Hirdetés

Hétvégén töltötte huszadik születésnapját a világ első okostelefonja. Az IBM Simon Personal Communicator 1994 augusztus 16-án mutatkozott be az Egyesült Államokban.

Természetesen megjelenésekor az IBM Simont még nem okostelefonnak hívták, ugyanis ez a megnevezés akkor még nem létezett. Az IBM több mint 50.000 darabot adott el a típusból, mely 15 állam hálózatán is képes volt kommunikálni. A készülék nagy népszerűségnek örvendett az üzleti életben, hiszen különféle programok futtatására, naptárkezelésre, e-mail küldésre és fogadásra is képes volt, illetve Fax szerverekkel is kommunikált, de természetesen telefonálni is lehetett vele.

A bitang, 500 grammos „kütyü” zöld  rezisztív LCD kijelzővel és képernyőceruzával volt ellátva. Csak viszonyításképpen, az IBM Simon nehezebb volt, mint egy iPad Air. A csodakészülékért elég borsos árat kellett fizetnie a kor üzletemberének, az akkori 899 dolláros árcédula – az infláció figyelembevételével – ma 1400 dollárt mutatna a polcokon, ami nem kevesebb mint 320 000 magyar forint.

Az IBM Simon dizánja több gyártó képzeletét is megmozgatta az elkövetkezenőd években, hiszen kisebb – nagyobb módosításokkal ugyan, de hasonló formavilágot kapott az Ericsson R380 is, illetve jóval később ugyan, de hasonló külcsínben érkezett a P sorozat legtöbb tagja is.

Forrás: GSM Arena

Hirdetés
Tech2 Laci
Kiskorom óta vonzott az informatika és főleg a mobilok világa és ez juttatott el oda, ahol most vagyok, időm nagy részében a YouTube videókkal foglalkozom.