Hirdetés

Nemsokára nyakunkon az új epizód, ezért a Nintendo elhozta Switch-re is a Pikmin 1 + 2-őt, hogy addig se unatkozzunk.

Sajnos az én életemből kimaradt a Nintendo lila kockája, amit Gamecubeként aposztrofáltak, akkoriban nálam olyan szintű volt a PlayStation 2 okozta delírium, hogy ki sem látszottam belőle. Tehát a Nintendo akkori kortárs játékait leginkább az 576 Konzol hasábjain csodálhattam és bevallom őszintén a Resident Evil remake valamint a Metal Gear Solid szintén remake Twin Snakes változatáig nem is igazán foglalkoztatott a masina. Ezeknél persze egyből vérszemet kaptam és az akkori lehetőségeimhez igazodva ismerősöknél daráltam le ezeket a nem mindennapi játékokat. Hiába a szerelem amit a lila kocka (és a japán exkluzív narancs verzió) iránt éreztem, sokáig nem termett felénk belőle, így a Pikmin játékokkal és jóval később emulátoron ismerkedtem meg, ott viszont megvett kilóra ezek az aranyos kis menedzsment játékok.

Fura a helyzet egyébként, mert igazából Gamecube-on debütáltak a játékok, de a Wii-re már megjelent belőlük egy kissé felújított változat. No nem remaster vagy remake, inkább csak egy újrakiadás, némileg javított textúrákkal, megfelelő képaránnyal és ugye mozgásérzékeléssel operálva. Na a Switch változat ennek a kicsit tovább csiszolt változata, tehát ne számítsunk semmilyen extra tartalomra, a mai igényekre felhúzott grafikára vagy játékmenetre, minden maradt a régiben. Ennek megfelelően (vagy inkább nem megfelelően) a Pikmin 1 + 2 50 euró, míg darabonként 30-at, 30-at kell leszurkolni a részekért az eShopban. Szerintem ez azért egy kicsit borsos, már-már pofátlan, de egy akció keretében talán vállalhatóbb lesz.

Aki esetleg nem ismerné a Pikmin 1 + 2 koncepcióját annak elmondom, hogy mindkét játékban egy hajótörött és miniatűr asztronautát fogunk alakítani, aki balesete után az intersztelláris közlekedési eszköze darabjait hivatott összeszedni. Erre a feladatra pedig 30 nap áll rendelkezésére és a bolygó őslakos “lemmingjei”, akik életük árán is követni fogják hősünk minden parancsát, legyen az tárgyhurcibálás, a flóra és a fauna elgyepálása, vagy tereptárgyak lebontása a továbbjutás reményében. No persze a második részben némileg változik a körítés, de a lényeg nem, így ott hasonló kalandokban lehet részünk. A lemminges hasonlat sem volt véletlen, mert az inspirációt nagy mértékben merítették ebből a nagy sikerű klasszikusból. 

Mint azt már mondtam konkrétan semmit nem tettek hozzá az eredeti játékokhoz, így nem túl meglepő módon a közel 20 éves cuccok remekül futnak dokkolt és handheld üzemmódban is, bár ezen szerintem senki sem fog meglepődni. A Pikmin 1 + 2 grafikája elég egyszerű és erősen süt róla az elavultság, nem ártott volna legalább némileg hozzányúlni, mert ez bizony még a  Switch ósdi hardverén is harmatgyenge látványvilág. Audió szempontból sem történt változás, tehát maradtak az eredeti hangok, ami igen vérszegényen hat manapság. Azt kell, hogy mondjam technikailag nincs a játékokkal semmi gond, de mivel nem is nyúltak hozzájuk érdemben, de leginkább semennyire sem, ezt nem rónám fel erénynek.

Összességében a Pikmin 1 + 2 egy elég erős lépcső a szériával ismerkedni vágyóknak modern konzolon, ennek ellenére nem volt a legjobb húzás a Nintendo részéről ez a túlárazott újrakiadás. A küszöbön lévő Pikmin 4 és az azt övező hype-nak, marketing hadjáratának egy olyan hajtása, amivel a kiadó némi extra lóvét akart bezsebelni. Ez elég szomorú, tekintve, hogy ez az egész mennyivel jobban esett volna mindenkinek egy, a Switch Online kereteiben elérhető Gamecube emulátoron játszva. Természetesen, ha valakinek kimaradtak ezek a részek, így a legegyszerűbb pótolni, de azért várjatok meg egy tisztes leárazást, hátha lesz.

Értékelés: 6/10
Fejlesztő: Nintendo
Kiadó: Nintendo
Platform: Nintendo Switch

Hirdetés
Fonyódi Dávid
Nappal tisztességes családapaként funkcionálok, emellett igyekszem a munkahelyemen is megállni a helyem, de altatás után előveszem a kontrollerem, hogy kialvatlanra játszhassam magam. Klasszikus geek vagyok, tehát jöhet minden, legyen az videójáték, film, sorozat, könyv vagy képregény. A főbb műfajok, amiket előszeretettel fogyasztok: sci-fi, horror, anime, jrpg és autós cuccok.