Sokan várták a Galaxy S8-at, amelynek megjelenése előtt számtalan pletyka keringett a benne debütáló technikai újításokról. Ezek között volt a kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasó is. Mivel a S8-on már nincs ott a Samsung Galaxy-k kvázi védjegyének számító Home gomb, mivel a hatalmas kijelző miatt nem jut neki hely, így logikusnak tűnt, hogy a szenzort a képernyő alá építik majd be. Nos, ez ugye nem valósult meg, az ujjlenyomat-olvasó hátulra, a kamera mellé került, amivel némi kiritikát is begyűjtött az egyébként igen jól sikerült telefon. Most mindenki a nyár végén érkező Note 8-ban látja e megoldás megjelenését, de egyelőre nem ennyire egyértelmű a helyzet.
A kijelzők elképesztően sokat fejlődtek az elmúlt évek során, a panelek ma már extrém vékonyak, mégis sokkal szebb színeket, jobb betekintési szöget és jóval nagyobb fényerőt képesek előállítani, mint korábban. Épp ez utóbbival van a gond, legalábbis egy alkatrész beszállítói bennfentes információi és az itt látható kép alapján. Az olvasónál ugyanis láthatóan világosabb, fényesebb a képernyő, ami sem használati, sem esztétikai szempontból nem megfelelő, nyilván ideális esetben láthatatlannak kellene lennie. Apró plusz infó, hogy az Apple ugyanezzel a problémával küzd az iPhone esetében. Egyelőre senki sem tudja, mikorra sikerül úrrá lenniük ezen, de az biztos, hogy a Note 8-at nem dobhatják piacra ilyen félkész megoldással.
Legyen fakóbb az egész kijelző!
🙂
Mi a véleménye azokról kedves cikkíró akiknek a véleménye megvehető eme online telekommunikációs világban? 🙂
Én úgy gondolom, hogy a szponzorált cikk egy dolog, a hirdetők a megjelenésért fizetnek, ha ez befolyásolja a cikkíró véleményét, akkor hitelét veszti az egész