Hirdetés

Bevezető

Az Evolveo ugyan piacra dobott korábban normál okostelefonokat és táblagépeket, hamar rájöttek, hogy ebben a szegmensben nem sok babér fog teremni nekik. Gyorsan a strapamobilok felé fordultak, ez az az rés, amit még mindig nagyon kevés gyártó vesz komolyan, pedig igenis szükség lenne rá. Tesztalanyunk, az Evolveo StrongPhone G2 egy jól eltalált árazású termék lett, ami ugyan hardveresen nem váltja meg a világot, cserébe viszont víz-, ütés-, por- és rázkódásálló, ami sokaknak jöhet majd jól munka közben.

Külső

A 145 x 75 x 11 milliméteres méretekhez csekély 183 grammos tömeg párosul, ennek természetesen oka a műanyagból, üvegből és alumíniumból álló burkolat. Belsőleg a SolidStone, tehát a megerősített titánium ötvözet biztosítja a MIL-STD-810G:2008-as minősítést és az IP68-as védettséget (1,2 méterig 30 percig bírja vízben). Van 3,5 milliméteres jack kimenet és microUSB csatlakozó, mindkettő műanyag ajtó védi.

Az Evolveo StrongPhone G2 kijelzője 4,7 hüvelykes, felbontása pedig 720 x 1280 pixel. A nagyon vastag kávával körülvett panel IPS, így jók a betekintési szögek, a 450 nites maximális fényerővel viszont a nyári napsütésben lehet majd némi gond. Alul érintésérzékeny vezérlőgombok kaptak helyet.

Hardver

Az Evolveo a MediaTek MT6737-re szavazott a Evolveo StrongPhone G2 esetén, ez egy négymagos processzort (1,3 GHz-es Cortex-A53) magában foglaló egység, amihez 2 GB RAM és Mali-T720 grafikus gyorsító tartozik. A 16 GB-os adattárolóból bő 10 GB használató fel szabadon, jól jön tehát a microSD bővíthetőség, amit a második számú nanoSIM foglalatba tehetünk be: duál SIM vagy plusz tárhely, ez itt a kérdés.

Szoftver

Teljesen gyári felületet kapunk, méghozzá Android 7.0 Nougatra építkezve. A szoftverben igazából semmi újítás nincs, csak az alapvető programokat találjuk meg: Google appok (YouTube, Térkép, Duo, Fotók stb.), ébresztőóra, naptár, számológép, Play Áruház. Jó hír, hogy van FM-rádió, működéséhez szükség van egy fülhallgatóra.

A beállításokban két extrával találkozhatunk: az egyik az információs asszisztens, ahol zseb üzemmódot, mozgásvezérlést és okosébresztőt találunk, a másik pedig a DuraSpeed, ez arra jó, hogy lényegében minden hardveres erőforrást az előtérben lévő alkalmazásnak adjunk, ne vegyenek el a háttérben futtatott programok.

Kamera

Az Evolveo StrongPhone G2 hátlapján egy 8 megapixeles egység található autofókusszal és ledes villanóval, elöl 5 megapixeles kamerával nézhetünk farkasszemet.

A szoftverben a legismertebb megoldásokat találjuk: fehéregyensúly, érzékenység, időzítő, HDR, panoráma, színhatás (filter), GPS helyzet információ, sorozatfelvétel, képméret (interpolálva akár 13 megapixeles is lehet a fotó, csak ennek nincs semmi értelme). Videókat 1080p-ben 30 fps-sel tudunk felvenni.

A képek egyáltalán nem rosszak, nappal például korrekt a dinamikatartomány, a vonalélesség, a részletesség, komolyabb lencsetorzulás sem figyelhető meg szerencsére sem a széleken, sem a sarkokon. A vaku nagy fényerejű, zseblámpaként is használható. Éjjel van egy kis gond, ilyenkor sem tragikus a helyzet, de rosszabb, mint nappal.

A hangszóró nagyon hangos, a jelzéseket tehát még zajos környezetben is meghallja mindenki.

Adatkommunikációs, akkumulátor

Az Evolveo StrongPhone G2 támogatja a 150 Mbps-es 4G/LTE hálózatokat, van benne Bluetooth 4.0, 802.11b/g/n-es WiFi hotspottal, valamint microUSB csatlakozó MTP-vel és OTG-vel. Az NFC és az infra kimaradt. Az A-GPS-nél lehetünk még egy kicsit szomorúak, hiszen nincs GLONASS, tehát az átlagosnál lassabban találja meg a helyzetünket a telefon, nagyjából 10 méteres pontosságra számíthatunk. Ó, és nincs giroszenzor, ez sem jó hír.

A 3000 mAh-s akkumulátor 1-1,5 napig képes életben tartani a készüléket, ennél többre maximum akkor számíthatunk, ha nem nyúlunk állandóan a mobilért. Van energiatakarékos mód, gyorstöltés viszont nincs.

Verdikt

Az Evolveo StrongPhone G2 ára 58 ezer forint, ennyiért pedig abszolút rendben van. A hardver elég a kijelzőhöz, aminél kellemes az IPS panel, bár fényereje maximum csak kielégítő. A mobil legnagyobb erényei közé egyértelműen a katonai minősítés, tehát az ütésállóság, valamint a víz elleni védelem tartozik. Vállalható a kamera, az üzemidő, nagyon nincs mibe belekötni, esetleg a picit lassúcska GPS lehet gond, de még ez sem vészes. Ennyiért jobb strapatelefont nem nagyon fogunk találni.

Hirdetés
ÁTTEKINTÉS
Dizájn
7
Szoftver
7
Hardver
6
Kamera
7
Akkumulátor
7
Ár/érték arány
9
Tamás Zsolt
Nem kérdés, miket szeretek: technológia, jog, sport, utazás, zene, autók. Aki követné, hogy merre járok: www.instagram.com/tamzsolt
evolveo-strongphone-g2-teszt-bemutato-reviewAz Evolveo StrongPhone G2 egy strapatelefon, ennek megfelelően sokkal ellenállóbb, mint a normál mobilok. Árazást tekintve is rendben van, plusz a rendszersebesség és a kamerába sem lehet komolyabban belekötni.