási élményhez elengedhetetlen, a gond csak az árával van. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a fejhallgatót, főleg azoknak akik igazán élvezni akarják egy-egy kedvelt zenéjüket.












