Hirdetés

Az előző év végén számoltunk be arról, hogy a Facebook tulajdonába került WhatsApp szolgáltatás hamarosan elérhető lesz egy webes kliens formájában, ami tegnap hivatalosan is elindult.

A szolgáltatás neve WhatsApp Web lett, és bármilyen olyan számítógépen elérhető, amin fut a Chrome böngésző- jelenleg csak a Google böngészője támogatja a webes verziót, a WhatsApp ígérete szerint hamarosan más gyártók termékei is támogatottak lesznek. A csevegőalkalmazás használatához szükség lesz természetesen egy Android, BlackBerry, vagy Windows Phone operációs rendszert futtató okostelefonra is, amin telepítve van a WhatsApp mobilalkalmazása. A WhatsApp Web nem érhető el olyan felhasználók számára, akik iPhone készülékeket használnak, ennek az oka az, hogy az iOS rendszer bizonyos korlátozásai miatt nem tudják megoldani a funkció aktiválását.

A szolgáltatás használatához párosítani kell a telefonunkat a WhatsApp Web weboldalán- ennek a feltétele, hogy a telefon a WhatsApp legfrissebb verzióját futtassa. A webes kliensen egy QR- kód jelenik meg, amit be kell szkennelnünk a mobilos alkalmazás segítségével, és ha a párosítás sikeres volt, akkor a WhatsApp és WhatsApp Web szinkronizálja egymást.
A WhatsApp jelenleg több mint 700 millió felhasználóval rendelkezik, és a sikere abban rejlik, hogy titkosított üzenetváltásokat tesz lehetővé, valamint kitűnő adatmegtakarítást végez a konkurensekhez képest- tavaly óta már hanghívásra is használhatjuk a szolgáltatás.
Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.