Hirdetés

A Microsoft október 24-én jelentette be, hogy búcsút mondhatunk a Nokia Lumia okostelefonoknak, és izgulhatunk az hamarosan érkező Microsoft Lumia armadának. A redmondi óriás teljesen megszünteti a Nokia márkát (a mobiltelefonokon) és saját márkajelzésével fogja megjelentetni a finn gyártó Windows Phone-t futtató készülékeit. Ma viszont megerősítés is érkezett a készülék megjelenéséről…

A #MoreLumia hashtag mögött egy Nokia Conversations oldal található. „come back on November 11,to find out more!” – áll az idézett szöveg az oldalon. Ez igen kicsiny infómorzsa, de pontosan erre van szükségünk! Fel kell készülnünk, hogy üdvözölhessük a Microsoft Lumia család első tagját, melynek megjelenését hivatalosan is megerősítette a Microsoft.

- Hirdetés -

Így szól egy mondat az oldalon: „Microsoft is delivering the power of everyday mobile technology to everyone”. Mit tudunk ebből leszűrni? Azt, hogy a Microsoft nem egy zászlóshajót készül bemutatni, hanem vagy egy középkategóriás vagy egy alsókategóriás készüléket, ami mindenki számára megfizethető lesz.

A Nokia Conversations oldalán látható egy kép a meghívóról, ami valljuk be őszintén nem sokat árul el az új készülékről. Hallottunk már olyan híreket is, hogy a készülék 5″-os kijelzővel érkezik, 1GB RAM memóriával és 1,2GHz-es processzorral lesz felvértezve, a kamera 5 megapixel felbontású lenne, de ezt nem mondhatjuk biztosra a jövő hét kedden esedékes bemutatóig, amit mi is izgatottan várunk.

Korábban írtunk már az érkező Microsoft készülékről, ezt itt tekinthetitek meg

Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.