Hirdetés

Szeptemberben startol a HarmonyOS NEXT, az Android alapoktól búcsúzó Huawei rendszer a hónap végén érkezik. 

Jelentős mérföldkőhöz ért a HarmonyOS, miután a Kínában népszerű alkalmazások közül jópárat elérhetővé tettek már a fejlesztők az új platformra, a gyártó leváltja az Androidot, egyelőre a kínai mobiljain. 

Szeptemberben startol a HarmonyOS NEXT - illusztráció

Chen Xinxin, a HarmonyOS Industry Solutions általános menedzsere szerint a platformot teljesen függetlenül fejlesztették, és önálló lett. 

Számos népszerű kínai alkalmazásfejlesztő tett ígéretet arra, hogy elhozzák alkalmazásaikat a platformra. Fontos útelágazódás lehet, mikor megjelenik a Huawei Mate 70, hiszen ez az eszköz várhatóan már a HarmonyOS NEXT rendszerrel jön.

A gyártó szorosan együttműködik az alkalmazásfejlesztőkkel, és biztosítja számukra a szükséges eszközöket, segítséget, hogy közösen egy erős alkalmazás ökoszisztémát építhessenek ki.

Hirdetés
FORRÁSGizmochina
Márkus Marcell
Főként a mobilokkal kapcsolatos híreket hozom el nektek, de olvashattok a közösségi platformokról, streaming szolgáltatókról és egyéb okoseszközökről is a Tech2.hu-n.