Túlzás nélkül mondható, hogy az év egyik híre lehet a Xiaomi mostani bejelentése. A Kínában (is) már komoly népszerűségre szert tevő gyártó végre elszánta magát és az öreg kontinenst is meghódítja. Bizony, most végre tényleg eljött az idő, hogy a Xiaomi Európában is megkezdje hivatalos hódító útját. Mi több, hazánk helyzete külön kiemelt ebben a sztoriban, mivel elsőnek a kelet-európai országokban, így Magyarország mellett Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Ukrajna, Görögország, Oroszország, a három balti állam és Belorusszia van a lista elején.
Liu Yi, a Xiaomi vezérigazgatója a Handelsblatt nevű újságnak nyiltakozta, hogy a következő három év során legalább kétezer új üzletet nyitnak majd, ennek felét pedig külföldön, azaz Kínán kívüli területen (a gyártó jelenleg Indiában van még hivatalosan jelen). A Xiaomi telefoknak számos rajongója van, azonban a külföldi piacokon való megjelenést leginkább a különböző szabadalmi problémák hátráltatták. Ám most kiderült, hogy a nemrég a Nokiával megkötött együttműködés részben a terjeszkedés célját is szolgálja, szóval most már valóban nincs akadálya a világméretű bővítésnek. Márpedig ez hatalmasat dobhat az egyébként is rekordokat döntögető eladásokon, így a Huawei és a Lenovo mellett a a Xiaomi is könnyen felzárkózhat a világ legnagyobbjai közé.















